Obrazek Weryfikatorium

bezkarność

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

bezkarność

Postautor: szopen » ndz 04 cze 2017, 18:58

Ostatni post z poprzedniej strony:

Postulat numer jeden: zwiększyć liczbę cycków. Każdy początkujący zamiast 3 komentarzy powinien wrzucić 3 co najmniej stronicowe opowiadania do porzeczki. Navajero w stopkę ma wrzucić swoje zdjęcie w szlafroku, a Chii to samo, ale smażącej kotlety.

Baśka
Zarodek pisarza

bezkarność

Postautor: Baśka » ndz 04 cze 2017, 19:25

Widzę, że moja „Kapusta” narobiła niezłego bigosu.
Ale i dobrze. Publikując swoje utwory na portalu literackim oczekuję krytyki, bo przecież nie jestem pisarzem, tylko amatorem. Każda uwaga jest dla mnie ważna. Nawet jeśli nie odpowiedziałam na komentarz, to absolutnie nie oznacza, że mam go w nosie. Analizuję, pytam sama siebie „Dlaczego tak napisałaś, Barbaro? Co chciałaś napisać?”, doczytuję w necie na temat poprawności ogólnej, poprawiam oryginał w komputerze. I myślę, myślę, myślę.
Wpisy typu „Podobało mi się”, albo „Nie podobało mi się” też mają dla mnie znaczenie.
Czymś trafiłam do czytelnika, albo czymś czytelnika zniechęciłam.

Ale żadnego znaczenia nie ma dla mnie wpis zapytowujący mnie „Surogatka?” Bo napisałam, że bohaterka mu (mężowi) dziecko rodziła przez iks godzin.
Ot, jest użytkownik kilka lat na forum, natrzaskał ponad tysiąc wpisów, zbudował sobie legendę, że jest ironiczny, prześmiewczy, zabawny.
Uaktywnia się i wrzuca wpisy nikomu, poza nim niepotrzebne.
Milszym byłby mi komentarz „Baśka, weź się lepiej za dojenie krów, niż za pisanie, bo ni mosz talentu!”, niż wytrysk nonszalancji śmiesznej tylko dla jej autora.
Ja jestem twarda baba z Mazur i gwiżdżę sobie na takie teksty, ale jeśli ktoś jest wrażliwy, to z powodu urażenia/przestraszenia/zdeprymowania pójdzie sobie z forum, bo jakiś zrujnowany pańcio szalenie chce się dowartościować.

Smoke pisze:brat_ruina:
"Smoke, jesteś bardzo odważny po swojej stronie monitora. Zobaczymy jak zaszczekasz jak się spotkamy:)"

Idź z tym na policję i koniecznie powiedz, że poczułeś się zagrożony.
Często wypada nam z ust „Zabiję cię!”. Pójść na policję i zgłosić, że ktoś mi tak powiedział, to cię oleją strugą ciepłego mocza.
Ale gdy powiesz, że poczułeś się zagrożony, o to już inna sprawa. Protokół spiszą, do prokuratora skierują, cwaniaczek dostanie wezwanie na przesłuchanie. Na drugi raz netowy napinacz się zastanowi, co pisze.

Awatar użytkownika
Wolha.Redna
Akcelerator
Akcelerator

bezkarność

Postautor: Wolha.Redna » ndz 04 cze 2017, 19:45

Baśka, fajnie, że mówisz o rzeczach, które widzisz - jesteś nowa i dostrzegasz coś, co starym użytkownikom może umykać.
Milszym byłby mi komentarz „Baśka, weź się lepiej za dojenie krów, niż za pisanie, bo ni mosz talentu!”, niż wytrysk nonszalancji śmiesznej tylko dla jej autora.
No widzisz, tu jest kwestia wrażliwości. Bo dla mnie komentarz taki jak podałaś jest o wiele gorszy od wszelkich surogatek/surykatek, ponieważ jest oceniający i merytorycznie nic nie wnosi, a faktycznie tylko dołuje autora. Na tym przykładzie widać, że trudno jest sporządzić listę "słów i czynów zabronionych", bo odbiór może być zupełnie inny.

Za tamten komentarz ruinę upomnieli inni, natomiast co do zgłaszania na policję... Imo reakcja przesadzona, ale to znów kwestia indywidualnego odbioru.

