Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Fabuły

Komputerowe, planszowe, karciane, słowne, wszelakie...

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Traktuję gry jak (które bardziej):

sztukę
19
56%
środek odmóżdżający
15
44%

Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Majorette
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Majorette » czw 15 maja 2014, 14:30

Ostatni post z poprzedniej strony:

Spoilery to zło, zepsuły mi radochę z kilku gier. Np. nowego Thiefa.

tl;dr

Kawa moim bogiem.

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » czw 15 maja 2014, 14:38

Immo pisze:Pierwszy F.E.A.R. - świetna, mrożąca krew w żyłach historia. Warto zagrać, nie czytając spoilerów.

Pierwszy FEAR miał przy okazji jeden z najbardziej satysfakcjonujących gameplayów z jakimi miałem do czynienia, a w FPSy to się ograłem. :P Bardzo dobra gra, trochę zapomniana.

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » czw 15 maja 2014, 23:10

Sepryot pisze:Bardzo dobra gra, trochę zapomniana.

Tak jak Condemned: Criminal Origins (też od Monolith). Pierwszy FEAR jest kapitalny. Następne części, wbrew opiniom innych, też bardzo mi się podobały.
Z gier zaopatrzonych w fabułę, bardzo dobra jest Gra o Tron RPG (od Cyanide) - trochę szwankuje grafika, ale fabularnie to pierwsza liga.

Maj, właśnie gram w Thiefa - aktualnie szwendam się po Szpitalu ;)

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
Aq
Pisarz domowy

Postautor: Aq » pt 16 maja 2014, 09:02

Fahrenheit, The Detective Game (C64), Secret Of Monkey Island itd. itp

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 19 maja 2014, 09:22

Brakuje mi opcji "oba powyższe". Wszystko zależy, na co mam nastrój.

Jeżeli miałbym cokolwiek polecić, to...
Metal Gear Solid - jestem zaskoczony, że nikt o tej serii nie napisał. Fabuła bywa odrobinę naiwna, ale trzyma w napięciu przez większość czasu. Mimo regularnego łamania czwartej ściany, zachowuje przez większość czasu powagę, a doskonała oprawa pozwala na głębokie zanurzenie się w tej post-cyberpunkowej lub retro-cyberpunkowej, w zależności od części w którą gramy, fabule.
Alan Wake - wzorowana na dziełach wielu znanych pisarzy gra o pisarzu, który zmaga się z problemem pisarskim i własnym dziełem. Co może pójść nie tak? (Wszystko, ale owo wszystko ostatecznie poszło doskonale tak.) No i oczywiście Mr Scr#$%&.
GTA 5 - już czwórka odeszła od kompletnej, bezsensownej i kretyńskiej rozwałki, jaka jeszcze w San Andreas była na absurdalnym poziomie. Piątka ma fabułę jak dobry film akcji. O oprawie niewiele można powiedzieć - doskonale odwzorowane wschodnie wybrzeże.
Fahrenheit: Indigo Prophecy - do momentu, gdy okazuje się, że jesteśmy boskim Neo z nadprzyrodzonymi mocami jest to świetna gra z fabułą okultystycznego kryminału. Potem zaczyna się dziadowski Matrix.
Max Payne - zwłaszcza cutscenki w formie komiksu nadają grze nastrój ponurego kryminału, w którym zmagamy się z wrogami i samym sobą, a nie pomoże nam nikt, ponieważ prawo to nie lewo.
Kane and Lynch - świetna fabuła i doskonałe postacie głównych bohaterów. Zmęczony życiem Kane i kompletnie świrnięty Lynch napytają sobie sporo biedy, a w drugiej części, Dog Days, robi się jeszcze zabawniej. Druga część jest szczególnie miodna, ponieważ cała gra jest ofiltrowana i zaprojektowana tak, że wygląda na nakręconą amatorskimi kamerkami z telefonów.
Portal i Half Life - 'nuff said. Świetny silnik, wciągająca fabuła i przyjemny gameplay. Oraz G-Man, że o Glados nie wspomnę.
System Shock - niesamowity klimat horroru sci-fi okraszonego świetną muzyką i wciąż znośną grafiką. Nie jestem pewien, czy nie wolę Shodan od Glados. Chyba wolałem SS od Dead Space'a.
Clive Barker's Undying - tak Cthulhowskiego klimatu nie było nawet w Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth.
Braid - świetna oprawa na którą poszła większość pieniędzy przeznaczona na grę. Świetna fabuła i równie świetne zakończenie. A do tego gra zręcznościowo-logiczna. Doskonałe połączenie, wracam do gry zazwyczaj w okolicach jesieni, co roku.
Syndicate - takiego sterylnego Cyberpunku mogę sobie życzyć jedynie więcej.

Wszystkie gry mają przynajmniej dobrą oprawę, świetny klimat i co najmniej dobrą fabułę. W zestawieniu brak gier RPG. Nie grałem chyba w dobrego fabularnie RPGa nigdy. Deus Ex HR był blisko, ale to tyle. cRPG to nie RPG i nie powinny udawać, że jest inaczej. Nigdy nie będzie.

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » pn 19 maja 2014, 10:52

uncle.kat pisze:Wszystkie gry mają przynajmniej dobrą oprawę, świetny klimat i co najmniej dobrą fabułę. W zestawieniu brak gier RPG. Nie grałem chyba w dobrego fabularnie RPGa nigdy. Deus Ex HR był blisko, ale to tyle. cRPG to nie RPG i nie powinny udawać, że jest inaczej. Nigdy nie będzie.

