Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

DRABBLE NA NIEDZIELĘ NR 19/20(61/62)_2015

Wery-miniaturyzowany tygodnik literacki

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

DRABBLE NA NIEDZIELĘ NR 19/20(61/62)_2015

Postautor: ithilhin » ndz 17 maja 2015, 19:32

[center]DNN 61 i 62 w jednym.
Koszmarne kontrasty.
Voodoo, dzieci i miejskie legendy.
Nocny autobus z mięsem.
Śniący pętlarz w 6D.
I to nie Wasz problem, gdzie kwitną dzikie róże.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony ndz 24 maja 2015, 18:15 przez ithilhin, łącznie zmieniany 2 razy.

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
dziko
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: dziko » wt 19 maja 2015, 21:56

Bardzo bogaty numer, dużo fajnych straszności, a "Szwedzki przekręt" mnie rozłożył na łopatki - Bari pewnie niedługo jakiś skandynawską mini-antologię wyda :lol:

pozdrawiam - Bartek
Dzikopis znaleziony w sieci...

Awatar użytkownika
cru
Pisarz domowy

Postautor: cru » pt 05 cze 2015, 19:33

Nie wiem, czemu nie napisałam od razu kiedy wyszedł ten numer, ale skoro i tak przeczytałam i mam jakąś opinię, to się podzielę :D
„Dziecko Celiny” super, widzę że dzieci w horrorach nadal mają się dobrze. Motyw wiecznie żywy, prawie jak bareizmy.
„Potwór spod łóżka” – tu dziecko w ogóle nie ma się dobrze i po tym tekście pomyślałam, że tego już za wiele. Oczywiście, w całym numerze może się wydawać wręcz potrzebnym głosem. Dla mnie – nie. I zaznaczam, tylko o tematykę chodzi. Przewrażliwiona jestem.
„Śniący” to coś niezbyt szczególnie wesołego, niezbyt szczególnie smutnego, a jednak w pojedynkę kładzie na łopatki wszystkie pozostałe drable. Za krótkie! Z takim pomysłem to niech autor książkę napisze!
„Upadek” skojarzył mi się z jakąś bajką. Tak jakby morał z niego przebijał :D
6D – ja nie wiem skąd wy te pomysły bierzecie, ale zazdroszczę, podziwiam, jaram się. Jaram się tym drablem nie bardziej niż „Śniącym” (no bo „Śniącym” jednak bardziej, ale niewiele).
„Pętlarz” to coś absolutnie genialnego, wciąga niesamowicie. Nie wiem, czy to przez narrację (zwrot do czytelnika) czy przez super styl, ale uwielbiam.
Nie będę mówić o całej reszcie tekstów – to znaczy, że mi się podobały, ale nie mam wiele do dodania. Jedyny, który mnie ani ziębi, ani grzeje, to ten z Elisą Day. Tak naprawdę nie rozumiem, co jest w tej historii, że jest tak często powtarzana. Ogrywana. Przerabiana.

Baribal
Umysł pisarza

Postautor: Baribal » pt 05 cze 2015, 19:55

Dziękuję za opinię. :) Przyznam, że kiedy przejrzałem teksty, które nam przesłano na ten numer, byłem bardzo zadowolony.

„Śniący” to coś niezbyt szczególnie wesołego, niezbyt szczególnie smutnego, a jednak w pojedynkę kładzie na łopatki wszystkie pozostałe drable. Za krótkie! Z takim pomysłem to niech autor książkę napisze!

To jest już ten urok drabbli Rafała, zawsze wychodzą poza swoje granice. A, biorąc pod uwagę, ze często jest to SF, czyli gatunek co na światotworzeniu stoi, to uznanie ma u mnie jeszcze większe. :)

Awatar użytkownika
cru
Pisarz domowy

Postautor: cru » pt 05 cze 2015, 20:01

A propo Rafała Cywickiego to mogę jeszcze coś napisać, DNN czytam tak rzadko, że ostatni przeze mnie przeczytany miał numer 45, ale jak już kojarzę pewne nazwiska z niezłą jakością, to lepiej żeby wam ten koń dobrze żarł i nie zdechł :D

Baribal
Umysł pisarza

Postautor: Baribal » pt 05 cze 2015, 20:22

Oj, ten koń akurat ma się bardzo dobrze. Dobrze się tuczy, pod własnym pańskim okiem. ;)

Wróć do „Drabble na Niedzielę”