NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY

piszecie na???

Wszystkie pozostałe tematy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Patren
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Patren » śr 11 kwie 2007, 21:47

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dobre, dobre. :D

I dodamy elementy telenoweli. Wszystkie krasnoludy okażą się być dziećmi Krugera, więc dołączą się do niego, zostaną tylko elfy, które okażą się rodzonymi braćmi owczarków syjamskich, które będą ojcami ludzi. Tak powstanie cudowny sojusz, który zmierzy się z niszczycielską siłą Jasona, Krugera i krasnoludów, którzy obżarli się grochówki [wersja nie dla ludzi przekraczających 50-dziesiątkę].

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
Lan
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Lan » śr 11 kwie 2007, 21:48

ehh jeśli chodzi o pierwszą próbę to miałam 8 lat i napisałam "dzieci pana prezydenta" i " zaczarowana róża", a jeśli chodzi o coś bardziej serio, tz. prawdziwy początek to oczywiście też powieść fantasy (ale żeby było śmieszniej to nie tylko powieść, a trylogia!!!)

"Rada dla pisarzy: w pewnej chwili trzeba przestać pisać. Nawet przed zaczęciem".

"Dwie siły potężnieją w świecie intelektu: precyzja i bełkot. Zadanie: nie należy dopuścić do narodzin hybrydy - precyzyjnego bełkotu".

- Nieśmiertelny S.J. Lec

Awatar użytkownika
Hansu
Dusza pisarza

Postautor: Hansu » śr 11 kwie 2007, 21:52

I podzielimy to na jakies 2 miliony odcinkow i zatytulujemy "Moda Na Sukces 2 - Dark Side Revenge" ;o

Patren zgarniemy za to grube miliony.

Bliscy sąsiedzi rzadko bywają przyjaciółmi.

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prawdziwego poczucia spełnienia.

Awatar użytkownika
Weber
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Weber » śr 18 kwie 2007, 16:30

Pisze glownie na klawiaturze,choc zanim kupilem laptopa pisalem klasycznie dlugopisem po kartce.Zamierzam kupic sobie maszyne do pisania,ale to dopiero w przyszlym roku jak sie wyprowadze z aktualnego mieszkania(mam nadzieje,ze sie uda).

Po to upadamy żeby powstać.

Piszesz? Lepiej poszukaj sobie czegoś na skołatane nerwy.

Awatar użytkownika
Oneiris
Kmiotek

Postautor: Oneiris » czw 14 cze 2007, 18:37

Ja też należę do tych, którzy przed ekranem za nic nie mogą zebrać myśli. Zostaje mi kartka i długopis.

Ale muzyka musi być. Jaka? To zależy od nastroju mojego i tego, co piszę. Głośniki od komputera podłączam do wieży :) . A jeśli jest poźno kulę się przy szafce nocnej z mp3 na uszach. Potem zwykle dokańczam coś takiego na szkolnych przerwach, albo nieciekawych lekcjach :P . A tego z komputerowym plikiem nie zrobię.

Awatar użytkownika
Ninetongues
Pisarz pokoleń

Postautor: Ninetongues » czw 14 cze 2007, 18:49

Jestem technofilem.

Word (choc ostatnio notatnik. Nie rozprasza tak jak Word), Winamp, i stukot klawiatury na której piszę wszystkimi palcami. Pisze mi się szybciej niż myśli.

Czasem wolę pisać w ciszy, szczególnie te ważniejsze. łatwiej mi się skupić.

Czekam na następny krok w ewolucji interfejsu. Ponoć ktoś stworzył "klawiaturę" w formie rękawicy, i każdy układ palców oznaczał jedną literę. Marzenie. Leżysz sobie i tylko Ci palce latają. ^^

Kartka i długopis odpadły już dawno. Lubię pisać ręcznie i swego czasu wszystkie materiały do RPGa notowałem w zeszytach. Ale nie chciałoby mi się przepisywać wszystkich tekstów. Ja nie pisuję "na brudno", a poprawki lepiej wprowadzać na kompie.

