Versus Drago [wulgaryzmy]

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Bartosh16 » pn 09 paź 2017, 08:30

Ostatni post z poprzedniej strony:

P.Yonk pisze:Source of the post
Bartosh16 pisze:Source of the post "Przecież po to cię wyzwałem na pojedynek, kretynie. Może jak choć trochę obiję ci buźkę, to przestaniesz mi się tak podobać".

nie odebrałem tego jako "kwestię orientacji", ale jako zwykłą fascynację "szkolną gwiazdą". Dlatego nie wydało mi się dziwne, że gdy koleżanka mu pomagała, coś tam zaczęło iskrzyć... Ogólnie tekst mi się podoba. A już w ogóle podoba mi się w jak różny sposób można pisać o głupim biciu smoków...

To raczej takie gówniarskie niezdecydowanie. Idziesz do liceum, teoretycznie powinny Ci się podobać dziewczyny, a czujesz dziwny pociąg do szkolnej gwiazdy, i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Nie masz pewności, czy wolisz chłopców, czy jednak dziewczyny. Kiełbie we łbie takie.
Strach na wróble pisze:Source of the post Nie mogę pozbyć się wrażenia, Smoke, jakbyś ten prosty, kliszowaty tekst oceniał z perspektywy kandydatury do NIKE, i czuł się zawiedziony rezultatem. (Bartosh)

Ja bym to potraktował jako komplement: widzi w tekście potencjał, wystarczy włożyć trochę pracy, rozbudować, oszlifować, znaleźć wydawcę...

Mylisz się, Strachu, trzeba mnóstwo pracy i kogoś ogarniętego nad Tobą.

Mi chodzi raczej o różnicę między zwykłą popołudniową przebieżką, a najważniejszym biegiem na 10 km w Twoim życiu. Ja pisałem w stylu tego pierwszego, oceny poszły z perspektywy drugiego.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Smoke
Pisarz pokoleń
OSTRZEŻENIA: 1

Postautor: Smoke » pn 09 paź 2017, 13:41

B16, Strachu dobrze Ci mówi. Po pierwsze Gombrowicz i Proust nic nie mają do tego textu. Nic. To była dygresja. Zupełnie nie z tym textem związana. :twisted: Ale gdyby np. oceniać to jako preludium do Ferdydurke 2.0 :mrgreen: , to nota 2/10 była by wielkim sukcesem przecież, nie? :) W związku z tym oczywistym jest, że wraz ze spadkiem rangi ligi do jakich text pretenduje, nota idzie w górę niejako z automatu.
Czyli Ferdydurke 2.0 - 2/10
target licealny - 4/10
gimbaza - 8/10

Kumasz już? Powinieneś, bo piszesz przecież o przebieżce i życiówce 8)
tak więc jeśli uznasz jednak, że piszesz dla mniej wymagającego targetu - w czym nie ma absolutnie niczego złego, ani wstydliwego - to sobie surową notę przemnóż odpowiednio ;)

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Bartosh16 » śr 11 paź 2017, 10:21

Zatem...

Jeśli targetem jest "gimbaza", to w miarę może być.

Ale dla poważnych ludzi się nie nadaje.

Rozumiem i trzeba było tak od razu, a nie że nawet byś nie zajrzał. To zabrzmiało pogardliwie.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Wróć do „Miniatura literacka”