Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Dziennik katamorion - podejście trzecie.

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » sob 03 mar 2018, 21:44

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dopisałam kolejne 344 słowa/ 2,3 k znaków nowego tekstu plus doszło 0,6 k znaków starego, po uprzednim przeredagowaniu.

Czarna Emma pisze:Source of the post Gołąb bezpiecznie doleciał. Zaopiekuję się nim jutro lub pojutrze.

Nakarm gołebia i odeślij ze swoim plikiem.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » ndz 04 mar 2018, 20:25

Dzisiaj dopisałam ok 600 wyrazów/4k znaków i przeredagowałam 12,2 k znaków ze starej wersji. Czy ten Frankenstein ożyje? Czas pokaże.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » wt 06 mar 2018, 00:32

3,7 k znaków dopisane plus dodane po przeredagowaniu 4,7k znaków "starego"tekstu.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » wt 06 mar 2018, 09:41

Powstał szkieletor Frankensteina. Czyli plan całej akcji, z rozpiską najwazniejszych scen. To, co było watkiem głównym w starej wersji, tutaj będzie pełnić rolę wątku pobocznego lub równoległego. Ja się bawię przy pisaniu świetnie, moj bohater mniej. Podręczę go jeszcze bardziej, za to że nie chciał siedzieć cicho w szufladzie i dogorywać tam przez nastepne lata. Myslałąm, że to fajtłapa, a tu proszę, wywalczył sobie miejsce w mojej głowie i na stronach kolejnej wersji swoich przygód. Zastanawiam się tylko, ile jeszcze wersji będę musiałą napisać, aby to się nadawało do czytania. Wydaje mi się, że ta będzie ostateczną. Później tylko będę pracować nad stylistyką zdań. Mogę się jednak mylić.

Added in 1 hour 55 minutes 4 seconds:
Urobek poranny - 3,1 k znaków nowego tekstu plus 2,9k przeredagowanego. Całośc ma już ponad 50k znaków :)

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » śr 07 mar 2018, 21:05

Przybyło 3,3 k znaków nowego i 3,2 k znaków przeredagowanego tekstu.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » pn 12 mar 2018, 13:38

Brakuje dialogów, sceny jakby wyraźniejsze ale drętwe. Będzie nad czym pracować. Zastanawiam się, czy nanosić poprawki od razu, czy brnąć dalej i nowe partie pisać lepiej. A to dopiero druga wersja. Przy trzeciej moja frustracja może stać się niebezpieczna dla najbliższych przedstawicieli społeczeństwa. Albo dalszych.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » ndz 18 mar 2018, 01:17

Pewna medyczna sekretarka zaserwowała mi taką terapię, że brak dialogu na dwóch pierwszych stronach to naprawdę nic groźnego, w prównaniu z arsenalem jej zabiegów. Zazwyczaj w Anglii uniwersalnym lekiem na wszystko jest Paracetamol. Tymczasem medyczna sekretarka zaczęła mnie ścigać telefonicznie i mailowo, prosząc o kontakt w sprawie skierowania do szpitala. To - w przypadku odrzucenia opcji Paracetamol, oznaczało tylko jedno - wyrok smierci. Wszystkie nienapisane powieści stanęły mi przed oczami. Przy czym, jak na potencjalną nieboszczkę, czułam się zadziwiająco dobrze. Ale może to przedśmiertne napady energii? Niepewnośc trwała ponad kilkanaście godzin, do momentu, gdy udało mi się dodzwonić do przychodni i uzyskać informację, że chodziło o skierowanie na badanie sprzed kilku miesięcy. Czuję się, jakbym dostała nowe życie.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » ndz 18 mar 2018, 01:38

katamorion pisze:Source of the post Pewna medyczna sekretarka zaserwowała mi taką terapię, że brak dialogu na dwóch pierwszych stronach to naprawdę nic groźnego, w prównaniu z arsenalem jej zabiegów.

dobre ;)

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » ndz 18 mar 2018, 12:37

katamorion pisze:Source of the post To - w przypadku odrzucenia opcji Paracetamol, oznaczało tylko jedno - wyrok smierci.
Emocjonujący dzień. :D

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » sob 28 kwie 2018, 23:46

Moje "nowe życie" zaczęło przypominać kiepski dramat klasy C. Nic tylko notować, pozmieniać imiona i nazwiska i nikt nie uwierzy, że opisałam rzeczywistość 8) Pisanie zeszło na dalszy plan. Ale będę miała o czym pisać później, bo typy charakterologiczne, jakie spotkałam na swojej drodze to naprawdę indywidua. Sami pchają się na kartki powieści.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » sob 26 maja 2018, 18:21

Wbrew wszelkim okolicznościom (jedno dziwne wydarzenie to prolog do galopujących zdarzeń) postanowilam poświęcać godzinę dziennie na pisanie i naukę rzemiosła pisarskiego. Dzisiaj powstał szkic pomysłu scenariusza na komedię romantyczną. Druga wersja powieści czeka cierpliwie. Napisałam też polowę opowiadania.

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » ndz 03 cze 2018, 00:36

W ramach odskoczni biorę się za pisanie scenariusza. Jako że będzie to mój pierwszy scenariusz, nie ma szans na to, żeby został kiedykolwiek sfilmowany - trzeba najpierw poćwiczyć to całkiem inne rzemiosło. Dlatego mam zamiar pozwolić sobie na rozmach i nie ograniczać się potencjalnym budżetem na efekty specjalne, scenografię itp. To ma być w założeniu dobra zabawa. Daję sobie czas do końca grudnia. Czas start!

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » ndz 03 cze 2018, 21:56

Spędziłam kilka godzin na opracowywaniu pomysłu. Wymysliłam kilka nowych wariantów i mam ogólny zarys fabuły.

Awatar użytkownika
Rozental
Pisarz domowy

Postautor: Rozental » pn 04 cze 2018, 12:40

Zawsze jest konkurs dla debiutantów, Script Pro, możesz wysłać;D Pisanie scenariuszy to jednak bardzo spametryzowana sprawa, nawet nie tylko, jeśli chodzi o format tekstu, jakbyś była ciekawa jakbyś wskazówek, to ja polecam "Kurs pisania scenariuszy" Lwa Huntera. Powodzenia!

Awatar użytkownika
katamorion
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: katamorion » pn 04 cze 2018, 15:38

Rozental pisze:Source of the post Pisanie scenariuszy to jednak bardzo spametryzowana sprawa, nawet nie tylko, jeśli chodzi o format tekstu

Właśnie tego się trochę boję!
Rozental pisze:Source of the post polecam "Kurs pisania scenariuszy" Lwa Huntera.

Piszę z podręcznikiem S. Field'a, podobno scenariusze same się piszą z tą publikacją (Syd Field, "The screenwriters workbook").
Rozental pisze:Source of the post Powodzenia!

Dziękuję, przyda się :)

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Umysł pisarza

Postautor: Czarna Emma » wt 05 cze 2018, 12:16

katamorion pisze:Source of the post W ramach odskoczni biorę się za pisanie scenariusza.

Ambitny pomysł! Powodzenia! :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wróć do „Maraton pisarski”