Dziennik Sprintera

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Dziennik Sprintera

Postautor: ithilhin » śr 19 wrz 2018, 20:23

Ostatni post z poprzedniej strony:

I co potem z tymi opowiadaniami? Jaki klimat w ogóle mają? Opowiedz coś.

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » czw 20 wrz 2018, 16:17

ithilhin pisze:Source of the post I co potem z tymi opowiadaniami? Jaki klimat w ogóle mają? Opowiedz coś.

Hmm, jakby tu odpowiedzieć: Próg wejścia to transhumanistyczna pulpa z wątkami homoerotycznymi skrzyżowana z Zaklętą w sokoła (taki stary film). Narracja nieśpieszna, ale przerywana fragmentami dość dynamicznymi (jak na mnie ;)). Fragment:
Faria zbyt długo milczała. Dziewczynie znudziło się czekanie i wyszła z pomieszczenia. Nadgryzione jabłko zostawiła na stole. Nic się nie zmieniłaś, pomyślała Faria. Ruszyła na poszukiwanie dziewczyny w ciemnych korytarzach postumentu. Po drodze zjadła resztę jabłka. Znalazła ją w pomieszczeniu technicznym. Ulaya klęczała obok skrzynki z narzędziami. W nagłym przypływie czułości Faria zapragnęła pocałować ją w szyję. W to pachnące zagłębienie nad obojczykiem, gdzie czasem zbierał się pot i kurz. Nie zrobiła tego.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Sprintera

Postautor: ithilhin » czw 20 wrz 2018, 16:47

Filip pisze:Source of the post Ulaya klęczała obok skrzynki z narzędziami. W nagłym przypływie czułości Faria zapragnęła pocałować ją w szyję. W to pachnące zagłębienie nad obojczykiem, gdzie czasem zbierał się pot i kurz. Nie zrobiła tego.

to jest bardzo ładne

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » ndz 23 wrz 2018, 09:54

Więc tak: od 3-4 tyg. nie mogę do końca wyleczyć przeziębienia, ciągle mam kaszel, coś tam mi jeszcze rzęzi w płucach i z trudem oddycham. Wolno, ale przechodzi. Wymyśliłem sobie, że czuję się jak himalaista pod K2. Aż z ciekawości polazłem szukać w internecie wywiadów, wspomnień i opisów zdobywania szczytów. Jak poczytałem, to doszedłem do wniosku, że wcale nie czuję się źle, a tak naprawdę to w ciepłym mieszkanku, z kawką i fajeczkiem mam się wyśmienicie.
I chociaż nie lubię gór, to zastanawiałem się naprawdę krótko, a gdy wpadło mi do głowy pierwsze zdanie (Nocą zaczęły szklić się potoki.), miałem już pewność: muszę otworzyć nowy front. W efekcie mam ponad 20k nowego tekstu, który jak zwykle nie wiem, dokąd mnie zaprowadzi. To oczywiście śmieszna fantastyka, ale pisanie sprawia mi się wielką radość.

Awatar użytkownika
pacag
Kmiotek

Dziennik Sprintera

Postautor: pacag » pn 24 wrz 2018, 15:52

Zazdroszczę Ci tej radości. Szczerze mówiąc mi dawno pisanie nie dało tak wielkiej radości, by napisać 20k znaków ciągiem. Ale za to przeziębienia nie zazdroszczę - wracaj do zdrowia. :)

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » śr 26 wrz 2018, 18:44

Dobiłem prawie do 50k i powoli będę zamykał ten tekst (skończę w tym miesiącu). Wrzesień zamknę bardzo ładnym wynikiem: napisane przyzwoite 2 opowiadania (jeszcze przed poprawkami) + sporo pracy przy starszych tekstach. Kosztowało mnie to dużo godzin stukania w klawiaturę, ale jestem zadowolony z wyniku (ok. 150-180k).

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » ndz 30 wrz 2018, 18:52

I skończone, ale niepoprawione -- kurcze, ostatnio się łapię na tym, że zostawiam teksty niby skończone, o których wiem, że wymagają poprawek, ale po prostu mam ich dość; wiem, że nie nadają się do pokazania, ale nie mam chęci przy nich pracować.
Teraz chyba sięgnę po jeden ze starszych niedokończonych tekstów o miłości syntetycznej. No i muszę koniecznie poprawić opko o wielorybnikach. Październik zapowiada się dość przyjemnie ;)

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » sob 06 paź 2018, 08:58

Aktualnie mniej piszę, więcej poprawiam. Z dwóch opowiadań napisanych we wrześniu, to pierwsze już prezentuje się nieźle, a drugie wciąż zwiększa objętość (dodaję jakieś głupotki). Pracuję jednocześnie w trzech plikach, bo jeszcze zerkam sobie do starszego opowiadania o wielorybnikach, które wciąż potrzebuje poprawek. Tekst o syntetycznych kochankach (mam już napisaną połowę) na razie odpuszczam - poczeka na lepsze czasy.

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » ndz 07 paź 2018, 21:20

I zwrot: wróciłem do teoretycznie skończonego opowiadania górskiego (z września), wywaliłem 30%, zmieniłem tytuł, jednego z bohaterów i plan całości. Teraz muszę sporo dopisać, ale może w końcu będę zadowolony z tego tekstu.
Jest ok ;)

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Dziennik Sprintera

Postautor: Filip » czw 11 paź 2018, 19:16

Tkwię w impasie: niby piszę, ale bez przekonania. Chyba już trzeci raz zmieniam moje nieskończone opowiadanie o górach. Nawet nie mogę powiedzieć, że to opowiadanie o górach, bo góry przestały być ważne; tekst odjechał w zupełnie innym kierunku. Jest ok :D

Wróć do „Maraton pisarski”