NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY

piszecie na???

Wszystkie pozostałe tematy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

piszecie na???

Postautor: Bartosh16 » pn 22 paź 2018, 16:28

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jeżeli mam napisać cokolwiek, co w mojej podstawowej opinii będzie porządne, to:
- siadam wygodnie,
- słuchawki na uszy, a w nich Hans Zimmer, Lisa Gerrard albo ogólnie jakiś epic music mix, grunt aby nie było tekstu (tekst rozprasza),
- laptop. Niegdyś pisałem na pececie, dopóki nie zaznałem laptopowej wygody w pracy. Poza tym, musiałem się pozbyć peceta, bo kradł zbyt wiele czasu.
Uprzednio muszę temat przerobić w głowie. Najlepsze natchnienia mam w kościele, w podróży lub podczas spaceru (i na kibelku oczywiście, ale o tym nie wypada pisać).

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Kreator
Pisarz osiedlowy

piszecie na???

Postautor: Kreator » pn 22 paź 2018, 17:05

No, nie ukrywam że - i to dosłownie - największą przyjemność z pisania czerpię pisząc na papierze, koniecznie piórem. Tylko potem się tego na komp przerzucać nie chce ;( Dobry byłby program, że czytasz z tej kartki na głos, a ten zapisuje. Ciekawe czy jest coś takiego?
W ogóle jestem zagorzałym zwolennikiem odręcznego pisania np. listów (choć nie mam do kogo i ostatnio myślałem, czyby do samego siebie nie napisać) i dzienników.

Awatar użytkownika
Jundi
Pisarz domowy

piszecie na???

Postautor: Jundi » pn 22 paź 2018, 19:18

Z tym pisaniem na papierze to mnie rozbrajacie. Serio? Ja nie umiej pisać na kartce więcej niż dwie linijki :) zresztą bazgrolę tak, że potem nie da się rozczytać.

Word, cisza i spokój czyli jak gówniaki już śpią, albo jak ich niema. Piszę zazwyczaj w ciszy, czasem puszczam sobie reklamy na TV obok, żeby się lepiej natchnąć na komedię. Bo mnie strasznie bawią reklamy. Hehe :mrgreen:

"W internecie znajdziecie tylko najprawdziwszą i jedyną słuszną oraz absolutną prawdę"
- Albert Einstein :lol:

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

piszecie na???

Postautor: Adrianna » wt 23 paź 2018, 10:29

Serio, serio ;)
Też lubię pisać odręcznie. Zwłaszcza, gdy mam kryzys (nazwijmy to) "weny", motywacji, nie umiem poukładać pomysłów czy się skupić. Kartka i pióro działają najlepiej.
Gdyby przepisywanie nie było tak upierdliwe, to pewnie tylko odręcznie bym pisała. Choć przepisywanie ma też swoją dobrą stronę - od razu idzie jakaś taka pierwsza redakcja. A jeszcze z racji tej całej uciążliwości, mam większą skłonność do wywalania od razu zbędnych fragmentów (praktycznie zawsze z korzyścią dla tekstu) ;)

Natomiast, gdy zależy mi na czasie, to po prostu laptop na kolana, Word, muzyka w słuchawkach (jakakolwiek, byleby coś, co znam) i jedziemy (najlepiej dosłownie - uwielbiam pisać w tramwaju czy autobusie).

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Drzewo (SFFiH nr 3/2012) | Strach przed deszczem | Opar absurdu | Demony Witkacego | Przeciętni | Dziennik błędów | Roztańczony

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Pisarz pokoleń

piszecie na???

Postautor: Czarna Emma » wt 23 paź 2018, 11:08

Ja na kartkach zapisuję plany, podpunkty scen, czasam jakiś dialog, żeby "się rozruszać". To pomaga. :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
noetting
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

piszecie na???

Postautor: noetting » ndz 24 lut 2019, 15:57

Kiedyś pisałam odręcznie w zeszycie, głównie piórem, ale też zdarzało się ołówkiem lub długopisem. A teraz, dla wygody piszę od razu na laptopie.

http://zalecka-wojtaszek.pl

Pisanie to czary, woda życia, jak każdy akt twórczy. Woda nic nie kosztuje. Pijcie zatem. Pijcie i nasyćcie pragnienie. - S. King

Wróć do „Mydło i powidło”