Dyskusja o tekstach/typowanie autorów/typowanie wybierających obrazy

106

Latest post of the previous page:

Godhand pisze:Zawodnik X wybrał dla zawodnika Y:
David Hockney Pan i Pani Clark oraz Percy. Romans.

Zawodnik Y wybrał dla zawodnika X:
J. W. Waterhouse Magiczny Krąg. Fantasy.
Z czego wynika, że Y nie może być autorem E1T4, a X nie może być Rebelem :D

JEŚLI miałem rację, że obie czwórki miał ten sam autor/ka, to właśnie ta podwójna czwórka ma teraz X.
Y zaś otrzymał autor/ka E2T1 (i znów, JEŚLI się nie mylę, E1T3).
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

109
Chii pisze: A jeśli nie masz racji i się mylisz?
P.Yonk pisze: Lub co gorsza, masz rację, ale się mylisz?
Najlepsze są najprostsze rozwiązania. Jak w "Pięknym umyśle" (nawiązanie celowe :D ). Postaci które łaziły za bohaterem i mówiły mu różne dziwne rzeczy, były tylko jego halucynacjami. I to by się zgadzało - władczyni Chiirani i pająk - web designer. Po prostu nie możecie być prawdziwi. (Nawet, jeśli sami sądzicie inaczej :D ).

Kolejna tajemnica rozwikłana :)
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

111
Ach te końcówki.
U obu finalistów w zakończeniu jakby para zeszła. Zabrakło pomysłu na koniec? Zabrakło czasu?

W pierwszym tekście autor pozostawia dostojny, piękny klimat w jakim zaczyna, koniec prawie że streszczając. Zupełnie nie pasuje dziwna wewnętrzna didaskalia, w której autor (IMHO) wprost zwraca się do czytelnika, dlaczego inny kot. Bogactwo początkowych pomysłów kończy się fugą bez głębi, morału. A miało być tak pięknie. Pomysł jest, widoczny wyraźnie: autor pokazuje "voilà! Oto zadany obraz!" Ale jak się zaczyna od demonów i kosmitów, a kończy na pstrykniętym zdjęciu, to ja się czuję zaciekawiony i porzucony.

W drugim - autor całkowicie zrywa z tym, od czego zaczął. Ciekawy początek. Niezły zwrot. A na koniec, jakby biała flaga... Cóż przyszło autorowi do głowy, żeby dołączać ostatnią, defetystyczną część? Gdyby jej nie było wcale, tekst kończyłby się tam, gdzie powinien i zostawiał dobre wrażenie, zamiast zgorzkniałych refleksji nad pisaniem. Tekst jest (IMHO) lepszy językowo od pierwszego i gorszy fabularnie. Ma też (w moim odczuciu) utrudniające czytanie wrażenie chaosu. Ale to może tylko mój odbiór, patrząc, że chaotyczny dla mnie E1T4 podobał się innym.

Postaci płytkie u obu.
Jak dla mnie - remis.

Przypomnę całość obstawień:
E1T3->E2T1->E3T1->P.Yonk
E1T4->E2T4->E3T2->...
Teraz wierzę Emmie, że to nie jej tekst. Ona by się nie poddawała. Dlatego ostateczny mój głos nt. drugiego finalisty to:
E1T4->E2T4->E3T2-> Chii

113
Eldil pisze: Przypomnę całość obstawień:
E1T3->E2T1->E3T1->P.Yonk
normalnie nie do powstrzymania. :clap:

O śmiechu mówię, c'nie? :twisted:
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."
"A jeśli nie uwierzysz,
żeś wolny, bo cię skuto
będziesz się krokiem mierzył
i będziesz ludzkie dłuto
i będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas — przeklęty."

114
P.Yonk pisze: normalnie nie do powstrzymania. :clap:

O śmiechu mówię, c'nie? :twisted:
Suchar zamiast analizy tekstów... Z drugiej strony, trudno się dziwić - ciężko pisać obiektywnie o własnym tekście i tekście własnego konkurenta ;)

P.Yonk pisze: c'nie? :twisted:

116
Ja już nie wiem. Byłem pewny, że Adrianny tekst nie przeszedł w dogrywce, choć był najlepiej napisany. Ale w finale, tekst e3t1, mimo potknięć - kto w tak krótkim terminie nie popełniłby, niech pierwszy rzuci ka... piórem! - jest niezły, dobrze się czyta.
Drugi zaś (e3t2) to dzieło pana Rebel'a :twisted:
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."
"A jeśli nie uwierzysz,
żeś wolny, bo cię skuto
będziesz się krokiem mierzył
i będziesz ludzkie dłuto
i będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas — przeklęty."

117
P.Yonk pisze: Ale w finale, tekst 3,
Nie czepiam się literówki, tylko zwyczajnie chcę zrozumieć. Piszesz o E3T1, tak?
P.Yonk pisze: Drugi zaś to dzieło pana Rebel'a
Drugi nie może być Rebela. (Pisałem o tym wyżej :D ) Tekst z którym się wygadał, był oparty o "Magiczny krąg". Nie mógł go dostać w finale. Jeśli tu jest, to tylko i wyłącznie jako autor "Kochanki Behemota".

Chii, P.Yonk, nie napisaliście, który tekst uważacie za lepszy :twisted:

120
Chii pisze: Jak dla mnie, to Adrianna tu maczała palc...pióro. Ostatnio na czacie mówiła, że czyta "Mistrza i Małgorzatę", a tu bam, Behemot.
Chyba właśnie przez to, że ledwo co czytałam, jakoś ten pierwszy tekst mi nie wszedł. Jakoś no nie zostało to, jak dla mnie, sensownie ograne. A i czytało się tak sobie.
Nie o takiego Behemota nic nie robiłam! ;)
Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Blog literacko-górski: "Piszę o górach"...
... i pozagórske publikacje

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”