Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

Wydanie e-booka w UE/USA

Rynek zagraniczny.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Wydanie e-booka w UE/USA

Postautor: Gorgiasz » śr 18 lip 2012, 09:21

Jakie są możliwości wydania e-booka w krajach zachodnich (w jęz. angielskim oczywiście).
W jakim wydawnictwie? Jakie koszty? Jakie warunki umowy? Jaka procedura weryfikacji tekstu i załatwiania spraw organizacyjno - formalnych? Inne przydatne informacje?

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 3

Postautor: Andrzej Pilipiuk » czw 26 lip 2012, 07:07

możliwości takowe są ŻADNE.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » czw 26 lip 2012, 09:52

Dziękuje z informację.
Aczkolwiek budzi ona moje niedowierzanie - być może jest to tylko moja subiektywna opinia wynikająca z nieznajomości rzeczy.
W kazdym razie bardzo dziękuję.

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » czw 26 lip 2012, 14:44

Nie dziękuj, jak na razie nic się nie dowiedziałeś, albowiem nie usłyszałeś/przeczytałeś żadnych zgoła konkretów...

Z perspektywy gościa, który się na tym kompletnie nie zna, mogę powiedzieć ci, że faktycznie wydaje mi się, że szanse są znikome. Znaczy - zachodni (anglosaski w tym przypadku) rynek jest co najmniej równie przepełniony autorami piszącymi po angielsku, więc nie bardzo możesz liczyć, że się weń zdołasz wepchnąc jako debiutant bez perspektyw.

A właśnie - nie podałeś żadnych szczegółów, czyli tego, o jaki dokładnie tekst chodzi, czy chcesz toto przetłumaczyc czy od razu napisać po angielsku itp.

Moim skromnym zdaniem - a próbuj, pisz maile, nękaj wydawców. Może zainteresujesz ich egzotyką (bo czyż Polska nie jest krajem egzotycznym dla jopcokrajofców?). Znaczy - być może tak będzie, jeżeli twoj tekst traktuje o Polsce i jest z nią związany - bo jak chcesz porwać się na umiejscowienie akcji za granicą... cóż, miłego atakowania Heliosa z narzędziem ogrodniczym... ;)

[ Dodano: Czw 26 Lip, 2012 ]
EDIT:
A, tak w ogóle to wydaje mi się, że na Amazonie jak najbardziej są książki polskich autorów piszących po angielsku...

Don't you hate people who... well, don't you just hate people?

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » czw 26 lip 2012, 18:19

Ad. Mich'Ael
Serdecznie dziękuję za opinię. Zdaję sobie sprawę, że jest to trudne, dlatego staram się zebrac jak najwięcej informacji. Aktualnie przymierzam sie do e-booka w Polsce, chyba na Wydaje.pl.
Pytasz jaki to tekst. To nie jest beletrystyka, a właściwie nawet nie Literatura (przez duże L).Bardzo wstępnie pisałem o tym w moim pierwszym poście. Pewne związki (ale dość dalekie) ma to z artykułem, który opublikowałem w formie bloga:

http://biblos32.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » czw 26 lip 2012, 19:34

Jeśli chodzi o e booka i to po angielsku, możesz sam go wystawić na Amazon i nie musisz podpisywać żadnej umowy z wydawcą. Sam sobie jesteś wydawcą i Autorem.
Poszukaj w wujku Google - bo kilku polaków opisywało co i jak tam należy zrobić.

Władysław "Naturszczyk" Zdanowicz

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » czw 26 lip 2012, 19:37

Naturszczyk pisze:Jeśli chodzi o e booka i to po angielsku, możesz sam go wystawić na Amazon i nie musisz podpisywać żadnej umowy z wydawcą. Sam sobie jesteś wydawcą i Autorem.
Poszukaj w wujku Google - bo kilku polaków opisywało co i jak tam należy zrobić.

Bardzo dziękuję.
Pocieszające.

Awatar użytkownika
Imogena
Szkolny pisarzyna

Postautor: Imogena » pn 30 lip 2012, 11:17

No właśnie. Też jestem za Amazonem. Mało tego, mam zamiar wprowadzić to w życie, tylko nie po angielsku, a na początek po francusku. Wrzucę na Amazona i będę obserwować. Z całą pewnością taki e-book będzie miał większy zasięg niż e-book w Polsce.