A wspomnianego wielokrotnie wyżej Tormenta sprawdzałeś? :P

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 19 maja 2014, 11:18

Tak. A także Baldursy i Icewindy. Oraz oba Neverwintery z dodatkami. Fallouty również, podobnie jak Elder Scrollsy. Wiedźmina, Arcanum i Gothica również. Kotora i Mass Effecty również.

Ilekroć nie pogram w te gry, ciągle zostaję z wrażeniem, że składają się głownie z opcji dialogowych typu:

- Czy masz coś przeciwko temu, żebym zrobił Cię w bambuko, [imię bohatera]?
a) Nie, nie mam nic przeciwko.
b) Tak, nie mam nic przeciwko.

Zwłaszcza w pracach BioWare, ale inne mają podobnie. Wolę dobrze skonstruowaną, liniową fabułę z punktem przełomowym od miliona opcji, które sprowadzają się do trzech zakończeń. Chyba Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide z Hordes of the Underdark dały mi semi-otwarte zakończenie, które do dziś miło wspominam. NWN2 w sumie miał podobnie. Still.

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » pn 19 maja 2014, 11:26

Ale wiesz, że stworzenie totalnie otwartych zakończeń w masywnej grze RPG wymagałoby heurystycznie uczącego się wirtualnego mistrza gry, proceduralnie generowanych questów i gigabajtów tekstu? Tu nie chodzi o niedbałość twórców, tylko limity technologiczne. RPG jakiego się domagasz prawdopodobnie jeszcze w fazie beta testów osiągnąłby samoświadomość i postanowiłby zniszczyć ludzkość po analizie tego, czego by się dowiedział o nas (jako o gatunku) ze swoich danych :wink:

"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » pn 19 maja 2014, 11:28

Immo pisze:RPG jakiego się domagasz prawdopodobnie jeszcze w fazie beta testów osiągnąłby samoświadomość i postanowiłby zniszczyć ludzkość w oparciu o tym, czego by się o nas dowiedział ze swoich danych

Padłem. xD

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 19 maja 2014, 11:51

Nigdy nie mówiłem, że moje oczekiwania są w jakikolwiek sposób rzeczywiste. Dlatego zresztą uwielbiam open-worldowe rogueliki jak Dorf Fort lub CDDA.

Awatar użytkownika
Alicja Minicka
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Fabuły

Postautor: Alicja Minicka » czw 23 mar 2017, 08:03

20 kwietnia br. zapowiadana jest premiera Syberii 3. Już nie mogę się doczekać. Wstępne info i screeny wyglądają obiecująco :)

Awatar użytkownika
Grandel
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 3
Kontaktowanie:

Fabuły

Postautor: Grandel » pt 28 lip 2017, 23:50

Alicja Minicka pisze:Source of the post 20 kwietnia br. zapowiadana jest premiera Syberii 3. Już nie mogę się doczekać. Wstępne info i screeny wyglądają obiecująco :)

:D no :D

Faraon_edit: Upominam, Regulamin nie lubi jednowyrazowych postów.

Nie ma rzeczy bar­dziej niewiary­god­nej od rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Alicja Minicka
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Fabuły

Postautor: Alicja Minicka » czw 02 lis 2017, 19:04

Rumcajs pisze:Source of the post
Alicja Minicka pisze:Source of the post 20 kwietnia br. zapowiadana jest premiera Syberii 3. Już nie mogę się doczekać. Wstępne info i screeny wyglądają obiecująco :)

Niestety, potwierdziły się obawy fanów tej gry. Jak słusznie zauważył jeden z nich - przejście na 3D robi się albo dobrze albo wcale. "Syberia 3" roi się od błędów. Fabuła jest niezła, ale liczne bugi zniechęcają. :(

Awatar użytkownika
Grandel
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Fabuły

Postautor: Grandel » pt 03 lis 2017, 20:02

Alicja Minicka pisze:Source of the post
Rumcajs pisze:Source of the post

Fanowskie studia działają, tak było ze STALKER. Wyszło marnie, ale że pomysł dobry ludzie zabrali się za poprawki i mega gra, bethesda toaką samą technikę stosuje. Pomysł a wy rubta co chceta :)

Niestety, potwierdziły się obawy fanów tej gry. Jak słusznie zauważył jeden z nich - przejście na 3D robi się albo dobrze albo wcale. "Syberia 3" roi się od błędów. Fabuła jest niezła, ale liczne bugi zniechęcają. :(

Added in 5 minutes 40 seconds:
Edytuje swój post, ponieważ rubta się przez ó więc co chceta róbta :)

Awatar użytkownika
Grandel
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Fabuły

Postautor: Grandel » pn 14 maja 2018, 20:09

Fabuła to zmora gier, serio, gracz daje się wciągać w intrygi zapominając o zabawie, przeżyć i bawić się, a nie infantyle przerywniki oglądać, grałem w Fallouta od pczątku serii, 1 i 2 świetna gra, najlepsza w jaką grałem, grosza nie wydam na fabularne przygodówki pseudo rpg. Nie dam się nabrać na picu micu ładna grafa i mimika twarzy, dla mnie to chore.

Wróć do „Gry”