Bitwa nr 6: E v F v G

Moderator: Faraon

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » sob 07 kwie 2018, 23:03

Temat: Żył jak pies i zdechł jak pies
Gatunek: dowolny
Objętość: max 5.000 znaków ze spacjami
Czas do: 14.04.2018 do 23:59

Oceniać można przez tydzień od wstawienia, tak więc w tym przypadku ostateczny termin wystawienia oceny to 23.04.2018 godz. 23:59. Po tym czasie temat zostanie zamknięty, a punkty podliczone.

Prosimy o przyznawanie od 0 do 5 punktów [bez połówek] w poniższych kategoriach:
1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność (idea, podejście do tematu, potencjał, rozwój i wykorzystanie możliwości zamysłu)
2. Realizacja tematu (wypełnienie warunków pojedynku)
3. Błędy (błędy ortograficzne, gramatyczne, interpunkcyjne, stylistyczne i leksykalne)
4. Warsztat (błędy logiczne [fabularne], ocena stylu, narracji, dialogów oraz kompozycji)
5. Subiektywne wrażenia/odczucia
i ewentualnie 1 punktu dla wybranego tekstu jako:
6. Ekstra punkt! (niezależnie od powyższych ocen przyznaj 1 dodatkowy punkt - za element, który Cię urzekł/Twojemu zwycięzcy - albo nie przyznawaj nikomu; nie można dać każdemu po jednym)

Suma: 0-26.

Wzór:

Kod: Zaznacz cały

Kategoria 1. [b]Pomysł i rozwinięcie/kreatywność[/b]
Tekst 1:
Uzasadnienie:
Tekst 2:
Uzasadnienie:
Tekst 3:
Uzasadnienie:

Kategoria 2. [b]Realizacja tematu[/b]
Tekst 1:
Uzasadnienie:
Tekst 2:
Uzasadnienie:
Tekst 3:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. [b]Błędy[/b]
Tekst 1:
Uzasadnienie:
Tekst 2:
Uzasadnienie:
Tekst 3:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. [b]Warsztat [/b]
Tekst 1:
Uzasadnienie:
Tekst 2:
Uzasadnienie:
Tekst 3:
Uzasadnienie:

Kategoria 5. [b]Subiektywne wrażenia[/b]
Tekst 1:
Uzasadnienie:
Tekst 2:
Uzasadnienie:
Tekst 3:
Uzasadnienie:

[b][i]Ekstra punkt![/i][/b] dla:
Za:

[b]Suma[/b].
Tekst 1:
Podsumowanie:
Tekst 2:
Podsumowanie:
Tekst 3:
Podsumowanie:

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » ndz 15 kwie 2018, 21:51

Jeśli przegapiłem jakieś formatowanie czy cokolwiek zmieniłem, proszę autorów o szybki kontakt.

! Wiadomość z: Faraon
Oceny użytkowników zarejestrowanych po 31.12.2017r. lub niepodporządkowane wzorowi nowego systemu oceniania bitew są jak najbardziej mile widziane - autorzy liczą na jak największy odzew z Waszej strony! - ale nie będą mieć wpływu na ostateczny wynik starcia (sumę punktów).
Ocena wszystkich dwudziestu zaplanowanych pojedynków zagwarantuje wzięcie udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody specjalnej.

W Firefoxie fragmenty tekstu mogą nie wyświetlać się poprawnie - na szczęście bitwy są widoczne bez zalogowania i wystarczy przekopiować link do dowolnej innej przeglądarki internetowej.

#############################################

Tekst E

Jak żyje pies

Emisja reklamy opóźniona o tydzień i opierdol, jakbyśmy co najmniej klientowi dziecko zabili. Natalia dziś prawie się popłakała. W kółko powtarzała, jakie to mamy pieskie życie. "Nic, tylko się nachlać" – gadała. Więc wróciłem do domu i usiadłem z piwkiem. Później będzie jeszcze wódka z colą. W imieniu Natalii. Wariatka nie pije. Tylko kto ma to pieskie życie? Ja? Ona? Nie. Nikomu niepotrzebna, monotonna robota, dająca pieniądze, których nie ma na co i kiedy wykorzystać to zwyczajnie żałosne życie. Pieskie życie to może mieć Łukasz.

No bo jak żyje pies?

Karmią go. Młody właśnie żre kanapkę. Usiadł jak zwykle tam na fotelu po drugiej stronie salonu i zajada. Dostał ot tak, za bycie dzieckiem. Jak piesek dostaje za bycie pieskiem.

Wyprowadzają go na spacer. Więc po tej kanapce pójdziemy za blok na plac zabaw.

