Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Powieść fantasy - potrzebny betareader

Potrzebujesz osób do oceny swego tekstu? Zamieść tu prośbę!
Zachęcamy również do pomagania innym Forumowiczom.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
RebelMac
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: RebelMac » pt 05 maja 2017, 21:19

Jak w temacie i proszę podejść na poważnie, ja po prostu się zastanawiam czy pisać dalej, czy rzucić w diabły.

Może zamieszczę streszczenie:

Ta krótka powieść fantasy, to losy czwórki przyjaciół - skrytych Robdanu (inaczej szpiedzy), oraz czarownicy i tytułowego Podróżnego. Całość pisana w różnych stylach, od "pulpy fantasy" w śpiewnym trubadurskim rytmie, po inwersję i pierwszą osobę. Pojawia się również język langocki, który finalnie można zastąpić robdanskim (czyt. polskim), jednak wychodzę z założenia że Langoci nie gęsi i swój język mają.

Prawie każdy rozdział zaczyna się listem a kończy "cliffhangerem".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 05 maja 2017, 21:32

Dobra, szczerze (masz pecha :D).
Trudno ocenić coś, czego się nie zna w całości, ale na wyczucie - przekombinowana forma, przez to - obawiam się - niestrawna. Pamiętaj, że istotą literatury jest opowieść. Historia. Nie sposób, tylko opowieść. Forma może stać się wartością dodaną, ale wymaga mistrzostwa. Wybacz szczerość po raz drugi, w dostępnych fragmentach masz tego mistrzostwa za mało :)
ale ja bym nie orał. Ja bym zmienił sposób opowiadania tej historii na bardziej strawny, bo z kolei sam pomysł momentami wydaje mi się interesujący :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
RebelMac
Pisarz osiedlowy

Postautor: RebelMac » pt 05 maja 2017, 21:42

@Romek Pawlak

Czyli klasyczny przerost formy nad treścią. Bardzo możliwe - ja to widzę w rozdziale III, prawie cały po langocku. No i ta inwersja, kurczę dzięki za komenta, najwyżej zacznę pisać coś innego (GORPa "Myszołowa") bo stylu już zmienić się nie da i nawet bym nie chciał.

Wróć do „Centrum Wzajemnej Pomocy”