Awatar użytkownika
Naturszczyk
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Naturszczyk » pn 30 lip 2012, 11:55

Chcę tylko dodać że Amazon od dawna przygotowuje się do wejścia na rynek Polski i w ogóle Europy środkowej więc i polscy autorzy będą mogli u nich wystawiać swoje e booki bez pośrednictwa wydawców... Ostatni termin jaki słyszałem to wrzesień 2012 roku.

Władysław "Naturszczyk" Zdanowicz

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » pn 30 lip 2012, 19:12

Naturszczyk pisze:Chcę tylko dodać że Amazon od dawna przygotowuje się do wejścia na rynek Polski i w ogóle Europy środkowej więc i polscy autorzy będą mogli u nich wystawiać swoje e booki bez pośrednictwa wydawców... Ostatni termin jaki słyszałem to wrzesień 2012 roku.

To bardzo istotna informacja. Czy jest ona w jakiś sposób potwierdzona?
Zastanawiam się, czy w tej sytuacji warto pakować się w Wydaje.pl - czy poczekać. A może jest aktualnie u nas jeszcze jakieś lepsze wydawnictwo niż Wydaje.pl?

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » wt 31 lip 2012, 10:29

Naturszczyk pisze:Chcę tylko dodać że Amazon od dawna przygotowuje się do wejścia na rynek Polski

Proszę nie szerzyć plotek... ;)

Gorgiasz pisze:To bardzo istotna informacja. Czy jest ona w jakiś sposób potwierdzona?

Mogę się mylić i nie jestem wyrocznią, ale jak do tej pory jedyne potwierdzenie tej informacji (o wejściu Amazon do Polski), jakie znalazłem było to, że informacja ta jest powtarzana w Internecie. Czyli - ktoś tam to zasłyszał, powtórzył, a następna osoba powołuje się na tę poprzednią jako pewniaka przekazującego jej w 100% potwierdzone informacje. I tak, dzięki Internetowi, z plotki i życzeniowego myślenia robi się "informacja potwierdzona przez pewne i zbliżone do Amazon źródła".

Znaczy - ja nie mówię, że wiem lepiej, ale już tyle razy widziałem w necie informacje, że Amazon wchodzi do Polski już, teraz, zaraz, że uznaję to za plotkę. Każda z "dat wejścia" była przesuwana po jej upływie - trochę jak z datą końca świata. ;)

Że zacytuję aż:
Naturszczyk pisze:Ostatni termin jaki słyszałem to wrzesień 2012 roku.
. Plooooootka.

Abstrahując od tego: wydanie na Amazonie naprawdę wydaje się dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » wt 31 lip 2012, 10:39

Mich'Ael pisze:Mogę się mylić i nie jestem wyrocznią, ale jak do tej pory jedyne potwierdzenie tej informacji (o wejściu Amazon do Polski), jakie znalazłem było to, że informacja ta jest powtarzana w Internecie.
Czyli - ktoś tam to zasłyszał, powtórzył, a następna osoba powołuje się na tę poprzednią jako pewniaka przekazującego jej w 100% potwierdzone informacje. I tak, dzięki Internetowi, z plotki i życzeniowego myślenia robi się "informacja potwierdzona przez pewne i zbliżone do Amazon źródła".

Proszę nie szerzyć plotek... ;)

Zaiste, tylko internetsy :)

Zadaj sobie pytanie, kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o Publio, i dlaczego. A potem zadaj sobie drugie pytanie: czy Agora też kierowała się tylko internetowymi plotkami bez źródła :)

Zerknij:
http://archiwum.rp.pl/artykul/1111254_A ... olske.html

Czasem, drogi Mich'Aelu, nie warto poprawiać innych :P

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » wt 31 lip 2012, 16:50

Toż bardzo niepewnie poprawiałem innych i wcale nie chciałem nikogo urazić.

Kajam się, jak Rzeczpospolita tak mówi, to najwyraźniej tak będzie i Amazon w Polsce się pojawi.

Tak czy siak - co jakiś czas słyszy się o dacie, która jest już Stuprocentowym Pewniakiem... data mija - i nic. Amazon jak nie było, tak nie ma. Mniejsza, poczekamy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » wt 31 lip 2012, 17:14

Ja tam nie czuję się urażony, raczej rozbawiony tym powołaniem się na internetsy :)

Wrzesień jest mało realny, zgoda. Ale... kto wie, czy nie przed świętami jednak?

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 3

Postautor: Andrzej Pilipiuk » ndz 05 sie 2012, 10:19

Naturszczyk pisze:Chcę tylko dodać że Amazon od dawna przygotowuje się do wejścia na rynek Polski

to się baaaardzo starannie przygotowują - już z 8 lat...

Wróć do „...za granicą?”