Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Saga rodu OFFTOPIC

Wszystkie pozostałe tematy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Romecki » wt 20 mar 2018, 19:49

Ostatni post z poprzedniej strony:

Przemek pisze:Source of the post Nie odpuścicie mi tego? Co was tak obchodzi opinia prywatna człowieka jednego z wielu, który według was pisze źle? Gdyby była edycja postu usunąłbym te zdania, wyraźnie zaznaczyłem, że nie powinienem był ich napisać. Ale na pewno nie padnę na kolana i nie będę bił się w piersi. Ochłońcie już może wreszcie.

Nie bij się w pierś. Napisz i wrzuć wreszcie coś, co będzie warte zmarnowania czasu.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Navajero » wt 20 mar 2018, 19:51

Odpuśćcie ludziska :) Mnie - a było, nie było, chodzę w fioletowym szlafroku - cała rzecz tylko rozbawiła. Słowa nie mają wartości absolutnej, ważą tyle, ile człowiek który je wypowiedział. Na forum literackim taką miarą jest jakość tekstów i osiągnięcia pisarskie danego forumowicza. A więc... ;)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: ithi » wt 20 mar 2018, 19:51

Przemek pisze:Source of the post Nie odpuścicie mi tego?

A dziwisz się, że nas po prostu ciekawi, których pięciu pisarzy z Wery, zasługuje Twoim zdaniem na trzecią lub druga ligę? ;)

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: ravva » wt 20 mar 2018, 20:28

Przemek pisze:Source of the post Nie odpuścicie mi tego?
Bo, widzisz, warto pomyśleć nad konsekwencjami, zanim obrazi sie grupę, która w danym środowisku jest z jakiegoś powodu ceniona.

Wydawałoby sie, że psycholog powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Jason » wt 20 mar 2018, 20:46

Już pal licho grupę, ale mnie zwyczajnie ciekawi Przemku czemu gadasz głupoty i z uporem idziesz w zaparte? Rzeczy o których pisałeś są mierzalne. Jeśli stwierdzisz, że np. "dla mnie większość tutejszych pisarzy jest nic nie warta", to spoko. Opinia kontrowersyjna, ale to twoje odczucia, masz do nich prawo.

Jednak gdy segregujesz dużą grupę ludzi wedle jakichś poziomów (czwarta liga), to logiczne, że chcemy wiedzieć na czym opierasz swoją opinię. Czy zwracasz uwagę na fakty? Na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo oceniania które już przeszły drogę, którą ty dopiero zaczynasz?

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Przemek » wt 20 mar 2018, 21:06

ravva pisze:Source of the post Przemek pisze:Source of the post Nie odpuścicie mi tego? Bo, widzisz, warto pomyśleć nad konsekwencjami, zanim obrazi sie grupę, która w danym środowisku jest z jakiegoś powodu ceniona. Wydawałoby sie, że psycholog powinien zdawać sobie z tego sprawę

Jason pisze:Source of the post Już pal licho grupę, ale mnie zwyczajnie ciekawi Przemku czemu gadasz głupoty i z uporem idziesz w zaparte? Rzeczy o których pisałeś są mierzalne. Jeśli stwierdzisz, że np. "dla mnie większość tutejszych pisarzy jest nic nie warta", to spoko. Opinia kontrowersyjna, ale to twoje odczucia, masz do nich prawo.Jednak gdy segregujesz dużą grupę ludzi wedle jakichś poziomów (czwarta liga), to logiczne, że chcemy wiedzieć na czym opierasz swoją opinię. Czy zwracasz uwagę na fakty? Na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo oceniania które już przeszły drogę, którą ty dopiero zaczynasz?

Słuchajcie, to już się robi nudne. Przeprosiłem niemal od razu, przyznając, że to co myślę lub czego nie myślę, powinienem zachować dla siebie i nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tego. To jest po prostu niezdrowe prowadzone w ten sposób i to mówię jako psycholog.
Tłumaczył i kajał się nie będę. Jeśli uważacie, że nie jestem godny waszego forum, to mnie usuńcie.

„Nie pozwól światu, by mógł mieć coś do ukrycia.
Pamiętaj, że każdy błąd prowadzi do prawdy, a prawda zawsze jest źrenicą życia.”

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: ravva » wt 20 mar 2018, 21:13

Psycholog. Niezdrowe.
Based on your powers combined, zgodzę się w pełni.

Plus diagnoza gratis!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Misieq79 » wt 20 mar 2018, 21:19

Przemek pisze:[post]220760[/postj]Jeśli uważacie, że nie jestem godny waszego forum, to mnie usuńcie.