Uważam, że pisarz powinien używać każdego sprzętu, który pomoże mu skupić się li tylko na tekście, zamiast skreślania, poprawiania, i mazania. W końcu liczy się tylko efekt końcowy.

Ps: Oczywiście laptop to narzędzie niezbędne, jeśli chcesz sobie zapewnić komfort pisania. Polecam. łóżeczko i tylko Ty i... Twój komputer. :roll:

Awatar użytkownika
Łasic
Pisarz
Pisarz

Postautor: Łasic » ndz 17 cze 2007, 20:14

Po poprzednich lokatorach mojego mieszkania została maszyna do pisania. Trochę ją przeczyściłam, pogrzebałam przy taśmie...I oprócz tego, że pisanie na takim antyku ma klimacik ( od razu przypomina mi się "Lśnienie" :P) to rozbolały mnie paluchy od walenia w klawisze. MAKABRA. A żeby było śmieszniej, klawisze Y i Z były pozamieniane miejscami.

Maszyna stoi sobie na półeczce i ładnie wygląda. Komputer to jednak dobry wynalazek :)

Awatar użytkownika
Avaritia
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Avaritia » ndz 17 cze 2007, 22:20

Ja najczęściej piszę w Wordzie, ale zdarza mi się też w specjalnie założonym do tego zeszycie (ale to wtedy kiedy albo nie mam dostępu do komputera, bo jestem na wyjeździe, albo komputer jest wyłączony i nie chce mi się go włączać).

I tylko czekam na obiecanego przez rodziców laptopa, to przynajmniej na wyjazdach będzie łatwiej ^_^

Awatar użytkownika
Livia
Zarodek pisarza

Postautor: Livia » śr 20 cze 2007, 19:56

Ja piszę głównie na zwyczajnym papierze, najczęściej brokatowym długopisem (wciąż nie mogę zrozumieć gdzie się podziały WSZYSTKIE normalne długopisy z mojego mieszkania). Niestety jestem totalną dysgraficzką co sprawia, że teksty pisane pod wpływem nagłego impulsu są tak nieczytelne, że odcyfrowanie ich zajmuje mi mnóstwo czasu :lol: ... Piszę tylko w całkowitej ciszy, muzyka sprawia, że zaczynam odruchowo mruczeć/wyć/zgrzytać zębami do rytmu, co zupełnie oddala mnie od tekstu, który usiłuję stworzyć. Na komputerze powstaje bardzo niewielki odsetek moich tekstów - za głośno ten mój sprzęt pracuje :wink:

Awatar użytkownika
haina
Pisarz domowy

Postautor: haina » śr 25 lip 2007, 21:41

Dziwne, lecz początek zawsze muszę mieć napisany na kartce, długopisem niebieskim, obowiązkowo. Reszta to klawiatura, choć zakończenia rowniez najczęściej są tworzone na szeleszczących kartkach papieru.

anorexia sarkasta. i haina z krainy ironii.

Awatar użytkownika
Lan
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Lan » śr 25 lip 2007, 23:02

hmmm... coś mi to przypomina - szczególnie z czasów przed przerwą w pisaniu :) doskonale cię rozumiem

"Rada dla pisarzy: w pewnej chwili trzeba przestać pisać. Nawet przed zaczęciem".

"Dwie siły potężnieją w świecie intelektu: precyzja i bełkot. Zadanie: nie należy dopuścić do narodzin hybrydy - precyzyjnego bełkotu".

- Nieśmiertelny S.J. Lec

Awatar użytkownika
Raptor
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

piszecie na???

Postautor: Raptor » ndz 21 paź 2018, 21:20

Może nikt nie obrazi się, że odgrzewam 9 letni temat ;)

W sumie to jak/czym piszemy nie ma wielkiego znaczenia, o ile to co piszemy ma sens.
A jest to sztuka chyba najtańsza: długopis i kartka papieru to rzeczy, które bez problemu w tych czasach można zdobyć za darmo. Jest również sztuką - Easy to learn, hard to master.

