2
Łazi po forum taki jeden, który sporo o nich wie. Chyba nawet właściciel czy co :P
Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

4
Navajero pisze:Łazi po forum taki jeden, który sporo o nich wie. Chyba nawet właściciel czy co :P
W takim razie wzywam ową szarą eminencję, cichego klakiera do wypowiedzi, tylko w miarę rzetelnej.

Ewentualnie oczekuję kontaktu na PW.
"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Lekcja życia"

8
Działamy na rynku od maja 2011 roku.

Wydajemy wyłącznie ebooki.

Mamy w tej chwili ponad 70 tytułów w ogólnopolskiej dystrybucji.

Przygotowujemy publikację pod względem redakcyjnym, robimy korektę (dwie nawet), projekty okładki, skład, łamanie, konwersję na formaty "czytnikowe" (epub i mobi).

Wydajemy przede wszystkim utwory debiutantów, z gatunków: fantastyka, literatura obyczajowa, romans, kilka poradników. Jesteśmy także wydawcą pierwszego magazynu poświęconego w całości ebookom ("Świt ebooków", pierwsze trzy numery do pobrania za darmo z naszej strony www, numer czwarty w przygotowaniu).

Autorzy po podpisaniu umowy wydawniczej otrzymują honorarium w wysokości 50% zysku ze sprzedaży.

Niestety, w chwili obecnej nie możemy do końca III kwartału przyjąć żadnej nowej powieści do publikacji, bo Redakcja jest zawalona pracą.

To tyle tak na szybko, ale chętnie odpowiem na każde pytanie dotyzące współpracy z nami, jeśli oczywiście będę mógł i umiał.
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

10
Nie bardzo rozumiem pytanie...

Działamy jako Oficyna wydawnicza, ale publikujemy (przynajmniej na razie) tylko ebooki. Wprawdzie w tej chwili weszliśmy w poważny alians i być może niedługo zaczną się ukazywać pierwsze "papierowe wersje" ebooków, ale ponieważ na razie nikt o tym nie wie, więc chyba nie o to pytałeś?

W każdym razie - staramy się pracować w taki sposób, w jaki pracują normalne wydawnictwa tradycyjne. Druk na żądanie, podobnie jak wydawanie na żądanie nie wchodzą w grę.
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

11
Nie o to.

Wydawanie na zasadzie tradycyjnego wydawnictwa rozumiem w ten sposób, że wysyłam wam pracę, wy wydajecie, a ja za to nie ponoszę kosztów. Przy założeniu, że dzieło jest dobre.
"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Lekcja życia"

12
Jeśli utwór przejdzie przez kwalifikację Redakcji - będzie wydany w formie ebooka i Autor oczywiście nie ponosi żadnych kosztów z tym związanych.

Jeśli utwór kwalifikacji nie przejdzie - nie będzie wydany w formie ebooka bez względu na to, ile autor będzie nam chciał zapłacić ;-)

A poważnie - oczywiście nie wydajemy ebooków za pieniądze Autorów, tym zajmują się inne firmy, a my staramy się działać na normalnych zasadach. Z biznesowego punktu widzenia rzeczywiście nie jest to model gwarantujący natychmiastowy sukces finansowy "wydawcy", ale według mnie nie to jest najważniejsze.
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

13
Opcja jest ciekawa.

A czy z tego trzyletniego doświadczenia, jakie masz w branży, jesteś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, jak prosperuje rynek e-booków w Polsce? Chodzi mi głównie o poziom sprzedaży.

Wiadomo, że głównie za sprawą nikłych kosztów produkcji, e-booki są tańsze (1/3 wartości papierowej książki). Ale jak się sprzedają? Jak to wygląda?
"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Lekcja życia"

14
Sprzedaż zależy od kilku czynników. Ja mogę podać dwa przykłady, które pokazują SKALĘ MOŻLIWOŚCI, ale które - niestety - nie są regułą ;-)

Przykład pierwszy - darmowa antologia opowiadań "Słodko gorzko" osiągnęła "nakład" ponad trzydziestu tysięcy w ciągu 16 miesięcy dystrybucji. I nadal jest chętnie pobierana przez Czytelników, więc to jeszcze nie koniec...

Przykład drugi - nasz niekwestionowany bestseller, czyli "Nieznajomi z parku" Joanny Łukowskiej w ciągu niecałych dwóch lat osiągnął poziom sprzedaży prawie czterech tysięcy licencji, co wystarczyło do tego, aby w roku 2013 znaleźć się na piątym miejscu listy bestsellerów księgarni Empik wśród wszystkich sprzedawanych tam w roku 2013 ebooków.

Natomiast znacznie ciekawszy wydaje się wzrost sprzedaży, niż jej rzeczywisty poziom; na przestrzeni zaledwie jednego roku nasze obroty zwiększyły się o ponad pięćdziesiąt razy... I choć nadal nie jest to jakiś super dochodowy interes, to wydaje mi się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku ;-)

[ Dodano: Sob 08 Mar, 2014 ]
BTW - ponieważ padły tutaj w wątku "bardzo poważne oskarżenia" pod moim adresem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - to może administratorzy forum rozważyliby ewentualnie opcję, aby wszystkich, którzy pretendują do roli wydawcy, oznakować odrębnym kolorem, na przykład na zielono?

Mogłoby to pomóc uniknąć sytuacji dwuznacznych ;-)
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

15
A tam poważne od razu... Ślepy człowiek, głupi, szybsze palce niż mózg i takie tam... xD (ślepy, głupi, znaczy ja)

Chciałem jeszcze spytać jak przedstawia się średnia sprzedaż przeciętnego e-booka, który przejdzie redakcję? Ile licencji statystycznie idzie?
"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Lekcja życia"

Wróć do „Wydawnictwa”

cron