Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Wydawnictwo Psychoskok

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
merlinek
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: merlinek » ndz 24 mar 2013, 02:57

Wydawnictwo Psychoskok istnieje na rynku nieco od ponad roku i jak na takie początki dobrze sobie radzi. Jednak bardziej istotne jest to że dobrze współpracuje z autorami i proponuje dobre warunki wydania książki lub e-booka. Przede wszystkim odpowiada na kontakt natychmiast i natychmiast rozważa możliwość wydania publikacji. Proponuje wydanie książki w jednym z trzech wariantów: na własny koszt autora, koszty dzielone po połowie przez wydawcę i autora oraz na koszt wydawcy. W ramach ceny jest korekta, skład, projekt okładki, dystrybucja oparta o hurtownie i księgarnie oraz promocja publikacji w internecie. Trzeba powiedzieć że wszystko przebiega sprawnie i szybko. Polecam to wydawnictwo.

Awatar użytkownika
Anakolut
Pisarz domowy

Postautor: Anakolut » śr 08 maja 2013, 11:24

Nie wiem jak z wydaniami papierowymi, ale w przypadku ebooków nie zapewniają jakiejkolwiek redakcji, a korektę wykonują przy użyciu programu, a nie żywego korektora. To ja już wolę self-publishing, przynajmniej nikomu nie muszę niczego zawdzięczać.

Awatar użytkownika
merlinek
Zarodek pisarza

Postautor: merlinek » wt 19 lis 2013, 02:08

Jest korekta przeprowadzana przez korektora w przypadku e-booka ale jest to w opcji korekta pobieżna (tańsza) do tego e-book dostaje grafikę i logo wydawcy, no i oczywiście dystrybucja i promocja w internecie. Trochę droższa jest korekta dwuetapowa w przypadku e-booka oczywiście w przypadku książki papierowej jest ona standardem.

Awatar użytkownika
Motek339
Szkolny pisarzyna

Postautor: Motek339 » wt 19 lis 2013, 18:10

Czym jest korekta pobieżna? oO Korektor zostawia co drugi błąd? :D Zawsze sądziłam, że z korektą jest jak z byciem w ciąży - albo się jest, albo nie.

"Daj człowiekowi ogień, będzie mu ciepło jeden dzień.
Wrzuć człowieka do ognia, będzie mu ciepło do końca życia"

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Adrianna » wt 19 lis 2013, 19:28

To pewnie coś na zasadzie, że robimy korektę raz. Wiadomo, że się wszystkiego nie wyłapie, choćby korektor nie był nie wiem jak dobry, więc standardowo korekta to powinno być coś więcej niż jedno czytanie ;)

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Drzewo (SFFiH nr 3/2012) | Strach przed deszczem | Opar absurdu | Demony Witkacego | Przeciętni | Dziennik błędów | Roztańczony

Awatar użytkownika
Eviva
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Eviva » sob 26 sie 2017, 10:21

Znajoma napisała do mnie, że tradycyjne wydawnictwo chce wznowić moją "Wiedźmę", tylko chce dostać prawa. Nakład liczony w tysiącach, reklama w empiku itd. Dała mi namiary. Coś mnie tknęło, sprawdziłam w internecie i okazało się, że to niby-tradycyjne wydawnictwo to Psychoskok. Mało brakowało, a szlag by mnie trafił na miejscu. Wiem, że popełniłam sporo błędów, ale czy ja mam na czole wypisane "jeleń?!

Nie mówię, żem jest geniusz, lecz i nie dupa
Też bym napisał "Dziady", gdybym się uparł..
.