Uczą go. Po spacerze Łukasz usiądzie do lekcji. Jeszcze nie przeczyta dobrze zadania, a już zacznie swoje: "taaaaato, ja nie rozumiem". I będziemy się przebijać przez te zasrane zadania. I tak w kółko, i jeszcze raz. Jak z psem podającym łapę.

Z psa bywa też pożytek. Czegoś przypilnuje, da się pogłaskać, zabawi człowieka. Czasem każę młodemu śpiewać. Po coś chodzi na te zajęcia dodatkowe. Mówię mu: „No, Łuki, śpiewaj!”, a on znowu tę Rotę albo hymn. Innych jeszcze nie umie. Jak człowiek popije pod to, to się nawet tak jakoś godniej czuje. Więc na zmianę. I jeszcze raz!

Skończył jeść. Teraz śledzi bacznie moje ruchy tymi swoimi wielkimi, niebieskimi oczami. Kocha mnie ten smarkacz. Zaraz zaczniemy nasz wieczorny rytuał. Niech tylko jeszcze skoczy…

… po piwo. Na dół, do sklepu pani Halinki.

Łukasz prawie nie odrywa wzroku od ojca, gdy ten jest w domu. Śledzi każdą minę i każdy gest. Po ruchu, jakim tata odwiesza marynarkę i po trzaśnięciu drzwiami, poznaje, czy jest sens pytać o pieniądze na zajęcia śpiewu. Od dwóch miesięcy są niezapłacone. Ale w tym czasie Łukasz uczył się przecież czegoś innego. Umie już skakać po alkohol bez nakazu. Potrafi wyrecytować, ile puszek i butelek zostało w lodówce. Wie, że jeśli ojciec zapomniał zdjąć buty przed osuszeniem pierwszego piwa, to zapasów nie starczy na wieczór. Jak dziś. Słucha, jak tata odmierza długimi krokami odległość od salonu do lodówki.

– Skończyło się. Ja skoczę… – woła.

Zakłada buty, bierze piątaka z portfela.

– Weź dychę. Niech ci jeszcze setkę cytrynówki pani Halinka da.

Z wahaniem sięga po pieniądze. Chciałby pójść gdziekolwiek indziej.

– Czego się tak na drzwi oglądasz? No skacz po to piwo, Łuki.

Skacze.

Z tego młodego taki właśnie głupi psiak, który skamle, żeby go wypuścić. Jeszcze wierzy, że za drzwiami jest coś wartego uwagi. Przejdzie mu. Człowiek kształci się, zdobywa uznanie, zakłada rodzinę, pracuje w korpo. To wszystko kiedyś miało jakiś cel. Może zresztą do niego dotarłem? Może chodzi właśnie o to, żeby wytresować kolejnego psiaka na poważnego człowieka i tyle? Żałosne. Przynajmniej ten mój dzieciak nieźle się wyuczył. Wyskakuje rano – już nawet nie trzeba go ponaglać – to lepiej niż gdybym ja poszedł. Kusiłoby, a po piwku do biura…? Nie wypada. A tak to puszeczka czeka w lodóweczce. Dobrze, że Halinka przestała robić problemy. W końcu mały nie dla siebie bierze. Zaniedbany nie chodzi. Nie piję dużo. Zresztą! Wstydu mu na ulicy nie robię.

Łukasz ucieka wzrokiem, gdy mija kolegę z bloku. Słyszał raz, jak mama Kamilowi mówiła: „Bądź dla kolegi miły. Jego tata pije. Nie ma się z czego śmiać”. Od tego czasu już się nie bawią. Wstydzi się też pani Halinki. Wchodzi do sklepiku.

– Co dla taty? – pyta z westchnieniem pulchna sprzedawczyni.

– Dwie Tatry w puszce i setkę cytrynowej – recytuje.

Kiedyś był dumny, że załatwia „sprawy dorosłych”. Teraz ma jedenaście lat i już się nie cieszy. Pani Halinka pakuje mu wszystko w szary papier. Grubo, starannie, jakby nie chciała, żeby widział, co niesie. Łukasz przebiega przez ulicę, między zaparkowane auta. Na chodniku idzie kobieta z innego świata. Mówi do swojego dziecka innym językiem, choć po polsku. Nie sili się na żart i nie bełkocze. Jej ciepły uśmiech kłuje Łukasza. Tak boleśnie, że zakupy wypadają mu z rąk. Słyszy stłumiony papierem brzdęk butelki. Cytrynówka przesiąka na chodnik. W głowie popłoch myśli. Może poprosić na zeszyt…? Potem odda z kieszonkowych. Czy lepiej iść do ojca? Znów usłyszeć: „Skocz po coś, a nie się mażesz”?

