Wery Strong (Wo)Man(ka)

Mądrej głowie dość stusłowie..

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
ithilhin
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Wery Strong (Wo)Man(ka)

Postautor: ithilhin » sob 02 sie 2014, 23:13

REGULAMIN SPORTOWEGO KONKURSU DRABELSKIEGO
Wery Strong (Wo)Man(ka)!

Organizatorzy:
Thana & WeryRedakcja

Pomysłodawca:
Thana

Jury:
1. Thana
2. ithilhin

1. Uczestniczyć w konkursie mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum Weryfikatorium, z wyjątkiem organizatorów i jurorów.

2. Konkurs jest bezpłatny.

3. Przedmiotem konkursu jest JEDEN drabble o tematyce niezwiązanej ze sportem, z wykorzystaniem hermetycznego „sportowego” słownictwa, przy czym należy nadać użytym słowom nowe, zrozumiałe dla laika znaczenie.

4. Do konkursu można zgłaszać tylko te prace, które wcześniej nie były publikowane ani nagradzane w konkursach. Każdy z uczestników może przysłać jeden* utwór.

6. Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail redakcji DNN - weryredakcja@gmail.com. W tytule wiadomości należy napisać "Wery Strong (Wo)Man(ka) ! ". Każda praca musi zawierać pseudonim autora z forum. Prace przysłane po wyznaczonym terminie nie wezmą udziału w konkursie. Prace niepodpisane zostaną zdyskwalifikowane.

7. Utwory niespełniające formalnych wymogów określających „drabble” nie będą oceniane. Drabble, to zamknięty utwór prozatorski, liczący równe 100 słów. (Uwaga na myślniki i znaki interpunkcyjne – niektóre programy liczą je jako słowa, polecamy program Grimzona http://weryfikatorium.pl/forum/viewtopic.php?t=16582, lub liczenie „na piechotę”.)

8. Termin nadsyłania tekstów upływa 30 września 2014 roku o godzinie 0.00. Wyniki zostaną ogłoszone w pierwszym tygodniu października 2014 roku w DNN.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji wybranych utworów w DNN.

10. Nagrodą główną jest publikacja na łamach tygodnika DNN i - oddajmy głos opisowi z katalogu producenta - „Zabronka do książek STRONGMAN”, a także niespodzianki oraz prawo do używania w profilu opisu Wery Strong Man lub Wery Strong Womanka

Poradnik dla startujących (Autor: Thana)

Gdzie szukać fajnych słów do drabelków:

http://www.fitnow.pl/pl
http://www.menshealth.pl/
http://kulturystyka.pl/
http://potreningu.pl/
http://www.sfd.pl/

oraz na wszelkich stronach sklepów z odżywkami i suplementami.

Szukajcie słów, które po prostu Wam się spodobają. Nieważne, co oznaczają naprawdę. Nie przejmujemy się tym w ogóle. Liczy się brzmienie i skojarzenia. Nadajemy słowom nowe, własne sensy!

* Przesłany utwór można wymienić na inny, spełniający wymogi konkursu, przed upływem ostatecznego terminu zakończenia konkursu.
Ostatnio zmieniony sob 06 wrz 2014, 16:44 przez ithilhin, łącznie zmieniany 1 raz.

gosia

me@Szortal
Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Legenda pisarstwa

Postautor: Bartosh16 » ndz 03 sie 2014, 11:46

Konkurs jest anonimowy?
I co jest właściwie jego tematem? Mamy użyć słów typowo sportowych w znaczeniu nietypowo niesportowym? Np. "wali suple" w sensie "tankuje dyktę" albo "leci na sucho" w sensie, że jest na odwyku?

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Thana
Wielki Akcelerator

Postautor: Thana » ndz 03 sie 2014, 15:57

Bartosh16 pisze:Konkurs jest anonimowy?

Nie.

Bartosh16 pisze:I co jest właściwie jego tematem?

Temat dowolny.

Bartosh16 pisze:Mamy użyć słów typowo sportowych w znaczeniu nietypowo niesportowym?

W ogóle niesportowym! Np. Ponadto uważam, że Szlak Oksydacyjny do Ścięgna Achillesa powinien być zniszczony! - rzekł Keton.

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.

Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Awatar użytkownika
Bartosh16
Legenda pisarstwa

Postautor: Bartosh16 » czw 07 sie 2014, 14:29

Zaryzykuję. A co mi tam. Ktoś wspominał, że ileś tam kopów w rzyć trzeba tak czy siak dostać.

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Adrianna » czw 07 sie 2014, 19:48

Cholera, pomysł strasznie mi się podoba... :D
Ale nie wyobrażam sobie, jakim cudem miałabym podołać wyzwaniu. Sama idea niełatwa, a do tego stusłówko!

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.

R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Awatar użytkownika
eksinda
Pisarz
Pisarz

Postautor: eksinda » czw 07 sie 2014, 20:34

Korzystając z "Poradnika dla startujących" weszłam na jedną z polecanych stron i znalazłam... przepis na świetną zupę :/ Pisać drabbla czy gotować? Najpierw pisać, czy może pierwszeństwo dać zupce? :P
I na dodatek zgłodniałam. ;(

Awatar użytkownika
Bartosh16
Legenda pisarstwa

Postautor: Bartosh16 » czw 07 sie 2014, 21:07

Dla opieszałych - ja już wysłałem :)

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Thana
Wielki Akcelerator

Postautor: Thana » pt 08 sie 2014, 11:09

Adrianna pisze:Ale nie wyobrażam sobie, jakim cudem miałabym podołać wyzwaniu. Sama idea niełatwa, a do tego stusłówko!

Adrianno, jako że (jak zwykle) przetestowałam pomysł najpierw na sobie, to mogę powiedzieć, że zadanie rzeczywiście jest dość trudne, ale warto spróbować - nawet jeśli miałoby się ostatecznie nie udać - bo jego moc inspirująca jest potężna. Mózg wskakuje w zupełnie inny tryb działania.

eksinda pisze:weszłam na jedną z polecanych stron i znalazłam... przepis na świetną zupę :/ Pisać drabbla czy gotować?

Eksindo, może to podpowiedź od Muzy, że powinnaś przy użyciu sportowego słownictwa napisać drabelka na tematy kulinarne? :)

Bartosh16 pisze:ja już wysłałem

Gratulacje, B16!

Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.

Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Awatar użytkownika
ithilhin
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithilhin » ndz 05 paź 2014, 14:47

WeryStrongWo(man)ka – konkurs rozstrzygnięty!

Jury w składzie Thana oraz ithilhin ogłasza, że tytuł WeryStrongWomanki zdobyła anbe utworem “Siłomasorzeźba". Autorka w stu sportowych słowach opowiedziała oastrofizyce, sztuce, miłości i natchnieniu, anadodatek zmieściła tam jeszcze bardzo dynamiczną akcję. To dopiero silna kobieta! Brawo!

Jury postanowiło również nagrodzić wyróżnieniem w postaci publikacji wDNN utwór “Wery Strong" autorstwa eksindy. Gratulujemy!

~Thana

Nagrodzone drabble dostępne w najnowszym, 30 DNN.

gosia

me@Szortal

Awatar użytkownika
anbe
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: anbe » czw 09 paź 2014, 19:54

Dziś doszła nagroda. Dzięki. ;)

Awatar użytkownika
ithilhin
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithilhin » czw 09 paź 2014, 20:53

anbe pisze:Dziś doszła nagroda. Dzięki. ;)

Super! Mamy nadzieję, że spełni swoje zadanie ;)

gosia

me@Szortal

Wróć do „Konkursy Drabblowe”