Miasto [drabble] (wersja 2)

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
Andy
Pisarz osiedlowy

Postautor: Andy » pt 22 wrz 2017, 17:15

Postanowiliśmy przeprowadzić się do miasta. Najwyższy czas. Podobno tam żyje się lżej, jest więcej ludzi i łatwiej o robotę. Przede wszystkim ma to być szansa dla nas, młodych, bo na tym zadupiu życie jakby stanęło w miejscu.
Z drugiej strony, obawiam się utraty kontaktu z naturą. Życie wśród betonu nie jest dla mnie. Niby to tylko uprzedzenia po tym jak było kiedyś. Mówią, że teraz miasta wręcz tętnią przyrodą.
Przechodzimy z lękiem przez pordzewiały most. Naszym oczom ukazują się ruiny starożytnych wieżowców, obdarte z fasad i bujnie porośnięte grubymi pędami, a popękany asfalt udowadnia, że matka natura wygrała z cywilizacją.

Awatar użytkownika
misieq79
Pisarz osiedlowy

Postautor: misieq79 » pt 22 wrz 2017, 17:17

Andy pisze:Source of the post na tym zadupiu

Naszym zadupiu?

Jest postęp.

Awatar użytkownika
Natasza
Weryfikator
Weryfikator
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » pt 22 wrz 2017, 17:34

Bez wujka lepiej :D

Andy pisze:Source of the post Z drugiej strony, obawiam się utraty kontaktu z naturą. Życie wśród betonu nie jest dla mnie. Niby to tylko uprzedzenia po tym jak było kiedyś. Mówią, że teraz miasta wręcz tętnią przyrodą.
- ten fragment by dopracowała, Napisz sobie CO chcesz przekazać - czy narrator nie zna miasta? czy zna ze starych przekazów?

Andy pisze:Source of the post Mówią, że teraz miasta wręcz tętnią przyrodą.

antycypujesz pointę!

Andy pisze:Source of the post Niby to tylko uprzedzenia po tym jak było kiedyś.

ileż słów straconych dla przekazu!

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
Strach na wróble
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Strach na wróble » pt 22 wrz 2017, 18:38

Postanowiliśmy przeprowadzić się
(...)
stanęło w miejscu.
Z drugiej strony,
(...)
tętnią przyrodą.
Przechodzimy z lękiem
(...)
natura wygrała z cywilizacją.

To są de facto 3 części. 1. Raport o decyzji. 2. Osobiste obawy. 3. Finał. Część 2 jest na pewno przegadana, biorąc pod uwagę proporcję między ilością słów a przekazem, który zostaje po odlaniu wody. Także i finał wciąż wydaje mi się za długi w stosunku do reszty.

Strach herbu Cztery Patyki, książę na Miedzy, Ugorze etc. do usług

Awatar użytkownika
Andy
Pisarz osiedlowy

Postautor: Andy » sob 23 wrz 2017, 21:10

Dziękuję wszystkim za komentarze.
Natasza pisze:Source of the post ileż słów straconych dla przekazu!

Chciałem za wszelką cenę wydłużyć część pierwszą, bo...

Strach na wróble pisze:Source of the post To są de facto 3 części. 1. Raport o decyzji. 2. Osobiste obawy. 3. Finał. Część 2 jest na pewno przegadana, biorąc pod uwagę proporcję między ilością słów a przekazem, który zostaje po odlaniu wody. Także i finał wciąż wydaje mi się za długi w stosunku do reszty.

...wiedziałem, że ktoś napisze, że Finał za dużo zajmuje ;)
Finał i tak skróciłem, zbiłem w 2 zdania (jedno mega długie), aby mieć maks 1/3 całości. Wcześniej jednym z "zarzutów" było mało obrazowe przekazanie "postapo". Postarałem się to naprawić. Może te przechodzenie przez most jest teraz zbędne (do wywalenia)...
Tak czy inaczej, następnym razem puenta będzie krótka.

Wróć do „Miniatura literacka”