Szara lista :D

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
magicznykox
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

Szara lista :D

Postautor: magicznykox » wt 21 sty 2014, 18:53

Była czarna lista oraz biała lista. Teraz czas na moją szarą...
Więc ja zamierzam wysłać swoją propozycję do takich wydawnictw:
Egmont, Videograf, Otwarte, Nasza Księgarnia, Znak, Replika, Muza, Czarna Owca, Fabryka Słów, Bukowy las, Publicat, superNOWA, Novae Res

Od razu bez bicia przyznam, że całkowicie nie znam się na tych wydawnictwach i nwm gdzie pójść z fantastyką...
Długo rozmyślałam nad pytaniem gdzie wysłać moją propozycję, ale jedyne co mi wpadło do głowy to: wszędzie.
Ta lista nie jest zbyt długa i pewnie niektóre podane wydawnictwa nie przyjmują fantastyki. Więc dlatego proszę Was o pomoc/poradę.
Muszę podkreślić, że dla mnie współfinansowanie nie wchodzi w grę.

Słowo jest czymś więcej niż tym, co mówisz i tym, co piszesz. Słowo jest tym, czym jesteś. - Phil Bosmans

Awatar użytkownika
Erythrocebus
Umysł pisarza

Postautor: Erythrocebus » wt 21 sty 2014, 19:08

Ech. Nikt Ci nie powie "wyślij tu i tam, tam i siam". Podejrzewam nawet, że nie będzie chciało się ludziom pisać o wszystkich tych wydawnictwach. Szczególnie, że powymieniałaś jedne z największych, a nie wiesz nawet, czy wydają/nie wydają fantastyki.

To proste:
Google -> <wpisujesz nazwę wydawnictwa> -> na stronie głównej szukasz czegoś w stylu "do autorów" albo "chcesz wydać książkę?" -> tam jest wszystko napisane.

I tyle.

Czy wydają fantastykę - wystarczy przejrzeć ich tytuły. Czasem jasno piszą "nie chcemy fantastyki!"

Nikomu nie będzie zależało bardziej od Ciebie.

www.huble.pl - planszówki w klimacie zen!

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Re: Szara lista :D

Postautor: Szczepko » wt 21 sty 2014, 19:13

magicznykox pisze:Otwarte, Znak, Muza, Czarna Owca, Bukowy las

Te wydawnictwa albo nie wydają fantastyki, albo nie przyjmują propozycji od polskich autorów. Próbuj u reszty, ale w przypadku

Novae Res

może być różnie. Z tego co wiem oceniają propozycję i zależnie od tego wyniku proponują sami sfinansować lub chcą podzielić się kosztami z autorem.

Poza tym przejrzyj inne tematy w tym dziale, powinny Ci pomóc wybrać adresatów.

Awatar użytkownika
magicznykox
Szkolny pisarzyna

Postautor: magicznykox » wt 21 sty 2014, 19:19

Dzięki, Eryth. Po prostu zastanawiało mnie to, czy mój tok myślenia "wysyłać wszędzie" jest mylny, czy nie. Strony internetowe tych wydawnictw przeglądałam nie raz. Z tym, że każde z nich nawet jeżeli nie ma określonego rodzaju książek jakie przyjmują, to za to inaczej je odbierają. Bo odbierać i przyjmować to różnica jednak jest.

Słowo jest czymś więcej niż tym, co mówisz i tym, co piszesz. Słowo jest tym, czym jesteś. - Phil Bosmans

Awatar użytkownika
Anakolut
Pisarz domowy

Postautor: Anakolut » wt 21 sty 2014, 19:27

magicznykox pisze:nwm

ee? :O
Tak ciężko napisać "nie wiem" ?

Jeszcze do tych, które wymieniłaś: Egmont wydaje tylko książki dla dzieci
A z tych wszystkich tylko Fabryka słów stawia głównie na fantastykę - reszta zaledwie się o nią ociera.
Wiele zależy od tego, co to za fantastyka, bo to pojęcie bardzo szerokie. Powiesz coś więcej?

Natalia Szczepkowska pisze:
Novae Res

może być różnie. Z tego co wiem oceniają propozycję i zależnie od tego wyniku proponują sami sfinansować lub chcą podzielić się kosztami z autorem.

Poza tym przejrzyj inne tematy w tym dziale, powinny Ci pomóc wybrać adresatów.

O ile wiem, debiutantom zawsze proponują współfinansowanie. Finansowane przez nich wchodzi w grę tylko w przypadku autorów, z którymi już współpracowali, albo takimi, którzy mają już wyrobioną markę - ale ci raczej do NR drzwiami i oknami nie walą...

