Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Wery dla

Wszystkie pozostałe tematy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Wery dla

Postautor: Bartosh16 » pt 15 lut 2019, 00:26

14-02-2019 r. imć GodHand, opisał wrażenia ze swojego meczu koszykówki. Wtedy pomyślałem: "Kurczę, fajnie byłoby się tak spotkać i zagrać w kosza". Dalej moje myśli potoczyły się lawinowo.

Ogólnie (acz jeszcze w powijakach) inicjatywa jest taka, byśmy jako Weryfikatorium zorganizowali charytatywny mecz koszykówki. Przedsięwzięcie jest szczytne i ambitne, ale żeby do czegokolwiek doszło, potrzebujemy dookreślić kilka spraw.

1. Mecz charytatywny, więc docelowo będziemy gromadzić środki. Nie wiem jedynie, na jaki cel. Jako że jesteśmy Forum literackim proponuję, żeby było to coś związanego z czytelnictwem, szczególnie wśród młodzieży. Wszelakie pomysły proszę zamieszczać w tym wątku.

2. Ktoś musi zagrać. Mamy dwóch chętnych - GodHand i ja. Czekamy na resztę składu, przydałoby się jeszcze 5 - 7 osób. Od razu zaznaczam - umiejętności gry w kosza nie są warunkiem koniecznym. Wystarczy chęć do gry.

3. Dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie meczu Wery vs Ktoś. Tu szczególna prośba do D. Wiktorskiego, Kareen, Gorgiasza, Krugera i innych, którzy mają znajomości poza Forum, żeby rozesłali wici. W żadnym wypadku nie jest to pojedynek o to, kto lepszy, gorszy, a zwycięstwo w punktach nie jest celem.

4. Jako lokalizację wstępnie proponuję Łódź. To rodzinne miasto Marcina Gortata, najlepszego Polaka w NBA, który ponoć znany jest z wspierania tego typu inicjatyw. Kto wie, może nawet z nami zagra?

5. Czas to na pewno wakacje. Ciepło, sucho, w razie czego można zagrać na zewnątrz. Ludzie teoretycznie mają więcej wolnego czasu, organizują sobie urlopy itp. Inicjatywa w mojej opinii jest dość szlachetna, by chcieć wygospodarować dzień na wzięcie w niej udziału.

6. Wydarzenie trzeba będzie rozgłosić i nagłośnić. Myślę, że nie jest to filozofią, by każdy z nas wrzucił odpowiedni odnośnik do wydarzenia np. na FB gdzie się da. W tej materii pomysłów i możliwości jest całe mnóstwo. Wykorzystamy wszystkie.

7. W planach jest zbiórka, a to pewnie wymaga spełnienia określonych warunków. Niestety w prawie jestem za głupi, żeby to ogarnąć, więc jeśli ktoś wie, co i jak, proszę o pomoc.

Podejrzewam, że rzeczywistość zweryfikuje mój optymizm tak jak ja weryfikuję teksty na Forum, ale nie zaszkodzi spróbować. Ostatni zlot Forum w Pszczynie udowodnił mi, że możemy się zebrać do kupy, jeśli tylko chcemy. Jeśli uda nam się nazbierać trochę pieniążków na jakiś szczytny cel, uważam że warto.

Kochani, zapraszam do współpracy!

B16

PS. Zaklepuję numer 16 na koszulce.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wery dla

Postautor: Godhand » pt 15 lut 2019, 08:46

To ja może napiszę jak ja to widzę. Według kolejności jaka wydaje się naturalna :)

Bartosh16 pisze:Source of the post Ktoś musi zagrać. Mamy dwóch chętnych - GodHand i ja. Czekamy na resztę składu, przydałoby się jeszcze 5 - 7 osób. Od razu zaznaczam - umiejętności gry w kosza nie są warunkiem koniecznym. Wystarczy chęć do gry.

To jest podstawa. Nie ma tego punktu - nie ma sensu zajmować się resztą.

Bartosh16 pisze:Source of the post Dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie meczu Wery vs Ktoś. Tu szczególna prośba do D. Wiktorskiego, Kareen, Gorgiasza, Krugera i innych, którzy mają znajomości poza Forum, żeby rozesłali wici. W żadnym wypadku nie jest to pojedynek o to, kto lepszy, gorszy, a zwycięstwo w punktach nie jest celem.

Można po prostu po spełnieniu ważunku wyżej, wystosować oficjalne pismo do Arefaktów, Fantazmatów itd.
Najprostsze wyjście.