Nienienie to tak nie działa. Tu każdy pracuje sam na siebie. Na szacunek, na jego brak, na łatkę warchoła, idioty, wreszcie na własnego bana. Nie zwalaj sprawstwa i odpowiedzialności na innych.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Iwar » wt 20 mar 2018, 21:25

Przeczytałem: "Saga rodu OFFTOPIC". Pomyślałem: Zajrzę, jeszcze o takim rodzie nie słyszałem. Wniosek: Nie myśl Iwar za dużo. To nie twoja liga.

Tylko teraz trzeba założyć "Saga rodu OFFTOPIC, OFFTOPIC" :/ Wybaczcie.

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Jason » wt 20 mar 2018, 21:36

Przemek, a ja ci mówię jako kucharz, że jeśli chcesz się uczyć, to warto zacząć patrzeć na swoje umiejętności i przekonania krytycznie. Mi dziewięć lat pracy w zawodzie zajęło odkrycie, że w zasadzie to nic nie umiem. Wiesz, do jakich fajnych rzeczy potem doszedłem? ;)
Co innego, jeśli nie chcesz się uczyć. Ale w takim razie nie wiem, co tu robisz, bo już wiesz wszystko lepiej od tutejszych autorytetów :P

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Bartosh16 » wt 20 mar 2018, 21:43

Przemek pisze:Source of the post to już się robi nudne

Nudne czy nie, ja pytam o dane statystyczne, i rzeczowe argumenty na poparcie tezy. Uściśliłem, dokończ.

Przemek pisze:Source of the post Przeprosiłem niemal od razu, przyznając, że to co myślę lub czego nie myślę, powinienem zachować dla siebie i nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tego

Kupa sprzątnięta, ale swąd pozostał.

Przemek pisze:Source of the post Tłumaczył i kajał się nie będę

A jednak przeprosiłeś.

Słuchaj, w tym momencie nikt nie chce przeprosin. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie 95,8 % fioletowych (46 z 48) nie zareagowało na Twoje słowa, a 100% cznia ewentualne przeprosiny. Z tego, co widziałem w przedmiotowej dyskusji, głos zabrało 2 pisarzy (Romek i Jacek), czyli 4,2 %.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: Godhand » wt 20 mar 2018, 22:14

Administracja uznała, że temat został wyczerpany.
Jeśli ktoś chce się do czegoś odnieść - zapraszamy na PW.
Zamykam.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy

oftop oftopiku/wyjaśnienie

Postautor: Przemek » wt 20 mar 2018, 22:41

"90 procent fioletowych nie dosięga nawet czwartej ligi."
Napisałem to nie zastanowiwszy się. Nie uważam, że 90% fioletowych jest złymi pisarzami.
Czytałem i to tutaj na forum( a nie ich książki) tylko dwóch fioletowych i mi się nie podobali zupełnie, o trzecim słyszałem opinię, że się nie podoba, ale sam go nie czytałem i dwóch niebieskich, którzy mi się nie podobali zupełnie i zrobiłem dość pochopną i niemądra generalizację, a co do reszty kompletnie nie wiem, jak piszą. Przepraszam.

Przepraszam, że was zraniłem, że zatrułem wasze, nie wiem jak to ująć ognisko, mir forumowy". Trzeba było powiedzieć mi wprost o co wam chodzi. Co prawda mówiliście o tym zdaniu, ale nie rozumiałem, czemu ono was tak rani, bo wydawało mi się, że opinia jednej osoby niepopularnej zresztą nie może być na logikę raniąca, a teraz dopiero po waszych reakcjach i protestach widzę, że może, a w sumie wywnioskowałem to i scaliłem różne fakty.
Ci fioletowi chyba się nie przejęli wcale, bo dlaczego by mieli się przejąć, ale przejęli się ci, dla których tamci są autorytetami, mentorami - i ja tego nie poczułem, bo ja tak nie odczuwam, musiałem to wziąć na logikę. Może jest też tak dlatego, że ja nie mam autorytetów, więc nie potrafię uszanować, że inni mają.
Powiem tak: nigdy nie miałem i nie mam wyczucia w kwestii ranienia innych. Jak ludzi na mnie naskakują, odbieram tylko ich bezpośrednie słowa i wtedy odbijam je niczym piłki, albo trzy razy boleśniej.

Mam nadzieję, że sobie to wyjaśniliśmy.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Saga rodu OFFTOPIC

Postautor: ithi » czw 22 mar 2018, 14:44

Obrazek

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Wróć do „Mydło i powidło”