Awatar użytkownika
magicznykox
Szkolny pisarzyna

Postautor: magicznykox » wt 21 sty 2014, 19:27

Natalio.
Chyba w tamtym roku pan Jakub Krzyśkow z Novae Res odpisał mi, że tekst jest ciekawy (...) itd. ale wydawnictwo zgadza się na wydanie je z współfinansowaniem ze strony autora. Nie wiem jak to jest teraz, czy nadal wydają tylko z współfinansowaniem. Na razie dziękuję, poczytam sobie inne tematy o wydawnictwach. Z tym, że zastanawia mnie wydanie w czasopiśmie typu NF czy SF...

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 21 sty 2014, 19:28

magicznykox pisze:Z tym, że zastanawia mnie wydanie w czasopiśmie typu NF czy SF...

Powieści? o.O

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
magicznykox
Szkolny pisarzyna

Postautor: magicznykox » wt 21 sty 2014, 19:33

Nie, Sep.
Po prostu czegokolwiek.

(Wybaczcie, że nie cytuję, ale w chwili obecnej używam telefonu)

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » wt 21 sty 2014, 19:34

Anakolut pisze:Jeszcze do tych, które wymieniłaś: Egmont wydaje tylko książki dla dzieci

Mają jeszcze serię "Literacki Egmont", w której wydają te wszystkie young adulty o żenująco tych samych fabułach i schematycznych postaciach. Piszą na stronie również, że interesuje ich współpraca z polskimi autorami tychże, chociaż chyba jeszcze w serii nie pojawiło się żadne rodzime nazwisko. Ale nie jestem na bieżąco.

magicznykox pisze:Natalio.
Chyba w tamtym roku pan Jakub Krzyśkow z Novae Res odpisał mi, że tekst jest ciekawy (...) itd. ale wydawnictwo zgadza się na wydanie je z współfinansowaniem ze strony autora

Nie łudź się, jeżeli w grę ma wchodzić współfinansowanie to wszyscy Ci powiedzą, że tekst jest ciekawy (abstrachując od tego czy jest taki faktycznie czy nie).

Awatar użytkownika
magicznykox
Szkolny pisarzyna

Postautor: magicznykox » wt 21 sty 2014, 19:41

Zdaję sobię sprawę z tego, Natalio.
Może nie potrzebnie dodałam słowa "że jest ciekawy", a więc pozwólcie, że za pomocą magicznego koxu sprawię, iż te słowa staną się niewidzialne. Tylko nie "mówcie", że mój magiczny kox nie działa :(

Awatar użytkownika
Andrzej Pilipiuk
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 3

Postautor: Andrzej Pilipiuk » pt 24 sty 2014, 22:09

z fantastyką idź do "Fabryki" - ale jeśli myślisz o tym poważnie przynieś 4 dobre maszynopisy na dzień dobry a potem dostarczaj dwa - trzy rocznie przez pierwsze 10-15 lat.

Duży koń mocno wierzga i trzeba wysiłku by utrzymać się w siodle.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » sob 25 sty 2014, 23:59

Andrzej jak zwykle pełen motywacji i optymizmu, co przekazuje przyszłym debiutantom w zdwojonej dawce :)

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » ndz 01 lut 2015, 12:19

Erythrocebus pisze:Nikt Ci nie powie "wyślij tu i tam, tam i siam". Podejrzewam nawet, że nie będzie chciało się ludziom pisać o wszystkich tych wydawnictwach.

To stawia pod znakiem zapytania sens tego działu.
Może lepiej go zlikwidować?
Skoro założenie było: pomagamy debiutantom odnaleźć się na rynku i w branży? Bo chyba o to chodziło twórcom?

f

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » ndz 01 lut 2015, 12:38

Fantastykę w tej chwili publikuje tak wiele wydawnictw, nie tylko branżowych, że chyba łatwiej ją wydać np. w Zysku czy Rebisie niż w Fabryce Słów :)
Dlatego ja raczej sugeruję sprawdzenie, czy jakieś wydawnictwo w ogóle publikuje fantastykę - a potem osobiste dociekanie, czy DZIŚ dają szansę polskim autorom, czy też nie dają.
Przykład: Prószyński bardzo długo był na "nie" wobec polskich autorów, ale w ubiegłym roku ukazała się przecież polska fantastyka :)

Augusta, nie drzyj szat :)
Albo nie, drzyj.... :D

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » ndz 01 lut 2015, 13:03

Będę "dryć" :D - szaty i nie tylko, dzioba tyż. Chwilowo moje ramię nie szwankuje, więc misja naprawiania świata w toku ;)
Trzeba coś robić, a nie tylko milczeć wymownie z obawy o to, że idzie "młodość" :P

Wróć do „Wydawnictwa”