Schyla się, chwyta pakunek. Pani Halinka zrozumie. Nie patrząc wybiega spomiędzy zaparkowanych samochodów.

Huku nie było słychać na drugim piętrze. Kierowca się nie zatrzymał. Pani Halinka wyjrzała ze sklepu, ale nie dostrzegła leżącego za zaparkowanymi samochodami dziecka. Dopiero mama Kamila, wracając z pracy, zawiadomiła policję. Już nie będzie za mną wodził oczami. Przytulał się, patrząc jak płaczę nad flaszką. Nie powiem mu, żeby skoczył na dół.

Jak zdychają psy?

Pod samochodami. Potrącone i zostawione na pastwę losu.

Tekst F

Epitafium dla drozda

Kwiecień anno Domini 1198 był w hrabstwie Warwickshire wyjątkowo upalny. Słońce szczodrze darzyło ciepłem i życiem wszystkie listki, pyszczki i twarzyczki, łapczywie obracane ku jego promieniom. Młode stworzenia tak do siebie podobne w delikatności, wdzięku i żywiołowej energii biegały w kółko po pastwisku w Loxley, wielbiąc życie w kołowrocie dzieci, jagniąt i psiaków. Śpiewający im dotąd ptaszek, o piersi czerwonej jak włosy Szkotów, odfrunął w pobliże kościoła św. Mikołaja. Przysiadł na białym płótnie i rozćwierkał się, krzycząc na ludzi, których oblicza spowił cień.

– To drozd?

– Może rudzik?

– Mój tatuś, niech spoczywa w pokoju, nazywał takie raszkami.

– Robert by wiedział.

Maleńki śpiewak także wyczuł jakąś więź, bo nie opuszczał całunu. Samozwańczy wartownik nad tym, co zostało po Robercie z Loxley.

– Pies! – wrzasnął Nasir, a ptak popatrzył na niego krzywo. – Żył jak pies i umarł jak pies!

Braciszek Tuck zdzielił Nasira lagą. Spodziewał się takich słów od Saracena i nie bił mocno. Asasyn zaś spodziewał się ciosu i nie zareagował. Przyjaciele byli zbyt wzruszeni pogrzebem, by odnaleźć radość w dysputach o religii.

– Nie mogę obrócić druha ku Mekce, ani odmówić Al-Fatihy! Prosiłem już pierwszego dnia, by się nawrócił. W dniu, w którym przyszedłem go zabić.

* * *

Nasir ibn Mahmud zawiódł jako zabójca. Banita ranił go, a kunszt asasyna został wyszydzony przez hałastrę z kijami – to oni przywlekli szeryfowi człowieka w kapturze. Teraz niedoszli kat i ofiara wspólnie czekali na śmierć. Robert podarł swą koszulę na pasy i przewiązał Saracenowi te same rany, które wcześniej mu zadał. Lochy pod zamkiem Nottingham okazały się błogosławionym miejscem. Tu zaciekli wrogowie opatrywali się wzajemnie, dzielili karaluchem, zawierzali tajemnice. Nasir zapragnął spotkać tego niezwykłego męża po drugiej stronie śmierci. Wytłumaczył mu, co należy uczynić, aby zostać Wiernym. Zachęcał, opowiadając szczegółowo o Hurysach. Daremnie.

– W imię Boga Miłosiernego i Litościwego, porzuć swój upór! Zaklinam cię w imię Isy proroka i jego czcigodnej matki Mariam, których i ja szanuję!

– Małej wiary! Na Isę i Mariam, których święte imiona wezwałeś, zobaczysz dziś cud. Zaraz zmiana straży. Wtedy kajdany opadną, a my wyjdziemy.

Mówiąc to, robił młynki lewą ręką, skręcając łańcuch coraz ciaśniej. Muzułmanin krzyknął ze strachu, gestem odczyniając urok.

– Czy to magia? W tym diabelskim kraju każdy włada zaklęciami?

– Gdyby nas zakuli w dyby, stare drewno byłoby twarde jak skała. A tu mamy przerdzewiałe żelazo.

– Nie jeden szarpał łańcuchy i na nic się to zdało! Ogniwa grube i dobrze trzymają.

– Szarpanie wytrzymają. Skręcania nie. – Okowy przerwały się na dwoje z brzękiem. Dawny krzyżowiec oswobodził Saracena i dopiero wtedy zapytał – wciąż chcesz mnie zabić? Jeśli nie, to mam jeszcze kilka pomysłów.

* * *

– Wybawił moje nędzne ciało, a ja nie uratowałem jego pięknej duszy. Ale klnę się na Czarny Kamień, jeśli Najwyższy okaże mi łaskę i pozwoli zabrać do Raju psa, wezmę właśnie jego!

Zakonnik już nawet nie ukrywał, że płacze.

