Tropimy autorów

61

Latest post of the previous page:

Godhand pisze: A teraz - całkiem serio - to było jakoś kosmicznie trudne?
Nie, po prostu mój łeb układał to zawsze inaczej. :lol:
Poziom jest IMO okej. Gdyby nie pójście w Gustave'a, autora cytatu i autosugestia, że Esperanto oznacza wyszukiwanie wśród obcych znaków, to bym nie kombinował aż tak. ;)
Adres e-mail: kontakt@weryfikatorium.pl
WeryfikatoriuM na Facebooku

Land of Fairy Tales

Eskalator.exe :batman:

Tropimy autorów

62
Nawet gdy to rozwiązaliście, nadal nie kapuję następujących po sobie skojarzeń. To nie kwestia poziomu trudności tylko możliwych kombinacji, opcji. Liczba drug, którymi możesz pójść była olbrzymia. Nadal nie potrafię powiązać tych obrazków z Eldilem, czy z Jego tekstami. W ogóle mi się nie kojarzą, no sorki. Ale nie przejmujcie się.

Added in 19 minutes 57 seconds:
A więc to są tytuły dzieł Eldila? No popatrzmy - tutaj spis: http://weryfikatorium.pl/forum/search.p ... =firstpost i od najwcześniejszych.
Godhand pisze: Zagadka nr 2 (dziś stosunkowo prosta):
Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://academic.brooklyn.cuny.edu/clas ... phaiae.jpg[/mimg]
Hmmm, "Pożegnanie z klopsikami" - No jakże by inaczej. Umierający wojownik to tylko z klopsikami się kojarzy...
"Toksyczna znajomość", to jeszcze jest blisko, choć nazwisko na plakacie bardziej popycha w kierunku "toksycznych związków" w ogóle, a nie tylko jednej znajomości. I terapii jak się uwalniać z takich.
"Kwiatki wymagają opieki" - to chyba najbliżej tytułu ze wszystkich obrazków. Choć samo podlewanie to za mało, by nazwać to opieką, ale nie przesadzajmy, bo wyjdzie, że się czepiam. :P
No to już jednoznaczne: "Właściciel Kota nr MAV 4398/H" - jakżeby inaczej? Widać i właściciela i kota i ten numer się zgadza nawet... [To sarkazm jest]
No i "Ostatnie chwile" - oczywiste. Każdemu wyciągnięte ręce kojarzą się z ostatnimi chwilami.

Pomijając fakt, że najpierw trzeba by wiedzieć o jakiego użytkownika chodzi, by móc szukać wśród Jego postów, czegoś co się z nim skojarzy.

Wybaczcie, ale mnie strasznie to zirytowało.
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."
"A jeśli nie uwierzysz,
żeś wolny, bo cię skuto
będziesz się krokiem mierzył
i będziesz ludzkie dłuto
i będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas — przeklęty."

Tropimy autorów

63
Dobrze.
P.Yonk pisze: Wybaczcie, ale mnie strasznie to zirytowało.
Grubo. No to popatrzmy.

Ok, w pierwszej formie to było koszmarnie trudne, ale:
5 z 16
ST
V
Gdzie ST oznaczało Spis Treści? Serio? Był Flaubert, myśli odlatywały aż do Planetoidy, ciągów "Moderatorka -> organizatorka -> wolontariusz -> Sarah", a nie skojarzyło się nikomu ze spisem treści? Ok, mój błąd.

Dalej:
1921 r.
1931 r.
1946 r.
1950 r.
1960 r.
1970 r.
1978 r.
1988 r.
2002 r.

Ale pamiętajcie, że człowiek bez dzieła jest niczym.

A potem, kiedy już traficie, gdzie macie trafić to...

