Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Ławeczka ( cz. 1 - drabble )

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Tomaso69 » pt 20 lip 2018, 21:37

Oboje znali tę ławkę. Siadywali na niej już wtedy, gdy jeszcze się nie znali. Było w niej coś magicznego. Przez lata przykleiły się do niej tysiące słów; przelotne pocałunki pomiędzy spadającymi z drzew liśćmi; płacz kołysanych w wózkach dzieci; okruszki chleba dla ptasich przyjaciół samotnego emeryta. Lubili tę ławkę. Każde z nich inaczej. Kiedy przechodziła obok niej, zapominała na moment o zimnych ścianach domku z kart, który sama sobie wybudowała. Siadała na niej ukradkiem. Jej myśli błyskawicznie wzbijały się w kierunku, którego nigdy nie mogła odgadnąć. Marzyła, że szybko wrócą ubrane w jego czułe pocałunki. Zawsze siedziała tam za długo.

Fraszki to wszytko, cokolwiek myślemy; Fraszki to wszytko, cokolwiek czyniemy". Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » sob 21 lip 2018, 10:23

Jest sto słów ;)
Trochę powtórzeń do szlifu. Zastanawiam się na "zimnymi ścianami domku z kart" - czy nie można zastąpić innym porównaniem.

Tomaso69 pisze:Source of the post Marzyła, że szybko wrócą ubrane w jego czułe pocałunki.

To jest ładne, oddaje kobiecość i charakter bohaterki.
I te przyklejone słowa i odlatujące myśli.

Ale brakuje tego drugiego lubiącego - będzie w kolejnej części?

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » sob 21 lip 2018, 17:05

ithilhin pisze:Source of the post Jest sto słów ;)
Trochę powtórzeń do szlifu. Zastanawiam się na "zimnymi ścianami domku z kart" - czy nie można zastąpić innym porównaniem.

Tomaso69 pisze:Source of the post Marzyła, że szybko wrócą ubrane w jego czułe pocałunki.

To jest ładne, oddaje kobiecość i charakter bohaterki.
I te przyklejone słowa i odlatujące myśli.

Ale brakuje tego drugiego lubiącego - będzie w kolejnej części?

Dziękuję za uwagi :)

"Oczy-wiście', że będzie ciąg dalszy :)

Fraszki to wszytko, cokolwiek myślemy; Fraszki to wszytko, cokolwiek czyniemy". Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » sob 21 lip 2018, 17:10

Ładne ta Twoja ławka. Widzę ją :)
Tomaso69 pisze:Source of the post Przez lata przykleiły się do niej tysiące słów; przelotne pocałunki pomiędzy spadającymi z drzew liśćmi; płacz kołysanych w wózkach dzieci; okruszki chleba dla ptasich przyjaciół samotnego emeryta.

To zdanie podoba mi się najbardziej.
A w kwestiach technicznych - pięciokrotne użycie "niej" to zbyt dużo jak na 100 słów . Szkoda, bo czterema słowami mogłeś namalować coś jeszcze. I dwa razy "ławeczka" też troszkę zgrzyta.
Znali tę ławkę. Lubili tę ławkę - tu masz pole do manewru, bo ujmując w jednym zdaniu - znów miałbyś miejsce na jeszcze jedną myśl.
A ładne te Twoje myśli są :)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Postautor: brat_ruina » sob 21 lip 2018, 17:17

Technicznie w tekście dziewczyny Ci wyhaczyły bolączki. To nic od siebie w szczegółach nie muszę.
Niezły obrazek. Z przyjemnością obejrzę następne Ławeczki:)

LWG

S.

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » sob 21 lip 2018, 21:57

Okazuje się, a nie ukrywam, że obawiałem się krytyki jak diabeł święconej wody, że miast niej są to miłe, celne i koleżeńskie sugestie :) dziękuję :)

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » sob 21 lip 2018, 22:02

Tomaso69 pisze:Source of the post Okazuje się, a nie ukrywam, że obawiałem się krytyki jak diabeł święconej wody, że miast niej są to miłe, celne i koleżeńskie sugestie dziękuję
to najgorzej. Wiesz tutaj są pewne stopnie krytyki.
1. Walą prosto z mostu, przy każdym zdaniu wykazują brak talentu - znaczy, że piszesz dobrze.
3. Wytkną kilka klisz i przecinków - zauważyli.
4. Czytają, ale nie komentują - usnęli, a to znak, że jest źle.
Ale najgorzej, jak chwalą. Po prostu chcą zapędzić Cię w ślepą uliczkę samozachwytu, wtedy - pewny siebie - piszesz książkę, wysyłasz wydawcy, a w odpowiedzi otrzymujesz odgłos stukania w czoło. Przepadłeś, nie wstaniesz. A oni pozbyli się konkurencji.

;) - żartowałem.

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » sob 21 lip 2018, 22:16

P.Yonk, czy ja Cię kiedyś chwaliłam? :twisted:
Hmmmm.... Hmmmm ;>

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » sob 21 lip 2018, 22:19

P.Yonk pisze:Source of the post
Tomaso69 pisze:Source of the post Okazuje się, a nie ukrywam, że obawiałem się krytyki jak diabeł święconej wody, że miast niej są to miłe, celne i koleżeńskie sugestie dziękuję
to najgorzej. Wiesz tutaj są pewne stopnie krytyki.
1. Walą prosto z mostu, przy każdym zdaniu wykazują brak talentu - znaczy, że piszesz dobrze.
3. Wytkną kilka klisz i przecinków - zauważyli.
4. Czytają, ale nie komentują - usnęli, a to znak, że jest źle.
Ale najgorzej, jak chwalą. Po prostu chcą zapędzić Cię w ślepą uliczkę samozachwytu, wtedy - pewny siebie - piszesz książkę, wysyłasz wydawcy, a w odpowiedzi otrzymujesz odgłos stukania w czoło. Przepadłeś, nie wstaniesz. A oni pozbyli się konkurencji.

;) - żartowałem.

R E W E L A C J A !!!! :) :) :) uśmiechy :)

Wróć do „Archiwum Miniatur i Drabbli”