– Prawda to, żył jak pies! – Bił kijem we własną głowę – W Sherwood wszyscyśmy tak żyli. Bez sakramentów, a ja nie ksiądz. Nalegałem na Roberta, by sprawie zaradził. Myślicie, że usłuchał?

* * *

– Weźmiemy wóz. Wóz jest ważny – tłumaczył Tuck w czasie odwiedzin w Wickham, z urazą spoglądając na chudego koguta podarowanego przez wieśniaków. – Pojedziemy do Opactwa Świętej Marii w Yorku. Wciąż tam mieszka mój dawny opat, wspaniały człowiek, żeby tak skisł. Grzecznie damy w łeb, położymy na wozie jak niemowlę i jeszcze się zmieści ćwierć klasztornej spiżarni. Żyjemy tu w lesie jak bezpańskie psy, kości obgryzamy. A tam pasztety, dziczyzna, nawet beczki pełne Ale. Raz by się przed śmiercią najeść... I kapłana będziemy mieli, co też nie od rzeczy. Już się ja nim zaopiekuję, gadziną, po dawnej przyjaźni.

– Gdybyśmy spotkali opata z Yorku, wiesz, co bym zrobił? Ucałował jego namaszczone ręce i prosił o błogosławieństwo. Tak mnie matka uczyła. I dość już o tym. Wracaj do klasztoru, jeśli nasze pieskie życie ci zbrzydło. U nas zbójów nie miejsce dla opata. Słuchalibyśmy mszy fałszywie, jeśli nam zaraz na gościniec ruszać, kraść i życie odbierać. A pókiś jeszcze nie uciekł, pomóż mi z tą skrzynią. Trzeba rozdać prezenty biedocie.

* * *

– Tak było! – szlochał braciszek. – Pies on może, jak my wszyscy, ale święty jak sam Benedykt. Joe Kuternoga przysięgał, że kiedy Robert go dotknął, zniknęła podagra. Tyle wiosek uratował od śmierci na przednówku, tylu chłopców przed wojskiem schował. Sierotom bajki opowiadał. A umarł godnie! U boku prawowitej małżonki, w trakcie dopełniania... yyy... świętego sakramentu.

Will Szkarłatny rozkaszlał się, a zaczerwieniona nagle Marion wyznała:

– Nazywałam go szczeniaczkiem. Zwłaszcza gdy dopełniał... jako rzecze brat Tuck... sakramentu. Małżeństwa.

Laga po raz ostatni zadudniła na głowie niczym dzwon pogrzebowy, przerywając spazmatyczny atak kaszlu Willa.

Tekst G

Żył jak pies i zdechł jak pies

Dobrze się bawiła tańcząc wśród tłumu. Półmrok, spocone ciała i stroboskopowe światła, idealnie podkreślające wyjątkowość jej figury. Dziś była szczupłą brunetką o długich włosach, pełnych piersiach i krągłych pośladkach. Obiektem westchnień większości mężczyzn i zazdrosnych spojrzeń kobiet. Bez problemu mogła wybrać sobie kogoś, kogo za chwilę ze sobą zabierze. Długi srebrny naszyjnik wzbudzał dodatkowe zainteresowanie, przyciągając jak magnes, ośmielając do rozpoczęcia rozmowy.

- Ciekawie wygląd, to stylizacja czaszek? – niewysoki chłopak złapał ją za rękę, wpatrując się w piersi.

- To nie twój czas – nie musiała nawet ruszyć dłonią, spojrzenie i głos zrobiły swoje, chłopak odskoczył błyskawicznie, z lekkim przestrachem w oczach.

Mężczyzna czy kobieta? Kogo dziś zabrać? Barczysty, wysoki facet bez śladu empatii czy inteligencji na twarzy, przyglądał się jej coraz bardziej natarczywie. Bezczelnie. Tak, jego może zabrać, pasuje idealnie i dostarczy jej rozkoszy, właśnie takiej, na jaką ma ochotę.

Taniec właśnie ją znudził, może więc rozpocząć kolejną zabawę.

- Chodź ze mną – facet o nalanej twarzy nawet nie mrugnął. Ruszył za nią, wpatrując się jak psiak w swoją ukochaną panią.

Makabryczne odkrycie w lesie. Mężczyzna przywiązany do drzewa jak pies.
Samobójstwo czy zabójstwo? Policja prowadzi dochodzenie.

Roześmiała się, czytając nagłówki wiadomości. Śmieszni są ci ludzie, pomimo technologii umożliwiającej natychmiastowe przekazywanie informacji – tak wolno myślą. I tak niemrawo idzie im łączenie faktów. Zanim wybierze się w kolejną podróż, popatrzy, co wymyślą.