"ty tak zawsze masz - wylejesz zawartośc mózgu i musisz poczekac az ci sie zbierze, jak rezerwuar nad kiblem" by ravva

"Jedna struna mi się zerwała.
- To co? Masz przecież jeszcze pięć.
- Tak. Ale nie umiem grać na pięciu.
- Na sześciu też nie umiałeś. Więc teraz twoja ignorancja się zmniejszyła." Pratchett

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

bezkarność

Postautor: ravva » ndz 04 cze 2017, 20:19

Baśka pisze:Source of the post Widzę, że moja „Kapusta” narobiła niezłego bigosu.
nie twoja kapusta, tylko gebilis, i tylko dlatego, ze nie lubi ruiny.
Smoke pisze:brat_ruina:
"Smoke, jesteś bardzo odważny po swojej stronie monitora. Zobaczymy jak zaszczekasz jak się spotkamy:)"

Idź z tym na policję i koniecznie powiedz, że poczułeś się zagrożony.
Często wypada nam z ust „Zabiję cię!”. Pójść na policję i zgłosić, że ktoś mi tak powiedział, to cię oleją strugą ciepłego mocza.
Ale gdy powiesz, że poczułeś się zagrożony, o to już inna sprawa. Protokół spiszą, do prokuratora skierują, cwaniaczek dostanie wezwanie na przesłuchanie. Na drugi raz netowy napinacz się zastanowi, co pisze.

Baśka, X na ścianie... :roll:

gdyby nie ruina i jego komentarze, nikt by nie zajrzał do wielu textów na wery.
milion razy wrzucał na priv: ravva, looknij tu i tam, bo warto. albo nie warto, ale nikt nic.

paranoję jakąś robicie. komentujcie wiec bez ruinowych zachęt, bez jego szturchnięcia, skoro poziom i kultura wyższa w użyciu.

edit: nav mógłby w tym szlafroku w sumie... ;-)

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Baśka
Zarodek pisarza

bezkarność

Postautor: Baśka » ndz 04 cze 2017, 20:30

ravva pisze:gdyby nie ruina i jego komentarze, nikt by nie zajrzał do wielu textów na wery.
milion razy wrzucał na priv: ravva, looknij tu i tam, bo warto. albo nie warto, ale nikt nic.

Dajcie mu medal kombatanta. I rentę.
Swoją drogą fatalnie to o was, weryfikującychi i tych z rangi doświadczenia, a przez to i o forum świadczy, że użytkownik zrujnowany musi priwy pisać, żebyście się nad jakim utworem pochylili, albo i nie.

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

bezkarność

Postautor: szopen » ndz 04 cze 2017, 20:33

Baśka pisze:Source of the post Swoją drogą fatalnie to o was, weryfikującychi i tych z rangi doświadczenia, a przez to i o forum świadczy, że użytkownik zrujnowany musi priwy pisać, żebyście się nad jakim utworem pochylili, albo i nie.

Fatalnie świadczy o nas, że zamiast dzień w dzień siedzieć za darmo nad dziełami obcych ludzi, robimy z wolnym czasem coś innego? Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem to zdanie, ale muszę powiedzieć, że trochę mi po nim skoczyło ciśnienie.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

bezkarność

Postautor: ravva » ndz 04 cze 2017, 20:34

Baśka pisze:Source of the post
ravva pisze:gdyby nie ruina i jego komentarze, nikt by nie zajrzał do wielu textów na wery.

Dajcie mu medal kombatanta. I rentę.
Swoją drogą fatalnie to o was, weryfikującychi i tych z rangi doświadczenia, a przez to i o forum świadczy, że użytkownik zrujnowany musi priwy pisać, żebyście się nad jakim utworem pochylili, albo i nie.
tak, baska, bo od komenta każdy dostaje 100 pln. i dozgonna wdzięcznośc userów, którzy pojawiają sie jak komety, zbierają łomot i znikają.
weź...

Awatar użytkownika
A. A. Raven
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

bezkarność

Postautor: A. A. Raven » ndz 04 cze 2017, 21:01

Osobiście przyznam, że nie rozumiem burzy. Faktycznie paru użytkowników bawić się z innymi nie umie ładnie i przykładnie, ale takowe jest życie: zawsze znajdzie się mieszacz. I każdy młody adept jakiejkolwiek sztuki radzić sobie musi poza takim forum w gorszych warunkach, gdzie pływają nie tylko małe, skubiące rybki, ale też piranie i rekiny.

