Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

O ocenianiu

Wszystkie pozostałe tematy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

O ocenianiu

Postautor: Romecki » pn 16 kwie 2018, 13:10

Ostatni post z poprzedniej strony:

Julia, pytanie: kiedy porzucisz to straszne "wy"? :) ja tam występuję tylko w JEDNEJ osobie i odpowiadam ZA SIEBIE? A Ty? :P

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

O ocenianiu

Postautor: Juliahof » pn 16 kwie 2018, 13:14

Romek Pawlak pisze:Source of the post Julia, pytanie: kiedy porzucisz to straszne "wy"? :) ja tam występuję tylko w JEDNEJ osobie i odpowiadam ZA SIEBIE? A Ty? :P

To była odpowiedź na wpis Sarah

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

O ocenianiu

Postautor: Sarah » pn 16 kwie 2018, 13:26

Juliahof pisze:Source of the post Nie, jesteście bardzo sympatyczni, tylko czasami nietolerancyjni.

a to miło słyszeć, sympatyczni to znaczy jacy? Jacy MY jesteśmy?

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

O ocenianiu

Postautor: Romecki » pn 16 kwie 2018, 13:28

Juliahof pisze:Added in 2 minutes 39 seconds:
Sarah pisze:Source of the post i to chyba jasno pokazuje Twój stosunek do pozostałych użytkowników forum, w tym do weryfikatorów.
Szkoda, że widzisz tylko taką ich (naszą) stronę.

Nie, jesteście bardzo sympatyczni, tylko czasami nietolerancyjni.
No i wszystko, co tu wypisuję, nie oznacza, że pochwalam reakcję Wolandziny na otrzymane oceny.

No bardzo niekoniecznie. Sarah napisała o weryfikatorach i pozostałych userach, na co Ty napisałaś, co wyżej.
Ja odpadam od tej rozmowy, ale pozwolisz, że nie zmienię zdania, iż usiłujesz wymusić na innych coś, co zapewne Tobie by nie odpowiadało, gdyby analogicznie ktoś próbował wymusić na Tobie :)
Peace i z mojej strony EOT :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

O ocenianiu

Postautor: iris » pn 16 kwie 2018, 13:30

No tak. Weryfikatorium jest straszne. ZZZ Zdeptać Zgnębić Zponiwierać (zabieg stylistyczny, nie ort :mrgreen: ).

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

O ocenianiu

Postautor: Juliahof » pn 16 kwie 2018, 13:39

Ja także uważam temat za zamknięty :D

Awatar użytkownika
MasterVoice
Kmiotek

O ocenianiu

Postautor: MasterVoice » pn 16 kwie 2018, 13:40

Obserwując kolejne komentarze, a wcześniej wnikliwie czytając posty pod pojawiającymi się tekstami - mam tylko jedno pytanie.
Juliahof - czemu nie czujesz się członkiem społeczności Weryfikatorium, stale ustawiając się w kontrze - Ja - Oni?

Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna - Stephen King

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

O ocenianiu

Postautor: Juliahof » pn 16 kwie 2018, 13:54

MasterVoice pisze:Source of the post Obserwując kolejne komentarze, a wcześniej wnikliwie czytając posty pod pojawiającymi się tekstami - mam tylko jedno pytanie.
Juliahof - czemu nie czujesz się członkiem społeczności Weryfikatorium, stale ustawiając się w kontrze - Ja - Oni?

Ta kontra powstała jakoś samoistnie, w miarę upływu czasu - coraz więcej różnic w ocenach, odczuciach, a przede wszystkim doświadczeniach. Po prostu czasami drogi się rozchodzą, to wszystko:-))
Jedni przychodzą na forum, inni odchodzą, to normalne. Samo życie :D

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

O ocenianiu

Postautor: Rubia » pn 16 kwie 2018, 14:21

Nie doceniłaś kapitału ludzkiego na Wery :D Zanim rzuciłam się na ten cytat jak brytan, żeby go rozszarpać na krwawe strzępy, ku Twojej uciesze, już Ithi rozpoznała, kim jest "znajomy z Londynu". Tak to bywa z tymi intelektualnymi prowokacjami, nie w każdym środowisku się udadzą...