V en ordo
Bildoj estas simboloj 5/16
Daty są rocznikami spisów ludności + drugie zdanie = spis treści (i tu chyba było trudno trafić).
Zdanie "a potem" dokładnie sugeruje kolejność działań, nie rozumiem więc zarzutu "Pomijając fakt, że najpierw trzeba by wiedzieć o jakiego użytkownika chodzi, by móc szukać wśród Jego postów". Jesteś w spisie treści, V en ordo, czyli w esperanto piąta z kolei (litera) i Bildoj estas simboloj 5/16 (obrazy są symbolami, pięciu z szesnastu). I tu też nie łapię. Skoro jest info, że obrazy są symbolami - to dla mnie sugerowanie się nazwiskiem na obrazku, który ma być w założeniu symbolem, jest przekombinowaniem.

I najlepsze na koniec. Obrazki.
Zakładam, że jak ktoś się chce bawić, to ma świadomość funkcji wyszukiwania obrazem. A jeśli ma...

Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://academic.brooklyn.cuny.edu/clas ... phaiae.jpg[/mimg]

To po zguglaniu tego obrazu, otrzymamy np. info So-called “Dying warrior” (fallen Trojan warrior, probably Laomedon). Co wydaje mi się dość prostym skojarzeniem (jeśli wiemy już, że chodzi o teksty jakiegoś Autora) z Eldil - Ostatnie chwile [drouble].

Z kolei po zguglaniu obrazem tego:

Obrazek na Weryfikatorium.plhttp://zso18.krakow.pl/liceum/wp-conten ... 20x296.png[/mimg]

Dowiemy się, że jest to symbol wymiany międzynarodowej wolontariuszy, program jednej z krakowskich szkół. Czyli Eldil - Wymiana międzynarodowa [drabble].

A tu to nawet guglać nie trzeba...

Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://a.allegroimg.com/original/1149d ... 22910b6823[/mimg]

Mamy tablicę "rzeczy do zrobienia w tym tygodniu", a Eldil - Tydzień na załatwienie spraw[drabble]

Nie kumam cynizmu z kotem i klopsikami, jeśli coś z powyższego (Dying Warrior jest może problematyczny - ale bez przesady), chyba że powyższe powiązania są nieoczywiste, ale wtedy to już sam nie wiem. :roll:

Podsumowując.
Może przegiąłem, spoko :) Fascynowałem się Cykadą i filmikami Parkera i może skrzywiło mi psychikę ;)
Ale jak największe mózgi tego forum, w tym niejaki Pająk mówią, że to do list się kojarzy z kotem, a nie z tygodniem i załatwianiem spraw, to... :|
Będzie w takim razie o wiele prościej. Obiecuję.

G.

P. S.

Być może mamy inne pojęcie zagadki, bo dla mnie to nie coś co się zgaduje, tylko wieloetapowy problem, który X osób rozwiązuje dzień, dwa, trzy.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

64
Nie o tym mówię. Do każdej zagadki musi być klucz. Spis treści? Ok, to wiemy w jaką stronę. E? Ok, nie ma tak dużo aktywnyc userów z E. Na początku, czy na piątym miejscu ma być to "e"? :hm:
Dajmy na to odgadłem, że to Eldil, albo sprawdzam po prostu kolejnego i padło na Eldila. To teraz w jakiej kolejności mam patrzeć na jego utwory i obrazy, żeby pasowało? Tu brak informacji, więc dowolność interpretacji. W takim razie patrzę na spis - nawet podlinkowałem taki spis - dzieł Eldila, w kolejności - wybrałem logicznie - od najstarszych. Mógłbym od najnowszych. Ale losowo nic by nie dało, szczególnie, że najpierw trzeba wiedzieć o czyj spis dzieł chodzi. Jeśli wiesz czyj, to już połowa z głowy, ale jeśli nie wiesz, to możesz brać kogokolwiek i na siłę dopasowywać.

Nie zostawiasz okruszków, wskazówek. Twoja zagadka to jak zagadka Bilba: "Co ja mam w kieszeni?"

Dobra, nie mam sensu dalej tego ciągnąć. Powiedziałem co mi odleżało. Wracamy do zabawy.
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."
"A jeśli nie uwierzysz,
żeś wolny, bo cię skuto
będziesz się krokiem mierzył
i będziesz ludzkie dłuto
i będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas — przeklęty."