Zidentyfikowano mężczyznę przywiązanego do drzewa.
To Jan G.- poszukiwany, jako podejrzany w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Nikt jeszcze nie napisał „karma”? Ech, ci ludzie. Wybrała przecież najbardziej oczywisty sposób, popularny w tym kraju. Idealne odwzorowanie tego, co tak lubił jej wybranek.

Siedział przy biurku, czytając kolejny raz protokół z sekcji. Przecież to się nie trzyma kupy! Nie ma siły, trzeba wziąć akta i iść do szefowej na dywanik. Sam tego nie ogarnie.

- Pani Basiu, szefowa wolna? Muszę się wbić na rozmowę.

- Jest w okręgowej, jak wróci dam znać.

Zrezygnowany odłożył słuchawkę. No tak, gorszego momentu nie mógł sobie wybrać. Ale czekać już nie może.

- No chodź – szefowa zajrzała przez uchylone drzwi – tylko szybko, bo zaraz muszę znów jechać.

Zebrał akta i pobiegł za nią, zastanawiając się skąd u niej tyle spokoju i energii naraz.

- Problem mam z tym przypiętym do drzewa. Pamiętasz? W dłoniach trzymał naszyjnik z czaszkami. Mam wyniki sekcji. Robił ją Brzeziński, więc nie ma mowy o pomyłce : „Brak śladów działania osób trzecich” Wygląda, jakby facet sam przykuł się łańcuchem do drzewa i zmarł z wycieńczenia i odwodnienia, umilając sobie konanie różańcem.

- Że co?! Przecież w poprzednią noc bawił się na dyskotece. To niemożliwe! Namierzyłeś brunetkę, z którą wyszedł?

- Nie – pierwszy raz w życiu język mu się plątał ze zdenerwowania – wszyscy ją zapamiętali, ją i ten cholerny naszyjnik z czaszkami, ale nikt jej nie zna, nikt jej nie odwoził, nie ma śladu w monitoringu, nic. Nie mam się czego chwycić.

- Musiała z nim być, skoro naszyjnikiem obwiązała jego dłonie! Dzwoń do Brzezińskiego, niech jeszcze raz przeanalizuje wyniki z sekcji, niech szuka, może mu jednak coś umknęło. Nawet najlepsi czasem się mylą. Przecież musi być jakieś racjonalne wytłumaczenie! I szukaj tego, kto zrobił ten naszyjnik, to nie jest nic popularnego, żadna chińszczyzna, tylko stare srebro. Nie wziął się z powietrza!

- Wiem, wiem, to wszystko jest kuriozalne. Umarł niby naturalnie, ale tak, jak te zwierzaki, które dręczył i przywiązywał do drzew. Miał mieć przedstawione zarzuty, wszystko było już przygotowane. A wygląda tak, jakby sam sobie wymierzył karę.

- Aha, sam się skuł łańcuchem, związał dłonie i tak zdychał przez dwa tygodnie, choć dzień wcześniej wyrywał laskę z dyskoteki? Nie pieprz głupot, tylko bierz się do roboty i dzwoń do Brzezińskiego. Coś najbardziej oczywistego wam umyka, a ty mi tu o jakichś czarach bajdurzysz. Szukaj brunetki!

Oczywiście, że mogła w zupełnie inny sposób zaingerować w bieg wydarzeń.

Jednak pobyt w ludzkim ciele sprawiał jej przyjemność. To była miła odmiana - przeprowadzać do następnego wcielenia, szepcząc do ucha powód dla którego się zjawiła. Kolejna inkarnacja wybrańca będzie wyłącznie jej wyborem. Jej kaprysem.

Oblizała wargi. Lubiła ten smak. Uchodzącego kropla po kropli życia.

- Żyłeś jak pies, zdechniesz jak pies i odrodzisz się jako pies. Daję ci nowe życie.

- Dziękuję Ci o Pani! Dziękuję Ci, Kali – już zrozumiał, już wie.

Oceniamy!
.

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pn 16 kwie 2018, 10:06

Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Tekst 1: 4

Tekst 2: 3

Tekst 3: 2

Kategoria 2. Realizacja tematu
Tekst 1: 3

Tekst 2: 2

Tekst 3: 5

Kategoria 3. Błędy
Tekst 1: 5

Tekst 2: 5

Tekst 3: 4

Kategoria 4. Warsztat

Tekst 2: 4

Kategoria 5. Subiektywne wrażenia

Tekst 3: 3

Ekstra punkt! dla: brak

Suma.
Tekst 1: 20

Tekst 2: 17

Tekst 3: 19

Awatar użytkownika
Isabel
Dusza pisarza

Postautor: Isabel » pn 16 kwie 2018, 18:37

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Ekstra punkt! dla: 1
Za: przejmujący finał.

