Tropimy autorów

76

Latest post of the previous page:

Godhand pisze: I brak właściwego wynalazku (bo nie o plastik chodzi) może stanowić klopot
Inne wynalazki z tego roku:
Pasteryzacja :shock:
Łódź podwodna :shock:
Tablica pierwiastków :hm:
Substytucja nukleofilowa :shock:
Frezarka :hm:
Semafor Baranowskiego :hm:
Tablica do badania ostrości wzroku :)
Kartaczownica oraz pruski karabin odtylcowy :shock:
Miny lądowe :shock:

Zapałek, które przekłada Faraon, nie wynaleziono wtedy :P
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

78
Godhand pisze: Następnie weź wynalazek z 1862 roku, lub prezent od Texas Instruments z roku 1972
No wg tego można sobie jedno wybrać, a drugie opuścić. Kalkulator to ta część z Texas Instruments 1972. Ale teraz Godhand sugeruje, że ten wynalazek z 1862 też jest ważny...
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Tropimy autorów

80
Faraon pisze: 1696
965
1202
1900
7437

=7437

w jeziorze:

Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://images89.fotosik.pl/341/64248bd ... Oo5D10wXVM[/mimg]

Blisko, ale nie dość blisko.
Gdzie usuń/przełóż? :)
Zapałek, które przekłada Faraon, nie wynaleziono wtedy :P
Potarkowe właśnie wtedy wynaleziono :)

Można wybrać, chodzi tylko o...

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

82
A już widzę, problemów tym, że w odbiciu, pierwsza z lewej jest pierwszą z prawej... ;)

G.

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Tropimy autorów

83
Po prostu el (albo eł)? Szukamy kogoś na L? albo na ł, bo i tak można przełożyć.

Tropimy autorów

85
Faraon pisze: Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://images92.fotosik.pl/341/ddd3cea ... uTL6qBQ2eg[/mimg]

Odbicie do przekładania zapałek - dobrze?
I tak i nie... Kurczę. Jakbyś to złożył z zapałek? Wyobraź sobie.
I przejdź na drugą stronę jeziora - albo inaczej, jezioro odbija też Ciebie, więc patrz swoim odbiciem :)

G.

Tropimy autorów

86
Górny to początkowe cyfry.
Środkowy, to obrót wg jednej osi.
Dolny wg drugiej.
Które?
Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://i.imgflip.com/3uyq1h.jpg[/mimg]

Tropimy autorów

87
Fota Jarka jest ok, tylko trzeba ją obrócić do góry nogami. Symbole też są ok, tylko ich "zapis" nie jest prawidłowy. Zobaczcie jak DOKŁADNIE wyglądają na kalkulatorze, albo w rebusach zapałkowych.

G.

Tropimy autorów

89
W zapałkowych zagadkach, które wyświetla mi google, zapis jest własnie taki.
Kalkulatory ciekłokrystaliczne, jak je sprzed lat pamiętam, poziome kreski dzieliły na "połówki", np. poziome kreski w cyfrze trzy to są 2 króciutkie kreski u góry, 1 po środku i 2 u dołu.
Godhand, zapis Twojej jedynki to 2 zapałki, czy 4? Z ilu zapałek składa się Twoja 7?

Fota Jarka do góry nogami to jest moje dolne, tylko z zamienionym środkiem. Nie do uzyskania przez lusterka od cyfry 7437.
Chyba że od innej cyfry: 7347.
Czeski błąd? :D
Ostatnio zmieniony śr 01 kwie 2020, 20:53 przez Eldil, łącznie zmieniany 1 raz.

Tropimy autorów

91
Tak to ma wyglądać:

Obrazek na Weryfikatorium.plhttps://i.postimg.cc/L6cxvw3S/IMG-20200401-212131.jpg[/mimg]

Jeśli coś pomieszałem przepraszam, z drugiej strony Faraon doszedł do tego bez problemu...
U Pająka też górna jest ok.
To jest odwrócony zapis 7347.
Co do (wreszcie) ważnego pytania, oczywiście, że siódemka jest zbudowana z czterech zapałek. Jak w kalkulatorach i (porządnych!) rebusach zapałkowych :)

G.

Wróć do „Malowane słowem, czyli mistrzowie obrazowania”