Ja i szwagier [epos narodowy]

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz domowy

Postautor: Iwar » wt 26 wrz 2017, 10:47

Ja i szwagier

Widząc, że chłód, dupa i kamieni kupa, postanowiliśmy się za to wsiąść. On miał warsztat i niejakie doświadczenie,
ja zapał do pracy, chęć zmian i skrzynkę wódki, co jeszcze z wesela została.

Już pierwszego dnia się spóźnił, bo sezon urlopowy i korki na Zakopiance. Ale nic, akurat się zdążyła schłodzić zanim przyjechał. Wyciągnąłem oszronioną z lodówki, polałem i zaczęliśmy oględziny sytuacji, bo do rzeczy trzeba podejść metodycznie i z planem.

- Tu i tu się sypie dialog – mówi, wskazując na zawieszony w powietrzu pył dłużyzny i sztampy.
- Tu postacie próchnem podeszły – postukuje paluchem i słychać pusty dźwięk archetypów zdziadziałych.
- Wiesz, brachu, mi się ta cała struktura narracji wydaje ledwo stać – dorzucam i widzę w oczach szwagra uznanie dla słów moich.

Jak zaczęliśmy tak metodycznie roztrząsać, to wyszło, że trzeba będzie zacząć od fundamentów.
Od źródeł inspiracji. Od porządnego riserczu i zagłębienia się w temat. Może nawet od Gilgamesza.
Wyjąłem z lodówki flaszkę drugą i siedliśmy przed internetem.
Po godzinach rozlanych w kielonki, tylko jedno było pewne. Roboty jest w cholerę.

Nic to, mamy czas. Nie wiem tylko, czy wódki starczy.
Ale jak się zaweźmiemy, to ze szwagrem i o suchym pysku polską fantastykę uratować zdołamy.

Awatar użytkownika
misieq79
Pisarz osiedlowy

Postautor: misieq79 » wt 26 wrz 2017, 10:50

Iwar pisze:Source of the post wsiąść

NO BŁAGAM!!!

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz domowy

Postautor: Iwar » wt 26 wrz 2017, 10:56

misieq79 pisze:Source of the post Iwar pisze:
Source of the post wsiąść

NO BŁAGAM!!!

O pardon, było dobrze i poprawiło na źle. Chochlik internetowy, a nie moje poparcie dla niejakiej pani poseł profesor.

Awatar użytkownika
Romek Pawlak
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romek Pawlak » wt 26 wrz 2017, 11:04

A w temacie: słabe.
I przy okazji warto wspomnieć o jednym: to jest zbyt autotematyczne. Pisanie o pisaniu. Postacie literackie, które piszą - duże ryzyko, że czytelnik tylko wzruszy ramionami. Są wyjątki, ale jednak trzeba naprawdę mieć coś do powiedzenia i świetny pomysł, JAK to opowiedzieć, aby taki tekst przeszedł.
Czyli sorki, ale jestem bardzo na nie :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Strach na wróble
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Strach na wróble » wt 26 wrz 2017, 11:09

Szczerze mówiąc, to dopiero przy drugim czytaniu załapałem, o co chodzi w otwarciu Widząc, że chłód, dupa i kamieni kupa, postanowiliśmy się za to wsiąść. To oczywiście sprawa indywidualna, ale dla mnie ChDK jakoś tak słabo się kojarzy z ruiną którą trzeba naprawić.
Natomiast co do pomysłu, to jakoś tak średnio to widzę. Spróchniały dźwięk archetypów zdziadziałych słyszę.

Strach herbu Cztery Patyki, książę na Miedzy, Ugorze etc. do usług

Awatar użytkownika
major sedes
Pisarz domowy

Postautor: major sedes » wt 26 wrz 2017, 17:55

A ja się uśmiałem serdecznie i niewybrednie jak niby z kabaretu ,skeczu o najniższych impulsach i środkach pierwszej potrzeby (wódy) Ale to się zmieniło bo "Ucho prezesa" to już wyższy lewel humoru. No i o ile pamiętam Gilgamesz wyruszył w świat i odnalazł ziele nieśmiertelności, a nie druzgocący subtelność alkohol. To tyle.

Awatar użytkownika
Alicja Minicka
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Alicja Minicka » śr 27 wrz 2017, 11:09

Każdej uwadze warto się przyjrzeć, nie zapominając, że w świecie sztuki każda jest subiektywna. Moim zdaniem, jest potencjał i niewymuszony humor. Wtórności nie da się uniknąć - gdyby miała stanowić podstawowy warunek, świat literacki bardzo by opustoszał. :)

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz domowy

Postautor: Iwar » czw 28 wrz 2017, 09:34

Romek Pawlak pisze:Source of the post bardzo na nie

Romek Pawlak pisze:Source of the post Pisanie o pisaniu.

Auć. Auć. Auć.
Dzięki za opinie. Tylko tak się wytłumaczyć spróbuję, że to nie miało być głębokie zastanowienie nad przypadłościami systemy i medytacja nad pisaniem, a dowcipas przaśny, wódkowy, późno-wieczorno pisany. Skazanego na głębię, zgubiła mnie frywolność kałużowa. I nie żebym, Romku, zbyt głośno protestował przeciw temu co mówisz, bo zgadzam się z Tobą. Tak tylko, w kąciku, mamroczę do siebie.

Strach na wróble, dzięki za zwrócenie uwagi na ten zwrot. Mi osobiście chyba najbardziej podoba się w całości. Zachowam go w pudełku "Obelg na Podorędziu".

major sedes, Alicja Minicka,
Dzięki. O to mi chodziło. Niewymuszony, niezobowiązujący uśmiech za kilkanaście minut pisania? Jak dla mnie dobry handel.

Wróć do „Miniatura literacka”