Tropimy autorów

46

Latest post of the previous page:

Godhand pisze: Daty związane są z Rzeczpospolitą. Wszystkie, jak jeden mąż.
Navajero, ratunku. Mówią Ci coś te daty?

Coś ważnego przeoczyliśmy z obrazami. One łączą się w całość, są symbolami... jest ich 5, ale komplet to 16... Coś w stylu cnoty, muzy, archetypu? Czego jest 16, skoro najwyraźniej nie chodzi o uczestników ToPA?

Chii, dokładnie :)

Tropimy autorów

47
Błagam Godhand. Bawią się tylko Eldil, i Chii, no może jeszcze Ty :P
Nie przeczę, że potrzeba rozruszać nieco mózgownice, ale jak tak dalej pójdzie, to odgadywanie uczestników potrwa do końca kwarantanny, albo i dłużej :P Dłużej, niż sam konkurs, a zostało jeszcze kto co napisał. :mrgreen:

Eldil, naprawdę podziwiam Twój upór :)
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Tropimy autorów

49
Eldil pisze: Wyskakiwało mi, ale ignorowałem - chodzi o lata spisów ludności?
Tak.

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

50
Generalnie chodzi o to, by rzucić bezpodstawne oskarżenie i liczyć na to, że zainteresowany przyjdzie i sam w geście rozpaczy rozwiąże zagadkę, by się oczyścić z zarzutów.

Moim zdaniem rozwiązaniem jest Wizimir. On podlewa kwiatki, on całuje się ze śmiercią, on jest wojownikiem niepełnym, ma długie ręce i nic nie robi. :P

;)
Dzwoń po posiłki!

Tropimy autorów

51
Chii pisze: Moim zdaniem rozwiązaniem jest Wizimir. On podlewa kwiatki, on całuje się ze śmiercią, on jest wojownikiem niepełnym, ma długie ręce i nic nie robi.
Chii widzi mnie wszędzie, powinienem coś z tym zrobić?
Zgadza się chyba tylko to, że nic nie robię :(.

(to nie ja, może następnym razem? :twisted:)
“One day I will find the right words, and they will be simple.” ― Jack Kerouac

Tropimy autorów

52
Wizimir pisze:
Chii pisze: Moim zdaniem rozwiązaniem jest Wizimir. On podlewa kwiatki, on całuje się ze śmiercią, on jest wojownikiem niepełnym, ma długie ręce i nic nie robi.
Chii widzi mnie wszędzie, powinienem coś z tym zrobić?
Zgadza się chyba tylko to, że nic nie robię :(.

(to nie ja, może następnym razem? :twisted:)
Żeby się oczyścić z zarzutów, musisz rozwiązać zagadkę!
Dzwoń po posiłki!

Tropimy autorów

53
Hmmm. Naprawdę nie wydaje się już teraz trudna. Ok. Jeśli do jutra około 9.00 nie będzie nowego tropu to podam rozwiązanie i przejdziemy do następnej.

G.

Added in 19 minutes 12 seconds:
Poczytałem SB.
Skąd założenie, że jest jak poprzednio?
Nie macie wiązać tych wszystkich rzeczy z uczestnikiem.
One mają Was - krok po kroku- doprowadzić do miejsca, gdzie go znajdziecie.

G.

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

54
Robię analizę jeszcze raz.
Wojownik. Polegający. Stary wojownik. Stara (bo antyczna) gwardia.
Czerwono-czarny. Moderator - weryfikator. Lub ciemna czerwień z połączenia tych kolorów.
Podlewanie drzewko-kwiatka. Ktoś, kto jest konewką obsikującą młodzież.
Ma dużo do zrobienia. (Lub nic.)
Kolorowe łapy. Należy do kolorowych.

Podejrzani: Ada, iris, P.Yonk

Spisy ludności:
Brakuje 2011. Czyli ktoś zarejestrowany w 2011.
Żaden z podejrzanych nie pasuje. Szukam dalej po kolorowych. Bingo. Gorgiasz.

Człowiek bez dzieła jest niczym. Gorgiasz pasuje. Choć nic nie napisał, to Platon o nim napisał. No i to sentencja dosyć filozoficzna.
Wracając do obrazków: Grecja pasuje, Gorgiasz to grecki filozof.
Był czerwony, jest czarny.

Gorgiasz. :P
Dzwoń po posiłki!

Tropimy autorów

55
Poszukiwania Roberta Langdona dotyczyły symboli religijnych.

Spis ludności - jedyny budzący jakiekolwiek skojarzenia, to ten, który był podczas Narodzenia Jezusa.

Flaubert -> planetoida Flaubert krążąca wokół słońca -> gwiazda Betlejemska?

Ordo to zakon. Jakiś krzyżowy? Betlejemici? (Są w Polsce, w Grabowcu, powiat Wejherowo).
Ale to może tylko zachęta dla nas, którą Godhand powtarza po polsku: vade en ordo - idź po kolei.

(czego) 5 z 16. Może lat? 5 rok XVI stulecia to 1505.
Data założenia Uniwersytetu Wrocławskiego. Betlejem we Wrocławiu to impreza przy ul. Wejherowskiej, w hali Orbita. Kogo znajdziemy na orbicie - Uniwersa?
Obrazy z 1505 to np. Madonna ze szczygłem, ale też Pokłon pasterzy - znów Betlejem.

Skoro Betlejem wraca, a Godhand uważa, że łatwo sobie powinienem poradzić, może chodzi o moją Bajkę Świąteczną, gdzie do żłóbka trafił Faraon? :D Który jedyny raz bierze udział w zgadywaniu - może, biorąc przykład ze mnie, w zgadywaniu samego siebie? :D

(I nie mam zielonego pojęcia, co powinno wynikać z obrazów, skoro poprzednie analizy były błędne, czy z tej pierwszej "pomocy" ;) ).

Tropimy autorów

57
Ech.
Spis ludności już macie.
Czymże jest ludność bez dzieł? Czymże zatem jest spis samej ludności, bez spisu dzieł?
:roll:
A potem już normalnie.
Najpierw V.
Potem XVI.
A potem obrazki, ważne. Pięć z szesnastu (to, że są to takie same cyfry jak wyżej to przypadek).
Już naprawdę bardziej nie mogę. Nie szukajcie ukrytych znaczeń. Zagadką jest prosta, tylko patrząc daleko, kombinacyjnie, tracicie z oczu to, co zaraz przed Wami.

G.

Tropimy autorów

59
Faraon pisze: Eldil, przypomniał mi się quest z detektywem w Wiedźminie 1. ^^

5 litera = E-ldil
16-sty na liście Zweryfikowanych pod "E" jest mój drogi partner na tropie, którego tytuły tekstów Godhand zilustrował obrazkami. :clap:
Cudnie :) Gratki.

Dodajmy, że tekstów Eldila jest tam szesnaście, ja zilustrowałem tylko pięć. 5 z 16.

A teraz - całkiem serio - to było jakoś kosmicznie trudne? Muszę wiedzieć, żeby ustalić poziom kolejnej.

Tropimy autorów

60
Teraz mogę wprost powtórzyć to, co okrężnie powiedziałem na czacie - domyślałem się, że chodzi o mnie, ale nie wiedziałem, dlaczego. Ja, sam o sobie. Masz chyba najlepszą odpowiedż :)
Dopiero po ostatnich podpowiedziach na czacie się wyjasniło ;)
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”