Wydawnictwo CM

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
qla
Szkolny pisarzyna

Wydawnictwo CM

Postautor: qla » pn 04 wrz 2017, 15:34

Witam

Dostałem z Wydawnictwa CM odpowiedź, że wydadzą moje trzy kryminały, które pozwoliłem sobie do nich wysłać.
Czy miał ktoś do czynienia z Wydawnictwem CM, które od niedawna dopiero wydaje kryminały?
Prosiłbym szanownych forumowiczów o garść informacji, abym się nie naciął.

Awatar użytkownika
Romek Pawlak
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo CM

Postautor: Romek Pawlak » pn 04 wrz 2017, 15:36

Zacznij od prostego pytania o umowę - sprawdź, czy oni płacą Tobie, czy ty masz płacić im :P

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo CM

Postautor: Navajero » pn 04 wrz 2017, 15:46

Podbijam, bo coś mi to dziwnie brzmi.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
qla
Szkolny pisarzyna

Wydawnictwo CM

Postautor: qla » pn 04 wrz 2017, 15:49

Romku

Zaproponowali mi 12% od ceny przychodów ze sprzedaży. Zakładam zatem, że nie jest to współfinansowanie, bo stawka byłaby mizerna. Kiedyś już z nimi korespondowałem i wtedy faktycznie pytali mnie o możliwość współfinansowania (w ramach www.primolibro.pl). Teraz nic na ten temat nie mówią. Zapytałem następnie, czy dostanę redaktora, który pomoże mi wyciągnąć z tekstów większy potencjał. Odpisali, że oczywiście, bo ostatnimi czasy wydają sporo kryminałów.
Trzy razy w życiu mocno się sparzyłem, kiedy wydawnictwa obiecywały wydać, a potem jakoś dziwnie wycofywały się rakiem.
Dlatego teraz zawsze podchodzę do tematu bardzo ostrożnie.

Awatar użytkownika
Augusta
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo CM

Postautor: Augusta » pn 04 wrz 2017, 15:49

qla pisze:Source of the post Witam

Dostałem z Wydawnictwa CM odpowiedź, że wydadzą moje trzy kryminały, które pozwoliłem sobie do nich wysłać.
Czy miał ktoś do czynienia z Wydawnictwem CM, które od niedawna dopiero wydaje kryminały?
Prosiłbym szanownych forumowiczów o garść informacji, abym się nie naciął.

To nie rokuje dobrze:
http://www.wydawnictwocm.pl/wesprzyj-pu ... -pm-8.html
szukają wolontariuszy do wykonania składu i zrobienia korekty :(

Na plus, że książki są w empiku, ale głównie w sieciowym.
A próbowałeś w Filii, Dolnośląskim, IV stronie i pewnie dziesiątce innych wydawnictw, które wydają kryminały?

Awatar użytkownika
qla
Szkolny pisarzyna

Wydawnictwo CM

Postautor: qla » pn 04 wrz 2017, 15:53

Augusta, Tak. Dostałem odpowiedź z Filii, że na pierwszy rzut oka im się podoba, ale dadzą znać jak się zapoznają. Wydawnicto CM odpowiedziało najszybciej, dlatego trochę nie wiem, co teraz mam zrobić. Dziesięć lat stukam już do różnych wydawnictw i poza kilkoma antologiami z opowiadaniami nie udało mi się wydać żadnej powieści. A tu nagle bum, wydadzą wszystkie trzy. Dlatego jestem podejrzliwy.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo CM

Postautor: Navajero » pn 04 wrz 2017, 16:02

Poproś o umowę i zanim jej nie dostaniesz, nie podejmuj żadnych decyzji.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Romek Pawlak
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo CM

Postautor: Romek Pawlak » pn 04 wrz 2017, 16:22

Niby tantiemy wskazują na to, że to tradycyjna umowa, ale ja już widziałem umowy z takimi stawkami i kwotą do zapłacenia przez autora :)
Zdecydowanie umowa.
Plus jeśli chcą trzy książki od razu, sprecyzowanie, co się z nimi będzie działo, bo przecież nie wyjdą równocześnie, niech więc wydawca się określi, jakie ma plany.

"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Augusta
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo CM

Postautor: Augusta » wt 05 wrz 2017, 09:44

qla pisze:Source of the post Augusta, Tak. Dostałem odpowiedź z Filii, że na pierwszy rzut oka im się podoba, ale dadzą znać jak się zapoznają. Wydawnicto CM odpowiedziało najszybciej, dlatego trochę nie wiem, co teraz mam zrobić. Dziesięć lat stukam już do różnych wydawnictw i poza kilkoma antologiami z opowiadaniami nie udało mi się wydać żadnej powieści. A tu nagle bum, wydadzą wszystkie trzy. Dlatego jestem podejrzliwy.

Ja bym poczekała. Na odpowiedź z Filii. :)

Awatar użytkownika
qla
Szkolny pisarzyna

Wydawnictwo CM

Postautor: qla » wt 05 wrz 2017, 13:08

Temat chyba sam się rozwiązał. Zgodnie z radą Romka i Adama poprosiłem o draft umowy wydawniczej oraz jawnie zapytałem, czy nie jest to rodzaj współfinansowania. I nagle cisza, cały dzień bez odpowiedzi, gdzie wczoraj odpowiedzi przychodziły niemal natychmiast. Zbyt dobrze znam życie, żeby się łudzić. Kolejne rozczarowanie :-( . Mimo to, dziękuję za dobre rady.

Awatar użytkownika
qla
Szkolny pisarzyna

Wydawnictwo CM

Postautor: qla » wt 10 paź 2017, 15:24

Cześć

Kończąc wątek, chciałem zrobić sprostowanie. Umowę dostałem, nie ma żadnego współfinansowania. Wszystkie koszty związane z wydaniem pokrywa wydawnictwo. Dostałem godziwe (jak mi się wydaje) 12% od ceny przychodów ze sprzedaży. Umowę podpisałem, zobaczymy jak będzie dalej. Zgodnie z zapewnieniem właściciela wydawnictwa niedługo wystartujemy prace związane z redakcją. Pożyjemy zobaczymy ;-)

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo CM

Postautor: Navajero » wt 10 paź 2017, 15:46

Będę trzymał kciuki :)

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Romek Pawlak
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo CM

Postautor: Romek Pawlak » wt 10 paź 2017, 16:19

No dobra, to czekamy :)

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo CM

Postautor: Jacek Łukawski » śr 11 paź 2017, 19:29

Super, powodzenia!

Wróć do „Wydawnictwa”