Panie i panowie, świat nie jest sprawiedliwy. Ludzie nie działają jak roboty i nie postępują wyłącznie logicznie. Może to i truizm, ale najwyraźniej do niektórych nie dociera ta prawda, że jak sam o siebie nie zadba, to nikt mu nie pomoże.

Są narzędzia do zgłaszania postów? Jest możliwość napisania do admina w razie potrzeby konkretniejszej? – Korzystajcie, jak Wam coś przeszkadza. Ale nie twórzcie niepotrzebnych napięć. Po co nam to? :roll:

Awatar użytkownika
gebilis
Pisarz pokoleń

bezkarność

Postautor: gebilis » ndz 04 cze 2017, 21:05

ravva pisze:[post]203818
Baśka pisze:
Source of the post Widzę, że moja „Kapusta” narobiła niezłego bigosu.

nie twoja kapusta, tylko gebilis, i tylko dlatego, ze nie lubi ruiny.

ravva gdyby tu tylko o lubienie lub nie chodziło - nie pisałabym tego co napisałam. Coś mi się wydaje, że nie zrozumiałaś, albo nie chciałaś zrozumieć o czym piszę.
Mnie ruina nigdy nie namawiał bym czytała to lub owo a czytałam i komentowałam, bo z tej przyczyny tu wchodze by czytać i podzielić się z innymi swoimi uwagami.
ravva pisze:Source of the post tak, baska, bo od komenta każdy dostaje 100 pln. i dozgonna wdzięcznośc userów, którzy pojawiają sie jak komety, zbierają łomot i znikają.
weź...

... i tak się kończą dyskusje gdy zabraknie argumentów...

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

bezkarność

Postautor: ravva » ndz 04 cze 2017, 21:09

szczerze powiedziawszy mam gdzies, co zrozumiałaś - imo ruina robi dobra robotę, a ty sie czepiasz.
a w kwestii argumentów: zgloś się na weryfikatora, rób chociaż jedną weryfke dziennie, pogadamy o argumentach po np. tygodniu.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

bezkarność

Postautor: Navajero » ndz 04 cze 2017, 21:09

Baśka pisze:Swoją drogą fatalnie to o was, weryfikującychi i tych z rangi doświadczenia, a przez to i o forum świadczy, że użytkownik zrujnowany musi priwy pisać, żebyście się nad jakim utworem pochylili, albo i nie.

A to pochylanie jest obowiązkowe? :) Nb. ile razy Ty się pochyliłaś nad tekstami innych? I ile się jeszcze pochylisz? A jeśli za mało, to co? Wybatożyć?

gebilis nie lubi nie tylko ruiny :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

bezkarność

Postautor: Rubia » ndz 04 cze 2017, 21:19

Baśka, wszyscy, którzy się na tym forum udzielają, przeznaczają na to swój wolny czas. Tyle, ile mogą poświęcić na aktywność, powiedzmy, hobbystyczną. Dobrowolną i niedochodową. W związku z tym - wybierają sobie teksty, które czymś wzbudziły ich zainteresowanie. Pisanie takiej weryfikacji to około półtorej godziny, przynajmniej dla mnie. I nie, na pewno nie świadczy o mnie fatalnie, że ten właśnie czas (plus uwagę i wiedzę) przeznaczam na komentarz do tekstu użytkownika, którego nigdy w życiu nie widziałam na oczy, nie mam żadnego osobistego interesu w tym, żeby go wspierać, i który być może uzdaja jeszcze dwa podobne teksty, a potem mu przejdzie ochota na pisanie.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
gebilis
Pisarz pokoleń

bezkarność

Postautor: gebilis » ndz 04 cze 2017, 21:26

Navajero to, że czasami walnę z grubej rury to nie znaczy, że kogoś nie lubię :( . Przecież nikogo osobiście nie znam, więc na jakiej podstawie mogę kogokolwiek ocenić?
Navajero pisze:Source of the post gebilis nie lubi nie tylko ruiny

Ja oceniam dobre lub złe wypowiedzi lub takież utwory, a nie ludzi. :)

Added in 5 minutes 21 seconds:
A na marginesie, coście się Baśki przyczepili? Napisała dziewczyna co myśli - jakieś wyjaśnienia? Nie, totalna krytyka. I o tym poniekąd pisałam. Albo jesteś z nami - albo przeciw nam . I tu naprawdę nie o demokrację chodzi.
Dobrze, że na pewien czas się z tą stroną żegnam bo ręce opadają...