Suma.
Tekst 1: 26
Podsumowanie: Poruszające. Bardzo dobry pomysł, bardzo dobre podejście do zrealizowania tematu. Bardzo mi się :)
Tekst 2: 16
Podsumowanie: Za mało, jak dla mnie, tego pieskiego życia i pieskiej śmierci z tematu bitwy – to raz. Dwa – niestety, ale ale tekst jest nieco za chaotyczny...
Tekst 3: 16
Podsumowanie: Technicznie przyzwoicie, ale już fabularnie – nie moje klimaty, przepraszam. Końcówka jak dla mnie położyła tekst, lepszy byłby typowy, klasyczny kryminał.

Dobra architektura nie ma narodowości.
s

Awatar użytkownika
uniwers
Debiutant
Debiutant

Postautor: uniwers » pn 16 kwie 2018, 18:52

Uzasadnienie: -
Uzasadnienie: brak konkluzji

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:-
Uzasadnienie: 4

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: genialny styl
Uzasadnienie: chaos w narracji z powodu zamiennikozy, a przez niedobór didaskaliów nie wiadomo, kto co mówi
Uzasadnienie: rewelacyjny styl

Tekst 1: 0
Uzasadnienie: promowanie patologii
Uzasadnienie: pomysł "taki se"

Ekstra punkt! dla: tekst 3
Za: całokształt

Suma.
Podsumowanie: Patologia dobrze napisana to ciągle patologia.
Tekst 2: 19
Podsumowanie: Narracyjny chaos okazał się jednak gorszy.
Tekst 3: 26
Podsumowanie: Całe szczęście, że fantastyka nie zawiodła.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Misieq79 » śr 18 kwie 2018, 09:36

Uzasadnienie: Dwa pierwsze idą po oczywistej linii, trzeci się wybija. Może nie na 5 ale nie ma połówek.

Uzasadnienie: dałbym 5 ale minusik za efekciarstwo pod koniec
Uzasadnienie: Tu jest więcej zwierzęcia w ogólności niż psa w szczególności. Podejście Nasira nieco ratuje sytuację.
Uzasadnienie: Konsekwentna

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie: nie zauważyłem.
Uzasadnienie: Drobiazgi. hurysy z małej.

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: Ździebko zaimkozy. W jednym miejscu zgubiony podmiot.
Uzasadnienie: Trochę zbyt rwana fabuła, jak dla mnie za dużo wątków na tak krótki tekst.
Uzasadnienie: Też ździebko zaimkozy.

Uzasadnienie: Minus za efekciarstwo pod koniec, inaczej byłoby 5. Dzieciak - pies dla ojca - robi się psem dla świata gdy ginie. Na parkingu, w samym środku osiedla, kierowca odjeżdża a trup leży parę godzin. Przesadzone.
Uzasadnienie: Nie zagrało. Troche chaotyczna narracja i - jak wyżej - więcej tu zwierzęcia niż psa.
Uzasadnienie: Podobało się. Bardzo udany import bóstwa w nasze realia.

Ekstra punkt! dla: Tekst 3
Za: Po prostu nie miałem się czego przyczepić

Suma.
Tekst 1:21
Tekst 2:18
Tekst 3:24+1

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » ndz 22 kwie 2018, 09:48

Tekst E: 2
Tekst F: 3
Tekst G: 4

Tekst E: 4
Tekst F: 4

Kategoria 3. Błędy
Tekst E: 5
Tekst F: 5
Tekst G: 5

Kategoria 4. Warsztat
Tekst E: 3

Ekstra punkt! dla: G
Za: Kali

Suma.
Tekst E: 16
Podsumowanie: Dałem się wciągnąć i żałuję. Mam dość smutnych opowiadań. ale to tylko subiektywne wrażenie. Kilka rzeczy mi zgrzytało, nie do końca - wydawało mi się - plastyczne opisy.
Tekst F: 18
Podsumowanie: Fajna post Robin Hood historia - choć nie jestem pewien, czy nie nazbyt alternatywna. Ciekawsza mimo wszystko niż w E.
Tekst G: 22
Podsumowanie: Świetny pomysł i Kali w nowoczesnym świecie. Dawni bogowie nie umarli! ;) Okrutna, ale sprawiedliwa. Bardzo ciekawe połączenie. Horror mógłby z tego być niezły. Podobało mi.