K.I.Gałczyński

Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze. Bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację

Michaił Bułhakow

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Romecki » sob 26 sie 2017, 10:27

To zależy od Twojego zachowania :)
Z drugiej strony, wiesz, widząc Twoją płomienną obronę takiego Novae Res - ktoś może pomyśleć, że dopuszczasz publikowanie w takich wydawnictwach, nie uważasz? (I nie, to nie ad personam, naprawdę, to po prostu próba zwrócenia uwagi, jak ważny jest wizerunek, który kreujesz.)
Poszukaj normalnego wydawcy na to wznowienie sama, nie czekaj, aż dostaniesz ofertę z Psychoskoku, Ridero czy innych Rozpisanych :) nawiasem, ja dostaję je regularnie i raz zakłopotałem Rozpisanych, odpisując, jakiej zaliczki oczekuję :P

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Augusta
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Augusta » sob 26 sie 2017, 11:28

Eviva pisze:Source of the post Znajoma napisała do mnie, że tradycyjne wydawnictwo chce wznowić moją "Wiedźmę", tylko chce dostać prawa. Nakład liczony w tysiącach, reklama w empiku itd. Dała mi namiary. Coś mnie tknęło, sprawdziłam w internecie i okazało się, że to niby-tradycyjne wydawnictwo to Psychoskok. Mało brakowało, a szlag by mnie trafił na miejscu. Wiem, że popełniłam sporo błędów, ale czy ja mam na czole wypisane "jeleń?!

A jak to się odbywa, że koleżanka informuje o takich kwestiach? BTW, co to za koleżanka, która pośredniczy między wydawcą a autorem? Czemu wydawca sam się nie zgłosił, tylko załatwia temat przez kogoś innego? Dziwna sytuacja.

f

Awatar użytkownika
kamienna
Pisarz domowy

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: kamienna » sob 26 sie 2017, 12:01

Eviva pisze:Source of the post Wiem, że popełniłam sporo błędów, ale czy ja mam na czole wypisane "jeleń?!
Współczuję. Czy to nie jest dowód na to, że firmy vanity uważają wydających u nich autorów za niezbyt mądrych?

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Navajero » sob 26 sie 2017, 12:18

A ta znajoma nie jest aby w jakiś sposób zaangażowana w ten biznes?

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Eviva
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Eviva » sob 26 sie 2017, 14:34

Navajero pisze:Source of the post A ta znajoma nie jest aby w jakiś sposób zaangażowana w ten biznes?

Nie mam pojęcia. Być może.

Rzeczywiście bronię nieraz ludzi wydających w firmach, ale nie samych firm, które jedynie z rzadka starają się być uczciwe. Wiem co mówię, miałam z nimi do czynienia, i jak mnie kto pyta, odradzam taką zabawę. Jednak nie mam zamiaru nazywać każdego, kto korzysta lub kiedyś skorzystał z takowej grafomanem!

.

K.I.Gałczyński

Michaił Bułhakow

Augusta
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Augusta » sob 26 sie 2017, 14:40

Eviva pisze:Source of the post Nie mam pojęcia. Być może.

IMO, to sprawdziłabym jako pierwsze.
Choć raczej sprawa oczywista ;)
Po co ktoś miałby "naganiać" autorkę wydawcy, jeśli nie z jego inicjatywy.
Cóż, zweryfikuj kogo masz w znajomych ;)

f

Awatar użytkownika
Eviva
Pisarz
Pisarz

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Eviva » sob 26 sie 2017, 16:03

Na bank to zrobię, Augusta,

.

K.I.Gałczyński

Michaił Bułhakow

Awatar użytkownika
DarkAngel
Zarodek pisarza

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: DarkAngel » pt 27 paź 2017, 14:07

Widzę, że jest straszna nagonka na wydawnictwo Psychoskok.
Mnie też proponowali wydanie, niestety nie mogłam skorzystać z oferty, gdyż na tę chwilę nie dysponuję wystarczającymi środkami. Mój kolega jednak wydawał u nich zbiory opowiadań i ebooki, chwali współpracę. Myślę, że nie jest to wydawnictwo z pierwszej ligi, ale nie jest też takie złe. Wiadomo, nie każdy się przebije do tych "elitarnych".
Eviva ja Cię wspieram, debiutantom nie jest łatwo.

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Wydawnictwo Psychoskok

Postautor: Jason » pt 27 paź 2017, 22:07

Do "elitarnych" może nie każdy, ale do tych, które płacą za dobrze wykonaną pracę - czemu nie?
Jednak trzeba wcześniej nauczyć się dobrze pisać.

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Wróć do „Wydawnictwa”