Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Wymęczony debiut

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
antek
Kmiotek
OSTRZEŻENIA: 0

Wymęczony debiut

Postautor: antek » pn 09 wrz 2019, 09:22

Hej,

W 2014 zacząłem pisać swoją powieść fantasy, w której nie ma żadnych przepowiedni, bohaterów, czy też jakichś misternych, złych planów.
W 2018 trochę nabrałem tempa, ale później znów na rok wypadłem z gry. Teraz po przeczytaniu dotychczasowych wypocin (zaskoczony, że da się to czytać) odzyskałem motywację i od kilku tygodni staram się codziennie napisać chociaż ~500 słów.

Celuje w 80k chociaż na tę chwilę bardziej zapowiada się jakby historia miała się zamknąć w okolicach 70k. Z tego powodu zastanawiam się, czy nie powinienem dodać na przestrzeni książki kilka rozdziałów z perspektywy postaci, która pod koniec się pojawia i nabiera na znaczeniu.

No, ale na razie chcę w pierwszej kolejności skończyć główny wątek, wtedy będę myślał o dodawaniu czegoś.

Na tę chwilę mam 57.734 słów / 390.311 znaków. Tygodniowo książka powinna się powiększać o te co najmniej 3,5k słów ale zobaczymy jak to się uda.

Awatar użytkownika
Wolha.Redna
Akcelerator
Akcelerator

Wymęczony debiut

Postautor: Wolha.Redna » pn 09 wrz 2019, 14:30

Twoja droga jakoś dziwnie przypomina moją ;) kibicuję :)

"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, aby im okazać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi". Pratchett

"Dłubanie w źle wysmażonym kotlecie jest mało rozwojowe" by Rumcajs

Awatar użytkownika
antek
Kmiotek

Wymęczony debiut

Postautor: antek » wt 10 wrz 2019, 06:25

Dzięki, Wolha.Redna! Przeglądałem twoje tematy z maratonami i faktycznie też ci się trochę lat zeszło. No ale już masz pierwszy tom za sobą, a to wielkie osiągnięcie.

BTW znakomity cytat Pratchetta w sygnaturze.

Awatar użytkownika
antek
Kmiotek

Wymęczony debiut

Postautor: antek » pn 16 wrz 2019, 09:32

Najwyraźniej samo napisanie tego tematu już mi wystarczyło i przez ostatni tydzień nie napisałem ani jednego słowa. A wcześniej tak dobrze szło...

Niby człowiek zdaje sobie sprawę, że wystarczy otworzyć dokument, przeskrollować na sam dół i zacząć pisać, po pierwszym akapicie już jakoś leci. Chociaż 30 minut dziennie, czy to tak dużo? No niestety, najwyraźniej zbyt dużo. No nic, zobaczymy co będzie w tym tygodniu.

Wróć do „Maraton pisarski”