Dyskusja o tekstach/typowanie autorów/typowanie wybierających obrazy

122
Stan wiedzy na dziś:
Tożsamośc finalistów ujawni się na końcu, uczestników, którzy odpadli w I etapie już znamy, więc:
- P.Yonk odpadł w dogrywce.
- wiemy, że gdzieś tam jest RebelMac. Kolejna zagadka w takim razie albo dotyczy jego (pierwszy! :twisted: ) albo Rebel jest w finale :) (chyba, że to też, jak Faraon, kumpel Godhanda, który sieje dezinformację ;) ).

Najprawdopodobniej też to P.Yonk jest moim epigonem :lol: Wciąż miałem wątpliwości, czy to na pewno Rebel, jak obstawiałem. Zwłaszcza, kiedy P.Yonk na czacie mówił, że chce zrozumieć, w czym E2T3 jest gorszy od moich bajek :D
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

123
Odważę się po raz drugi na mocne zagranie. Zobaczymy, czym się skończy zdanie na mój "long, pointy nose" ;) Chyba tym razem przegiąłem :D

Skoro P.Yonka nie ma w finale...
Podtrzymuję, że E1T1 i E2T3 napisała ta sama osoba. JEŚLI Rebel nie napisał drugiej, to nie napisał i pierwszej. Jego "demaskacja" była fałszywa, i albo napisał inny tekst, albo wcale go tam nie ma. Autorem obu tekstów jest P.Yonk :D

124
Tym razem zdążyłem.
Dla odmiany pozwolę sobie mieć inne zdanie, niż Ithi. Mam wrażenie, że tym razem poszło w mniej standardowe skojarzenia, jakby kreatywność Autorów się uwolniła od lepu, przyklejającego do obrazu. Za to widać presję czasu, zabrakło odleżenia na składzie i powtórnego podejścia z czerwonym ołówkiem. Nawet się ortografy (brrr!) trafiają.
Powiem od razu: dwójka.
Lubię bluzgi :P A tutaj są ładne.
A serio? Oba teksty idą w magię i nadprzyrodzone. Jedynka pozostawia wrażenie niejakiej niespójności, a zapożyczenie poszło w skali jeden do jednego, wydaje mi się nieprzetworzone, niepoobracane w palcach, bez śladu indywidualnej ingerencji w motyw. Podoba mi się za to rys absurdalności, flirt z groteską. I enigmatyczne zakończenie, bez wyjaśnień, bez kół ratunkowych.
Dwójka robi to, co lubię: bawi się rzeczywistością, przydając jej nowych, niespodziewanych znaczeń. No i ma klamrę. Dobrą klamrę. To jest zawsze na propsie. Wydaje mi się pisarsko lepsza.

125
Stan wiedzy na teraz - autor i (w nawiasie) osoby które odgadły. Podkreślony ten, kto odgadł pierwszy:

Etap I
  1. RebelMac (Eldil, Rubia)
  2. Wrotycz (nikt)
  3. ..............
  4. ..............
  5. tomek3000xxl (nikt)
  6. ..............
Etap II
  1. ..............
  2. ..............
  3. ..............
  4. RebelMac (P.Yonk)
Finał
  1. RebelMac (Prawie nikt - jedyny zauważyłem, że jeśli jest w finale, może być autorem wyłacznie pierwszego tekstu ;) )
  2. Nieznany autor E2T1
P.Yonk...
Miał lepszego nosa ode mnie w etapie 2 (Brawo! :) )
Trafił do pierwszej zagadki, więc wydawało się, że to jeden z tych, którzy odpadli...
Ale nie chce przyznać, które teksty są jego, jakby jednak gra toczyła się dalej... Jakby ktoś chciał zwodzić 8)
A to jego obstawiałem jako autora zwycięzkiego E2T1 :) Czyżbym miał rację? :)
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

126
Ostatecznie:
autor i (w nawiasie) osoby które odgadły. Podkreślony ten, kto odgadł pierwszy:

Etap I
  1. RebelMac (Eldil, Rubia)
  2. Wrotycz (nikt)
  3. P.Yonk (ela, Eldil)
  4. Chii (Adrianna)
  5. tomek3000xxl (nikt)
  6. Eldil (nikt)
Etap II
  1. Chii (nikt)
  2. Eldil (nikt)
  3. P.Yonk (Eldil)
  4. RebelMac (P.Yonk)
Finał
  1. RebelMac (Prawie nikt - jedyny zauważyłem, że jeśli jest w finale, może być autorem wyłacznie pierwszego tekstu ;) )
  2. Chii (Eldil)

128
Ach... więc to tak wygląda autorstwo konkursowych tekstów:)
Dwukrotnie premiowałam wyborem Chii (1. i 3. etap), a raz Rebelowską Robotę dla Niemca.
Sądziłam, że te trzy opowiadania wyszły spod jednego pióra:)
No i byłam wręcz przekonana, że autorami pozostałych tekstów są Panie a nie, jak widać, Panowie.
Nie mam nosa Eldila, brawa wielkie za tyle trafnych wskazań.

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”