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"All the signs show that I'll move somewhere soon. I don't know where, but the sky will be blue, and too bright the Sun."
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Postautor: Rubia » ndz 22 kwie 2018, 17:08

I. Pomysł i rozwinięcie
E - 5
F - 4
G - 5
II. Realizacja tematu
E - 4
F - 4
G - 5
III. Błędy
E - 5
F - 5
G - 5
IV. Warsztat
E - 5
F - 4
G - 5
V. Subiektywne wrażenia
E - 4
F - 4
G - 5
VI. Punkt ekstra - brak.

Razem
E - 23
F - 21
G - 25

E - dobrze napisane, wzruszające. Sama koncowka - trochę jakby na siłę doklejona, łopatologiczna. Dla ojca Łukasz to był jednak psiak, nie pies. F - przekombinowane, zbyt wiele postaci i motywów jak na tak małą objętość. G - bardzo ciekawe. Lekki posmak egzotyki z tą boginią Kali zamiast swojskiej Śmierci.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Escort
Dusza pisarza

Postautor: Escort » ndz 22 kwie 2018, 20:44

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Tekst 2: 1
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Ekstra punkt! dla: Tekst 1.
Za: smutek.

Suma.
Tekst 1: 25
Podsumowanie:
Tekst 2: 12
Podsumowanie:
Podsumowanie:

Pisarz miłości.

Awatar użytkownika
BorsukRaPa
Szkolny pisarzyna

Postautor: BorsukRaPa » ndz 22 kwie 2018, 23:41

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Ekstra punkt! dla: nd
Za:

Suma.
Tekst 1: 19
Podsumowanie:
Podsumowanie:
Podsumowanie:

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » pn 23 kwie 2018, 21:47

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Za: Emocje.

Suma.
Podsumowanie:
Podsumowanie:
Tekst 3: 21
Podsumowanie:

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » pn 23 kwie 2018, 23:13

Kategoria 3. Błędy

Kategoria 4. Warsztat

Tekst 1: 5 za emocje
Tekst 2: 3 dobry humor, ale to pogrzeb, a postać Marion po stracie męża nierealistyczna i nieprzekonująca! Podobał mi się tytuł.

Ekstra punkt! dla: F
Za: Ale klnę się na Czarny Kamień, jeśli Najwyższy okaże mi łaskę i pozwoli zabrać do Raju psa, wezmę właśnie jego!

Suma.
Tekst 1: 21
Tekst 2: 18

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » śr 25 kwie 2018, 09:50

Wyniki drugiej bitwy w tej grupie.

Tabela w Grupie II:

[Litera = Suma1 + Suma2 = Summa summarum ;) | Średnia z 16 ocen + Średnia z 10 ocen]

1. E = 318 + 215 = 533 na 676 możliwych | 19.86 + 21.50= 41.36 (maksimum wynosi 52)
:!: E :arrow: AWANS 1/4 :!:
2. F = 319 + 175 = 494 / 676 | 19.94 + 17.50 = 37.44 / 52.00 [oczekiwanie na koniec drugiej rundy]
3. G = 288 + 201 = 489 / 676 | 18.00 + 20.10 = 38.10 / 52.00 BARAŻE
4. H = 281 / 416 | 17.56 / 26.00 BARAŻE

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » pt 04 maja 2018, 23:37

WeryZacnyRecenzent1 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność

Kategoria 3. Błędy

Kategoria 4. Warsztat

Ekstra punkt! dla: brak

Suma.

Tekst 3: 19

WeryKlawaRecenzentka1 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Za: przejmujący finał.

Suma.
Tekst 1: 26
Podsumowanie: Poruszające. Bardzo dobry pomysł, bardzo dobre podejście do zrealizowania tematu. Bardzo mi się :)
Tekst 2: 16
Podsumowanie: Za mało, jak dla mnie, tego pieskiego życia i pieskiej śmierci z tematu bitwy – to raz. Dwa – niestety, ale ale tekst jest nieco za chaotyczny...
Podsumowanie: Technicznie przyzwoicie, ale już fabularnie – nie moje klimaty, przepraszam. Końcówka jak dla mnie położyła tekst, lepszy byłby typowy, klasyczny kryminał.

WeryZacnyRecenzent2 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie: brak konkluzji

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:-
Uzasadnienie: 4

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: genialny styl
Uzasadnienie: chaos w narracji z powodu zamiennikozy, a przez niedobór didaskaliów nie wiadomo, kto co mówi
Uzasadnienie: rewelacyjny styl

Tekst 1: 0
Uzasadnienie: promowanie patologii
Uzasadnienie: pomysł "taki se"

Ekstra punkt! dla: tekst 3
Za: całokształt

Suma.
Podsumowanie: Patologia dobrze napisana to ciągle patologia.
Podsumowanie: Narracyjny chaos okazał się jednak gorszy.
Tekst 3: 26
Podsumowanie: Całe szczęście, że fantastyka nie zawiodła.