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Awatar użytkownika
Swoja Basn
Pisarz domowy

bezkarność

Postautor: Swoja Basn » ndz 04 cze 2017, 22:19

Jako osoba dość postronna, bywająca tu z doskoku, powiem, że ten temat się wydaje bardzo rozdmuchany, problem z niczego. To najbardziej kulturalne miejsce w internecie, to forum jest wręcz trochę zmoherniałe hih :) Odrobina temperamentu czy sarkazmu i ironii, koleżeńskich przytyków nawet, mu nie zaszkodzi. Nawet w sejmie bywa burzliwie i nikt tam nikogo za kratki za to nie wsadza. Gdyby wszystko było "ą ę" byłoby tu mniej swojsko.

Będę śniła swoją baśń
Powrócę tutaj znowu
W mrocznych zamkach skryty skarb
Lecz jak?

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

bezkarność

Postautor: Jason » pn 05 cze 2017, 10:13

gebilis pisze:Added in 5 minutes 21 seconds:
A na marginesie, coście się Baśki przyczepili? Napisała dziewczyna co myśli - jakieś wyjaśnienia? Nie, totalna krytyka. I o tym poniekąd pisałam. Albo jesteś z nami - albo przeciw nam . I tu naprawdę nie o demokrację chodzi.
Dobrze, że na pewien czas się z tą stroną żegnam bo ręce opadają...

Nie chodzi o to, że napisała co myślała, ale że sama w komentarzach potrafi być bardzo złośliwa, na ze szczegółami wyjaśnia jak sprawę rozdmuchać do absurdu zgłaszając wypowiedź z sb na policję... Przecież to brzmi jak ten dowcip z "Halo? Policja? Proszę przyjechać na fejsbuka."
Powiem, że jej ostatnia wypowiedź mnie też obraziła, bo co Baśka o mnie wie by sugerować, jak o mnie świadczy udział w życiu forum. Sorry, ale użyła bardzo konkretnego sformułowania.

Tobie ręce opadają i nawet rozumiem dlaczego, ale mi również. Nie dziw się, że ludzie uważają, że nie lubisz ruiny, skoro napisałaś tylko o nim z szukaniem cytatów itp a to zjawisko jest szersze.

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
kamienna
Pisarz domowy

bezkarność

Postautor: kamienna » pn 05 cze 2017, 13:13

Baśka pisze:Source of the post Idź z tym na policję i koniecznie powiedz, że poczułeś się zagrożony.
Ale gdy powiesz, że poczułeś się zagrożony, o to już inna sprawa. Protokół spiszą, do prokuratora skierują, cwaniaczek dostanie wezwanie na przesłuchanie.

Szybciej skierują do czubków, skoro gość, który nawet nie ujawnia nazwiska ani adresu, czuje się zagrożony z powodu komentarza w necie. :mrgreen: Zresztą w komentarzu Ruiny nie ma sformułowanej groźby.

Baśka, rozumiem Twój początkowy gniew, ale przecież kiedy Ruina dowiedział się, że jego wpis Cię denerwuje, napisał kolejny, merytoryczny i miły. Napisał m.in. Zwracam uwagę na KAŻDE słowo w miniaturze, bo jest to niezwykle istotne. Jedno może wszystko zmienić, lub znacznie zakrzywić odbiór. Suszę kły, bo mi się podoba ten szort, ale bez mu. Jako zamkniętej miniaturze brakuje mi szczypty wyraźniejszej pointy. Chyba, że nie jest zamknięta, a tylko fragmentem? Nie odniosłaś się do tego komentarza, wolisz rozdmuchiwać sprawę i udawać, że nie widzisz ręki wyciągniętej do zgody.

Co do zmian, byłabym za wprowadzeniem zakazu używania obraźliwych określeń wobec innych użytkowników. Na żadnym porządnym forum nie można nazywać kogoś padliną czy bezkarnym analfabetą. Nie pojmuję, dlaczego pozwalacie na takie coś.

Wróć do „Sprawy organizacyjne”