Bartosh16 pisze:Source of the post Jako lokalizację wstępnie proponuję Łódź. To rodzinne miasto Marcina Gortata, najlepszego Polaka w NBA, który ponoć znany jest z wspierania tego typu inicjatyw. Kto wie, może nawet z nami zagra?

Do dogadania. Próbę dotarcia do wyżej wymienionego załatwiłbym także za pomocą oficjalnego pisma od Wery, z opisem idei, ale także z dokładnym planem działania.

Bartosh16 pisze:Source of the post Czas to na pewno wakacje. Ciepło, sucho, w razie czego można zagrać na zewnątrz. Ludzie teoretycznie mają więcej wolnego czasu, organizują sobie urlopy itp. Inicjatywa w mojej opinii jest dość szlachetna, by chcieć wygospodarować dzień na wzięcie w niej udziału.

A tu moim zdaniem nie.
Wakacje to czas kiedy, po pierwsze, bardzo ciężko zebrać ludzi bo każdy ma jakieś swoje indywidualne plany - tak wynika z moich doświadczeń. Majówka albo zwykły weekend. I koniecznie hala - żadnego grania na zewnątrz, moje kolana są na to za stare, a i bezpieczeństwo gry jest mniejsze. Halę w Łodzi mogę zorganizować, mam jakieś wejścia.

Bartosh16 pisze:Source of the post W planach jest zbiórka, a to pewnie wymaga spełnienia określonych warunków. Niestety w prawie jestem za głupi, żeby to ogarnąć, więc jeśli ktoś wie, co i jak, proszę o pomoc.

Są u nas na Wery, osoby, które znają temat. Obgadamy.

Reszta +1.

Dodatkowe rzeczy, gdyby słowo faktycznie miało stać się ciałem - jakiś dalszoligowy sędzia + zaplecze medyczne, to mus.
Ale sprawdźmy najpierw czy spełniamy warunek chętnych z naszej strony, to jest pierwszy krok.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wery dla

Postautor: Bartosh16 » pt 15 lut 2019, 09:53

Zaplecze medyczne? Misiek?

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wery dla

Postautor: Godhand » pt 15 lut 2019, 10:51

Bartosh16 pisze:Source of the post Zaplecze medyczne? Misiek?

No co Ty? Chciałbym zagrać trzeźwy ;)
A tak serio, pewnie, może być Michał, jeśli oczywiście wyrazi zainteresowanie (co wątpliwe przy jego napiętym grafiku).
Chodzi o podstawową pierwszą pomoc w razie czego.

G.

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Wery dla

Postautor: Kruger » pt 15 lut 2019, 11:29

Cholerka.
Co prawda nad kosza przedkładałem zawsze siatkę i szczypiorniaka, ale porzucać by było fajnie. Gdybym mógł. Niestety primo trochę się boję, bo więzadło zerwałem właśnie gdy grałem w kosza. Secundo, totalnie nie mogę biegać, nawet truchtać, zaraz mnie kolano napierdziela.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wery dla

Postautor: Bartosh16 » pt 15 lut 2019, 11:34

Tam się nikt nie będzie napinał. Gramy dla zabawy i myślę, że na jeden kosz. Mniej biegania, krótsze dystanse i łatwiej byłoby nazbierać ludzi.

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wery dla

Postautor: Godhand » pt 15 lut 2019, 11:37

Bartosh16 pisze:Source of the post Gramy dla zabawy i myślę, że na jeden kosz.

Maks po trzech jeśli na jeden. Inaczej grozi zadeptaniem.
A po prawdzie w 3 vs 3 biega się więcej niż w klasycznej wersji :)

G.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wery dla

Postautor: Bartosh16 » pt 15 lut 2019, 14:01

Tak, max 3 v 3 + ewentualni zmiennicy. Jeśli uda się znaleźć dużo osób, możemy na czasie boisko. Aczkolwiek zaznaczam, że odkąd przybyło mi 20 kg masy bynajmniej nie mięśniowej, nie przepadam za długimi dystansami.

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wery dla

Postautor: Godhand » pt 15 lut 2019, 14:30

Na razie trzeba jeszcze znaleźć dwie/trzy chętne osoby :)
Potem możemy kombinować.

G.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Wery dla

Postautor: Faraon » pt 15 lut 2019, 15:04

Trzeci.

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wery dla

Postautor: Godhand » pt 15 lut 2019, 15:31

Faraon pisze:Source of the post Trzeci.

:waryjaci:
:obscene-drinkingcheers:

G.

Added in 24 minutes 45 seconds:
Teoretycznie kolejny, czwarty zawodnik :)

Wizimir.png

G.

Wróć do „Mydło i powidło”