Tropimy autorów

66
Godhand pisze: Być może mamy inne pojęcie zagadki, bo dla mnie to nie coś co się zgaduje, tylko wieloetapowy problem, który X osób rozwiązuje dzień, dwa, trzy.
Ależ pewnie, że tak! :)

A zagadka nie strzelba, nie musi wypalić za każdym razem. Teraz i tak daliśmy radę, obyło się bez poddania :)
(Poza tym, masz za bardzo ugruntowaną opinię twardego i nie do zdarcia, żebyśmy Cię oszczędzali z takim drobiazgiem, jak marudzenie ;) ).

Faraon_edit: :+1:
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

67
Cyfry i matematyka są sensem... czyli coś z zupełnie innej beczki

Przepis na koktail z cyfr:

Weź Analyse des infirment, dodaj Liber Abbaci, popatrz jak rodzi się Abu Ali al-Hasan ibn al-Hajtam, przyjrzyj się kongresowi z problemami pana H i Lebnizowi zaczynającemu pracę nad calculusem.
Całość zmieszaj.

Następnie weź wynalazek z 1862 roku, lub prezent od Texas Instruments z roku 1972. Co wolisz.
Mieszankę wbij lub ułóż, zależnie od tego co wybrałeś wyżej.
Teraz odbij ją w jeziorze, a następnie:

w pierwszej od prawej - jedną przełóż
w drugiej - zostaw
w trzeciej - trzy usuń
w czwartej - dwie usuń

Czytaj od prawej do lewej.
I już prawie jesteś.

Smacznego.

(mam cholerną nadzieję, że nic nie pomyliłem/pomieszałem ;))

G.

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

68
Na razie się zmywam, więc zostawię, co znalazłem, żeby szybciej szło:

Abu Ali - urodził się w 965
Wynalazek z 1862 - tworzywo sztuczne.
Texas Instrument 1972 - kalkulator

Domysły:
Odbij w jeziorze - lustrzane odbicie wyniku.
Wbij lub ułóż w zależności od wyboru - wbić w kalkulator, ułóż - jak puzzle? Jeśli wybrałem plastik? Podejść z kalkulatorem do lustra? A jeśli plastik to? ułożyć kostki do gry z kolejnymi cyframi, i też do nich z lustrem?
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

70
Zaczynający pracę, czyli 1672 (przyjazd do Paryża, gdzie nad tym pracował), albo 1684 (wydanie pierszej pracy)

Tropimy autorów

72
To ułożenie plastiku, to może drobna szpila, że jak nie chcemy na kalkulatorze, możemy sobie pomachać na liczydle? :D

Added in 6 minutes 35 seconds:
Odbij w jeziorze - spodziewałem się, że wynik będzie czytelny w lustrze, przynajmniej w zapisie kalkulatorowym np 8201 - 1058. ,4,7 nie da się tak odbić (chyba, że chodzi tylko o czytanie od prawa do lewa) 3, ale przykładając lustro od "dołu" czy "góry" cyfry. 6 i 9 po obrocie, albo kilkukrotnym odbiciu...

Added in 5 minutes 45 seconds:
Chyba, że jako litery, wtedy 7447 = LhhL ? O tym myślisz, Faraon?

Tropimy autorów

74
_|
7
:clap:

Nie zgadza się na pewno data Lebinza. I jeszcze druga ale to muszę sprawdzić.

G.

Added in 5 minutes 46 seconds:
Tylko data Lebinza się nie zgadza.
I brak właściwego wynalazku (bo nie o plastik chodzi) może stanowić klopot :)

G.

Tropimy autorów

76
Godhand pisze: I brak właściwego wynalazku (bo nie o plastik chodzi) może stanowić klopot
Inne wynalazki z tego roku:
Pasteryzacja :shock:
Łódź podwodna :shock:
Tablica pierwiastków :hm:
Substytucja nukleofilowa :shock:
Frezarka :hm:
Semafor Baranowskiego :hm:
Tablica do badania ostrości wzroku :)
Kartaczownica oraz pruski karabin odtylcowy :shock:
Miny lądowe :shock:

Zapałek, które przekłada Faraon, nie wynaleziono wtedy :P

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”