!Głosujemy! Najlepsza Miniatura Listopada !Głosujemy!

Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Pan tu nie stał

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
lektury
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Pan tu nie stał

Postautor: lektury » śr 01 cze 2016, 21:09

Pan tu przecież nie stał. Na zdjęciu nad łóżkiem, drodze mojego życia, trzymając za rękę MOJE dziecko. Horyzont pan zasłania. I krzywo pan chodzi. I w ogóle nie w tę stronę. Jak już musimy iść razem, bo zdjęcie, droga wąska i ten dzieciak nawet taki z tyłu do pana podobny, to proszę przynajmniej pozwolić, że to ja nadam kierunek temu nieporozumieniu.

Pan pozwoli, że nadam mu jakieś imię. Dopiszę historię, będzie pan zawodowym jeźdźcą na rolkach, z tytułami. Pan lubi rolki?

Wygląda pan na fana chomików. Nie no, żartuję, tylko zgaduję. Chomiki i rolki? Tyle lat już nie rozmawiamy. I gwiezdnych wojen, poznaję po tatuażu, wystającym zza mankietu płaszcza. A jaką muzykę pan lubi? Na pewno po nocach puszcza pan jakieś stare polskie kawałki, inaczej nie byłoby nas i tej małej paskudy, która tak przypięła się panu do ręki. Nie pokochałabym kogoś, kto nie lubi Niemena i Geppert. Czemu pan się tak skrywa w tym płaszczu?

Proszę tak nie pędzić, bo mi pan znowu w tej codzienności zniknie. Ile to już lat? Wspólnych kolacji, to nieszczęsne dziecko, starych polskich kawałków, rolkowych wypadów, nie no, żartuję, tylko zgaduję. Czy pan nic nie mówi, bo już nic nie pamięta? Tych wszystkich fantastycznych momentów, wspólnie popełnianych głupstw, łez ze śmiechu, Ty i ja, ja i Ty, całusów w deszczu niczym w polsatowskim sitcomie. Proszę wybaczyć tę bezpośredniość, ale zdaje się, że ja pana kiedyś kochałam.

To pan mnie tą muzyką zaraził. I po lekarzach woził, jak byłam chora. I siłą trzymał, żebym obejrzała te nieszczęsne Gwiezdne Wojny. I tańczyć nauczył i gotować. Chyba faktycznie nie jeździliśmy na rolkach, co za głupi pomysł. Ale za to filmy były i planszówki, wspólnie popełniane głupstwa, łzy ze śmiechu, Ty i ja, ja i Ty, całusy w deszczu niczym w polsatowskim sitcomie – pan to mnie chyba kiedyś musiał kochać.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Pan tu nie stał

Postautor: Navajero » śr 01 cze 2016, 21:23

Niezłe.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Pan tu nie stał

Postautor: ithi » śr 01 cze 2016, 21:53

Bardzo ładne... Podoba mi się zbudowany przez Ciebie nastrój.

Pytanie techniczne: czy w takim tekście dopuszczalne jest "Ty" - jak w liście (?), czy jakby było "ty" to też by było dobrze?

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 1

Pan tu nie stał

Postautor: brat_ruina » czw 02 cze 2016, 10:53

Podzielam opinie Gosi i Adama.

Z ciekawością przeczytam kolejne.

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
MAREL
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 2

Pan tu nie stał

Postautor: MAREL » pt 03 cze 2016, 13:59

Navajero pisze:Source of the post Niezłe.

Nieprawda.

Awatar użytkownika
Wolha.Redna
Akcelerator
Akcelerator

Pan tu nie stał

Postautor: Wolha.Redna » pt 03 cze 2016, 16:05

Wycięłam dalszą wymianę zdań. Jednocześnie przypominam o wystrzeganiu się pisania jednowyrazowych postów, jak również uzasadnianiu swojego stanowiska w odpowiedni sposób, tj. bez przytaczania słów i porównań powszechnie uznawanych za obraźliwe.

"ty tak zawsze masz - wylejesz zawartośc mózgu i musisz poczekac az ci sie zbierze, jak rezerwuar nad kiblem" by ravva

"Jedna struna mi się zerwała.
- To co? Masz przecież jeszcze pięć.
- Tak. Ale nie umiem grać na pięciu.
- Na sześciu też nie umiałeś. Więc teraz twoja ignorancja się zmniejszyła." Pratchett

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
Pisarz osiedlowy

Pan tu nie stał

Postautor: Anna Nazabi » pt 03 cze 2016, 20:43

I siłą trzymał, żebym obejrzała te nieszczęsne Gwiezdne Wojny

Hahaha, zupełnie jak mnie:)
W ogóle b. przyjemny tekst. Naładowany pozytywną energią. Lekki, że aż poczułam utratę kilkunastu kilogramów po jego przeczytaniu....
...marzenia :oops:

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Pan tu nie stał

Postautor: ancepa » sob 04 cze 2016, 11:30

Też mi się podobało.

To, znaczy, nie , w ogóle, bo to strasznie smutna historia. :(

Piszesz bardzo ciekawie, wciągająco i podoba mi się sposób na "ugryzienie" tematu.

Awatar użytkownika
claire
Zarodek pisarza

Pan tu nie stał

Postautor: claire » pt 19 sie 2016, 12:24

Bardzo ładne. Rozmarzyłam się. I chcę przeczytać ponownie, jeszcze raz i jeszcze jeden i jeszcze...

Wróć do „Archiwum Miniatur i Drabbli”