Tropimy autorów

31

Latest post of the previous page:

Powiem tak Eldil, Twój tok rozumowania rozumiem, tylko poszedłbym w tym pierwszym kierunku:

Wojownik (umierający!) -> Sarah
Ekspert od zachowań -> moderator
Zielona Roślinka -> poetyfikatorka -> Sarah
Moderatorka -> organizatorka -> wolontariusz -> Sarah

Dla mnie pasuje. Ale ja dziś już nie myślę.
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Tropimy autorów

32
Chii pisze: Jakby iść za Grecją, to może Feder...
To by były jaja, jakby się okazało, że naprawdę dwie zagadki rozwiązałem na 2 godziny przed zadaniem pierwszej z nich i 2 dni przed drugą :lol:
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

33
Rzeźba symbolem niemal literackiej śmierci, ale jeszcze na tarczy Uczestnik nie spoczął.
Mimo że pisanie jest dla niego toksyczne, kocha literaturę (maski pgaz)
Stąd metaforyczne podlewanie rozpoczętego projektu.
Organizer - prowadzenie motywującego dziennika z dokonań pisarskich, co zaowocowało, choćby udziałem w konkursie.
Z jednej roślinki - tekstu rozmnożenie w las - rąk (rękoma się pisze). Informacja o sukcesach w organizerze.

No tak, wszystko mi pasuje do gdzieś wcześniej zdradzonego podejrzenia.

Tropimy autorów

35
Czyli nie Chii :D nie Wolha, nie Sarah i nie Feder? :(
Godhand pisze: 5 z 16
ST
V
Toś ułatwił....

5 było obrazków... Czego było 16?
5 głosów i tym samym 16 procent zdobył w I etapie Rebel. To jego dotyczy zagadka?
ST - kojarzy mi się tylko ze Starym Testamentem... A może soundtrack? Stay tuned? Googlowi kojarzy się ze Stairway To Haeven...
V - zwycięzca

Added in 5 minutes 6 seconds:
5 naszych strzałów z 16 było trafnych?

Added in 3 minutes 25 seconds:
V = 5? I znowu, 5 czego? Nie znaleźliśmy powiązań ze wszystkimi obrazkami i mamy czegoś szukać dalej?

Godhand widzi, że toniemy i rzucił nam kowadło ratunkowe :lol:
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

36
Eldil, dla ułatwienia - to nie ja:)
I nie wiem, jak mogłeś pomyśleć, że któryś z tekstów jest napisany w podobnym stylu co Wojownik :P
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Tropimy autorów

38
To może być to, możesz mieć rację.
Wtedy:
5/16 - tak jak piszesz
ST - Stary Turniej
V (na trzeciej pozycji) - zaczynała jako 5/16, a skończyła własnie na trzeciej pozycji.

Tropimy autorów

39
Ciężko idzie, więc może odpuśćmy...
W życiu! Wiem, że dacie radę.

Kolejna podpowiedź prowadząca do celu...

1921 r.
1931 r.
1946 r.
1950 r.
1960 r.
1970 r.
1978 r.
1988 r.
2002 r.

Ale pamiętajcie, że człowiek bez dzieła jest niczym.

A potem, kiedy już traficie, gdzie macie trafić to...

V en ordo
Bildoj estas simboloj 5/16

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

40
Wiadoma sprawa, jak kowadło ratunkowe nie dość sprawnie ratuje, trzeba topielcowi dorzucić jeszcze kilka hantelków ;)

Lata - pisarz i jego dzieła? z debiutem w wieku 10 lat?
Żył w latach 1921-2002 Jan Smid, pisarz i grafik. Na wiki ma stronę w Esperanto. Nijak nie dopasuję do niego innych lat. Na jego stronie w esperanto nie znalazłem nic zbliżonego do tego, co w esperanto wpisał tu Godhand.

Ciekawostka - jedna z jego powieści to "Já a můj kůň" (ale sami widzicie, to nawet nie koń jego ojca :( ).

Może nie chodzi o roczniki, tylko o same cyfry? Odstępy między nimi to, kolejno: 10, 15, 14, 10, 10, 8, 10, 12.
Godhand pisze: Ale pamiętajcie, że człowiek bez dzieła jest niczym.
Tu jakaś ważna podpowiedź... Ale właśnie, nie znalazłem kogoś, kto urodziłby się i zmarł w tych skrajnych rocznikach, i tworzył w pozostałych...

V en ordo... idź w pokoju?
Bildoj estas simboloj 5/16 obrazy są symbolami 5/16 (esperanto)
Tekst Adrianny z ToPA też dotyczy magii, wiedźm... najbliżej mu do tekstu Rebela z I Etapu, ale na magicznym kręgu bazował też drugi finałowy tekst...

Tropimy autorów

41
<Głosem Roberta Langdona>

Obrazy są symbolami, (czego?) pięciu z szesnastu.

V en ordo A tamto było w esperanto..

Ale pamiętajcie, że człowiek bez dzieła jest niczym.

Daty związane są z Rzeczpospolitą. Wszystkie, jak jeden mąż.

Natomiast klucz dochodzenia do celu, jest po kolei taki, jak wyżej.

1. Daty
2. Ale pamiętajcie, że człowiek bez dzieła jest niczym.
3. V en ordo
4. Bildoj estas simboloj 5/16 (Obrazy są symbolami, (czego?) pięciu z szesnastu.)

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

42
Jedyne co nowego przychodzi mi do głowy, to Jan Paweł II i proces szesnastu...

Tropimy autorów

46
Godhand pisze: Daty związane są z Rzeczpospolitą. Wszystkie, jak jeden mąż.
Navajero, ratunku. Mówią Ci coś te daty?

Coś ważnego przeoczyliśmy z obrazami. One łączą się w całość, są symbolami... jest ich 5, ale komplet to 16... Coś w stylu cnoty, muzy, archetypu? Czego jest 16, skoro najwyraźniej nie chodzi o uczestników ToPA?

Chii, dokładnie :)

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”