WeryZacnyRecenzent3 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie: Dwa pierwsze idą po oczywistej linii, trzeci się wybija. Może nie na 5 ale nie ma połówek.

Uzasadnienie: dałbym 5 ale minusik za efekciarstwo pod koniec
Uzasadnienie: Tu jest więcej zwierzęcia w ogólności niż psa w szczególności. Podejście Nasira nieco ratuje sytuację.
Uzasadnienie: Konsekwentna

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie: Drobiazgi. hurysy z małej.

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: Ździebko zaimkozy. W jednym miejscu zgubiony podmiot.
Uzasadnienie: Trochę zbyt rwana fabuła, jak dla mnie za dużo wątków na tak krótki tekst.
Uzasadnienie: Też ździebko zaimkozy.

Uzasadnienie: Minus za efekciarstwo pod koniec, inaczej byłoby 5. Dzieciak - pies dla ojca - robi się psem dla świata gdy ginie. Na parkingu, w samym środku osiedla, kierowca odjeżdża a trup leży parę godzin. Przesadzone.
Uzasadnienie: Nie zagrało. Troche chaotyczna narracja i - jak wyżej - więcej tu zwierzęcia niż psa.
Uzasadnienie: Podobało się. Bardzo udany import bóstwa w nasze realia.

Ekstra punkt! dla: Tekst 3
Za: Po prostu nie miałem się czego przyczepić

Suma.
Tekst 1:21
Tekst 2:18
Tekst 3:24+1

WeryZacnyRecenzent4 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność

Tekst E: 4
Tekst F: 4

Kategoria 3. Błędy
Tekst E: 5
Tekst F: 5
Tekst G: 5

Kategoria 4. Warsztat
Tekst E: 3

Ekstra punkt! dla: G
Za: Kali

Suma.
Tekst E: 16
Podsumowanie: Dałem się wciągnąć i żałuję. Mam dość smutnych opowiadań. ale to tylko subiektywne wrażenie. Kilka rzeczy mi zgrzytało, nie do końca - wydawało mi się - plastyczne opisy.
Tekst F: 18
Podsumowanie: Fajna post Robin Hood historia - choć nie jestem pewien, czy nie nazbyt alternatywna. Ciekawsza mimo wszystko niż w E.
Tekst G: 22
Podsumowanie: Świetny pomysł i Kali w nowoczesnym świecie. Dawni bogowie nie umarli! ;) Okrutna, ale sprawiedliwa. Bardzo ciekawe połączenie. Horror mógłby z tego być niezły. Podobało mi.

WeryKlawaRecenzentka2 pisze:I. Pomysł i rozwinięcie
E - 5
F - 4
G - 5
II. Realizacja tematu
E - 4
F - 4
G - 5
III. Błędy
E - 5
F - 5
G - 5
IV. Warsztat
E - 5
F - 4
G - 5
V. Subiektywne wrażenia
E - 4
F - 4
G - 5
VI. Punkt ekstra - brak.

Razem
E - 23
F - 21
G - 25

E - dobrze napisane, wzruszające. Sama koncowka - trochę jakby na siłę doklejona, łopatologiczna. Dla ojca Łukasz to był jednak psiak, nie pies. F - przekombinowane, zbyt wiele postaci i motywów jak na tak małą objętość. G - bardzo ciekawe. Lekki posmak egzotyki z tą boginią Kali zamiast swojskiej Śmierci.

WeryZacnyRecenzent5 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Tekst 2: 1
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Ekstra punkt! dla: Tekst 1.
Za: smutek.

Suma.
Podsumowanie:
Tekst 2: 12
Podsumowanie:
Podsumowanie:

WeryZacnyRecenzent6 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Ekstra punkt! dla: nd
Za:

Suma.
Tekst 1: 19
Podsumowanie:
Podsumowanie:
Podsumowanie:

WeryZacnyRecenzent7 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Uzasadnienie:
Uzasadnienie:
Uzasadnienie:

Za: Emocje.

Suma.
Podsumowanie:
Podsumowanie:
Tekst 3: 21
Podsumowanie:

WeryKlawaRecenzentka3 pisze:Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność

Kategoria 3. Błędy

Kategoria 4. Warsztat

Tekst 1: 5 za emocje
Tekst 2: 3 dobry humor, ale to pogrzeb, a postać Marion po stracie męża nierealistyczna i nieprzekonująca! Podobał mi się tytuł.

Ekstra punkt! dla: F
Za: Ale klnę się na Czarny Kamień, jeśli Najwyższy okaże mi łaskę i pozwoli zabrać do Raju psa, wezmę właśnie jego!

Suma.
Tekst 1: 21
Tekst 2: 18

Wróć do „Zakończone”