Wydawnictwo JanKa

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Navajero » śr 08 maja 2013, 12:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Anakolut pisze:czyżby to oznaczało, że wydawnictwa otrzymują aż tyle gniotów, których nawet nie warto w całości czytać? :>

A jaki może być procent grafomanów w stosunku do osób utalentowanych? Ilu forumowiczów Wery ma uzdolnienia w zakresie akrobatyki? Dwadzieścia, trzydzieści osób? Watpię, żeby więcej. Na ponad trzy tysiące zarejestrowanych... Do tego dochodzi kwestia warsztatu: aby coś opublikować nie wystarczy sam talent. Przyjmując nawet, że tych mniej czy bardziej utalentowanych jest ok. 10%, do druku nadaje się jakiś ułamek z przesłanych przez nich tekstów. Tylko, że z weryfikacją uzdolnień akrobatycznych jest jakby prościej: jak ktoś nie stanie na rękach, wiadomo, że nie ma o czym gadać. A pisać każdy może... Stąd i zalew grafomańskich tekstów z którym walczyć musi każda redakcja.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Szalony Szczur
Pisarz domowy

Postautor: Szalony Szczur » wt 14 maja 2013, 12:18

Anakolut pisze:Jak na razie wygląda na to, że wszyscy mają dobre wrażenia, ale nikt nic u nich nie wydał :)

U mnie identycznie - potwierdzenie przyjęcia tekstu po 2 dniach od wysłania, a po 2 miesiącach odpowiedź - odmowna, ale w bardzo miłym tonie.

Swoją drogą, to mają niezłe "moce przerobowe" - w pierwszym mailu poinformowano mnie, że mój tekst jest na pozycji 64. w kolejce do czytania, co daje średnio 1 zweryfikowaną propozycję wydawniczą na dzień. A wydawnictwo nie jest za duże, więc raczej nie mają całego plutonu redaktorów... czyżby to oznaczało, że wydawnictwa otrzymują aż tyle gniotów, których nawet nie warto w całości czytać? :>

Z tego co wiem, wszystko czyta pan Jan, właściciel wydawnictwa. No ale jest to kosztem tego, że jest zarobiony po uszy:)
A z tym "nikt u nich nic nie wydał" to muszę się nie zgodzić:)

Awatar użytkownika
MAREL
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 2

Wydawnictwo JanKa

Postautor: MAREL » pt 03 cze 2016, 16:09

Jedyne, powtarzam, jedyne wydawnictwo, którego właściciel na wysłane pytanie, czy mogę przesłać tekst do oceny odpowiedział, a po otrzymaniu tekstu przysłał wiadomość. Negatywną, ale i tak uważam, że ma Człowiek klasę.

Awatar użytkownika
hatsumi
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo JanKa

Postautor: hatsumi » pt 03 cze 2016, 16:31

Nie jest jedynym, które odpowiada na propozycję wydawniczą. Nie wiem jak z pytaniami, bo zawsze wysyłałam tekst. Ale prawda - JanKa dotrzymuje terminów i zasługuje na pochwałę.

Wróć do „Wydawnictwa”