Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Pytania do Rafała W. Orkana

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Navajero » śr 25 lip 2018, 10:45

Ostatni post z poprzedniej strony:

No ja też czekam, więc lepiej niech to dobrze zrobią :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Orkan
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Orkan » śr 25 lip 2018, 10:49

Kruger pisze:Orkan, z rok temu mówiłeś mi, że pracujesz już nad 3 częścią, jak idzie?
Wiem, że nowe projekty i w ogóle, ale kumasz, fani czekają :)

Well... ciężko jest. Mrozi się w zamrażarce i pewnie wyciągnę z niej tego kotleta dopiero jesienią.

Alicja Minicka pisze:Uważam, że przed fabułami gier zarysowuje się lepsza przyszłość niż przed tradycyjnymi książkami. Jakie gry masz w dorobku?

Zaczynałem jako additional writer przy Dead Island (stawiając tam pierwsze kroki jako "last minute support" przy ubarwianiu niektórych side questów, głównie pod kątem enviro storytellingu). Następnie napisałem dodatki do tejże gry - Bloodbath Arena i Rider White.

Pierwsze koty za płoty i zaczęła się praca nad moim ukochanym - jak dotąd - growym dzieckiem, czyli Call of Juarez: Gunslinger, gdzie byłem już odpowiedzialny za całą fabułę, napisałem prawie wszystkie dialogi i "encyklopedyczne" znajdźki historyczne, a także reżyserowałem narrację. Miałem tam przyjemność bodaj po raz pierwszy w historii gier FPS wprowadzić niewiarygodnego narratora, snującego opowieść w czasie rzeczywistym. Kupa zabawy i piękne czasy :) Całe serducho włożyłem w ten projekt.

Później przyszedłczas na krew, pot i łzy, czyli Dying Light, gdzie z pozycji Lead Writera prowadziłem dość płynny zespół narracyjny, ale produkcja tego projektu to opowieść na inną okazję ;) W każdym razie, było ciężko i nie jestem zadowolony z efektów.
Potem był dodatek do Dying Light - The Bozak's Horde, a po nim duże rozszerzenie (taka mini-kontynuacja), The Following, gdzie już przymierzałem się do pożegnania z gamedevem, bardzo wypalony tą pracą.

(edit: ach, i jeszcze przez chwilę pracowałem nad zawieszonym Hellraid).

Ale jakoś mi to pożegnanie nie wyszło, bo na początku 2016 założyliśmy z paroma innymi uciekinierami z Techlandu niezależne studio Strange New Things, gdzie najpierw rozwijaliśmy bardzo ambitny narracyjnie projekt, a potem drugi, nietuzinkowy, dzięki któremu spędziłem trochę czasu ze znanym pisarzem science fiction ;) Ale żadna z tych gier nigdy się nie ukaże, bo z początkiem tego roku zaczęliśmy się przekształcać we wrocławski oddział CD Projekt Red.

Tak więc obecnie pracuję nad Cyberpunk 2077 :)

martar pisze:Na Cyberpunk 2077 fani też czekają. Mój mąż oglądał wrzucony przez Ciebie trailer tyle razy, że sama znam go już na pamięć :P Zapowiada się bardzo ciekawie.

:mrgreen:

Wróć do „Strefa Pisarzy”