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

O ocenianiu

Postautor: Misieq79 » pn 16 kwie 2018, 14:26

A swoją szosą większość "jak" bym zmienił na "gdy"
Poza tym dochodzą błędy w tłumaczeniu. Nie tutaj ofkz, ale pamiętam np moleskinowe rękawiczki czy ciasto francuskie w fantasy

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

O ocenianiu

Postautor: Navajero » pn 16 kwie 2018, 14:33

Hej Rubia, ja też go rozpoznałem < chwali się bezwstydnie>, ithi po prostu była pierwsza. W zasadzie można powiedzieć, że przepuściłem dziewczynkę przodem :P

Nb. ja nie przepadam za M.J. uważam, że jest przereklamowany, ale czytałem.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

O ocenianiu

Postautor: Juliahof » pn 16 kwie 2018, 14:40

Rubia pisze:Source of the post Nie doceniłaś kapitału ludzkiego na Wery :D Zanim rzuciłam się na ten cytat jak brytan, żeby go rozszarpać na krwawe strzępy, ku Twojej uciesze, już Ithi rozpoznała, kim jest "znajomy z Londynu". Tak to bywa z tymi intelektualnymi prowokacjami, nie w każdym środowisku się udadzą...

no oczywiście, przeciez wczesniej podałam 2 autorów: Joyce i Ulisses, wielkiego wyboru nie było :D

Added in 1 minute 34 seconds:
Navajero pisze:Source of the post Nb. ja nie przepadam za M.J. uważam, że jest przereklamowany, ale czytałem.

Nie jest przereklamowany, jest wspaniały. I to są własnie te różnice w odczuwaniu, na to nie ma rady. De gustibus :D

Added in 1 minute :
Juliahof pisze:Source of the post no oczywiście, przeciez wczesniej podałam 2 autorów: Joyce i Ulisses, wielkiego wyboru nie było

Joyce i James, przepraszam!

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

O ocenianiu

Postautor: Rubia » pn 16 kwie 2018, 14:46

Jamesa można zaliczyć do degustibusów, ale pomysł, że moglibyśmy tu sflekować Joyce'a, naprawdę podziałał mi na wyobraźnię. Tylko po co się ograniczać do Ulissesa? Taki Finneganów tren, to dopiero byłoby coś!

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
MasterVoice
Kmiotek

O ocenianiu

Postautor: MasterVoice » pn 16 kwie 2018, 14:48

Juliahof pisze: Ta kontra powstała jakoś samoistnie, w miarę upływu czasu - coraz więcej różnic w ocenach, odczuciach, a przede wszystkim doświadczeniach.

Rozumiem zatem, że infantylizm Twoich komentarzy jest zamierzony. Czy po to by się poczuć bliżej młodych autorów?
Zamiast dzielić się swoim doświadczeniem, wolisz pozostać w roli afektywnej nastolatki?

Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna - Stephen King

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

O ocenianiu

Postautor: Juliahof » pn 16 kwie 2018, 14:56

MasterVoice pisze:Source of the post Rozumiem zatem, że infantylizm Twoich komentarzy jest zamierzony. Czy po to by się poczuć bliżej młodych autorów?
Zamiast dzielić się swoim doświadczeniem, wolisz pozostać w roli afektywnej nastolatki?

Im bardziej dzielę się moim doświadczeniem, tym bardziej okazuje się, że jestem w kontrze :D
Infantylizm? To coś nowego.

Awatar użytkownika
gebilis
Pisarz pokoleń

O ocenianiu

Postautor: gebilis » wt 17 kwie 2018, 04:38

Juliahof rozumiem, że chciałaś podnieść samoocenę Wolandzinki, ale nawet ja jako laik wycułam różnicę między doborem słów stosowanym przez Wolandzina a przykładowo podanym przez ciebie tekstem Marlona Jamesa, chociaż przyznam nic tego autora nie czytałam :roll: . Nie ten kaliber literacki. I dlatego nie uwazam bym źle lub tendencyjnie oceniła "[WW]Halszka- Początek ". Ocena moja jest jak najbardziej subiektywna - ale nie sadzę by była dołująca dla autorki. A czy ona się z nią zgodzi czy nie to jej wybór. A ocenianie kogoś - poprzez branie pod uwagę, że może się obrazi jak skrytykuję, albo - napiszę jej miło bo to pomoże jej w dalszym pisaniu =to dla mnie takie myślenie (przepraszam za wyrażenie) jest właśnie infantylne. Ja raczej myślę, że autor oczekuje szczerych wypowiedzi - i takie mu serwuje, bez względu czy to nastolatek czy człowiek dojrzały.Może się mylę - le takie mam zdanie na ten temat i tego się trzymam :D Juliahof
to nic osobistego do ciebie, poprostu naszło mnie by pogadać w temacie jaki poruszyłaś - o ocenianiu. :mrgreen:

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Wróć do „Mydło i powidło”