A więc może coś się zmieniło w waszych warsztatach? Co z doświadczenia uznajecie za najbardziej wygodne/efektywne?
Ja teraz staram się to robić prosto...
1. Stary laptop z wygodną klawiaturą, na nim system operacyjny i Q10 writer - genialny programik do pisania :). I w sumie tyle. Brak internetu, muzyki, nawet tapety na pulpicie. Odpala się szybko dzięki temu i można pracować bez zbędnych rozpraszaczy.
Czasami lubię puścić sobie muzę, albo szybko coś sprawdzić w wikipedii - ale do tego służy smartfon (wyciszony). Jedyne słabe ogniwo w tym zestawieniu.
Oprócz tego pod ręką notes na notatki.
2. Zeszyt w pracy. Niby człowiek w pracy powinien pracować, ale coś tam zawsze do głowy wpadnie. Warto to zapisać w kilku słowach/zdaniach. Kiedyś wysyłałem sobie maile z fragmentami tekstu/opowiadania jeżeli miałem chwilę popisać, ale obecnie pracuję bez komputera. Ten sposób z mailami jest niezły, kiedy np. możecie u kogoś skorzystać z komputera, a nie macie pendrive'a etc. Np: biblioteki, rodzinka, praca, urząd, zagranica...
3. Komputer - raczej do korekty i redakcji pierwociny tekstu. Gdzie pracę twórczą zastępuje dziobanie i szukanie błędów.
4. Maszyna do pisania - kiedyś pisałem na niej dużo, teraz rozglądam się za jakąś na allegro (polskiego Łucznika można wyrwać za flaszkę). Ma swój klimat, wymaga dyscypliny, umiejętności i generalnie "spowalnia działanie" - co mam nadzieję pozwoli mi nieco doszlifować warsztat. Raczej do wprawek, jakichś niedługich tekstów treningowych. Dla frajdy. No i jest zawsze gotowa do akcji, bezzwłocznie :) (i fajnie będzie wyglądać na biurku "literata" hehe :))

Awatar użytkownika
mrs.durst1
Debiutant
Debiutant

piszecie na???

Postautor: mrs.durst1 » pn 22 paź 2018, 14:04

Ja piszę ręcznie, koniecznie ołówkiem. Potem przepisuje na kompa.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

piszecie na???

Postautor: Navajero » pn 22 paź 2018, 14:13

No, pisząc ołówkiem, masz pewność, że morska woda tego nie zmyje ;)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Tirka
Zarodek pisarza

piszecie na???

Postautor: Tirka » pn 22 paź 2018, 14:23

Ja kiedyś na komórce od razu na forum, oraz w kajecie, teraz głównie w one note i open office.

Mój plan na sukces:
1. Napisać bestseller.
2. Sprzedać prawa do adaptacji.
3. Zaczekać aż odniesie ona wielki sukces.
4. Zażądać od jej twórców 60 milionów.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

piszecie na???

Postautor: Bartosh16 » pn 22 paź 2018, 16:28

Jeżeli mam napisać cokolwiek, co w mojej podstawowej opinii będzie porządne, to:
- siadam wygodnie,
- słuchawki na uszy, a w nich Hans Zimmer, Lisa Gerrard albo ogólnie jakiś epic music mix, grunt aby nie było tekstu (tekst rozprasza),
- laptop. Niegdyś pisałem na pececie, dopóki nie zaznałem laptopowej wygody w pracy. Poza tym, musiałem się pozbyć peceta, bo kradł zbyt wiele czasu.
Uprzednio muszę temat przerobić w głowie. Najlepsze natchnienia mam w kościele, w podróży lub podczas spaceru (i na kibelku oczywiście, ale o tym nie wypada pisać).

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Wróć do „Mydło i powidło”