Poligraf

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Poligraf

Postautor: Navajero » czw 21 cze 2018, 18:44

Ostatni post z poprzedniej strony:

I to jest nasz błąd :D

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Mrs Alistair
Dusza pisarza

Poligraf

Postautor: Mrs Alistair » czw 21 cze 2018, 19:00

Początkującemu autorowi ciężko jest określić czy napisał coś godnego uwagi, a skąd ma wiedzieć do którego wydawnictwa uderzać z debiutem? Nie wiem na czym polega współpraca z Poligrafem i ile autor musi dołożyć do wydania książki.

Pisać może każdy, ale nie każdy może być pisarzem
Katarzyna Bonda

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: D. Wiktorski » czw 21 cze 2018, 20:37

No to dlatego się pyta o takie rzeczy osób, które są wiarygodne i w środowisku znane, np. Romek, który wcześniej się wypowiadał.

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Poligraf

Postautor: iris » czw 21 cze 2018, 21:02

D. Wiktorski pisze:Source of the post No to dlatego się pyta o takie rzeczy osób, które są wiarygodne i w środowisku znane.
Gorzej jak opinia negatywna. Wtedy zostaje tylko self ;)

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
SirVimes
Pisarz domowy

Poligraf

Postautor: SirVimes » czw 21 cze 2018, 21:13

Co? Zawsze płaczą ludzie, którzy nie są wydawani, że debiut musi być płatny. A wydawnictwa szukają ludzi, którzy dobrze piszą. Nie chcą cię? Piszesz źle.

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: D. Wiktorski » czw 21 cze 2018, 21:58

iris pisze:Source of the post
D. Wiktorski pisze:Source of the post No to dlatego się pyta o takie rzeczy osób, które są wiarygodne i w środowisku znane.
Gorzej jak opinia negatywna. Wtedy zostaje tylko self ;)

A to KAŻDY musi wydać WSZYSTKO? ;) Bo self ma obecną opinię właśnie ze względu na to, że to taki wentyl dla osób, które muszą, muszą, bo się uduszą, ale nie pomyślą, że być może tekstu światu prezentować nie należy. Szczególnie w wersji bez redakcji, korekty, o składzie nie mówiąc.

Awatar użytkownika
mrs.durst1
Debiutant
Debiutant

Poligraf

Postautor: mrs.durst1 » pt 22 cze 2018, 08:44

Panowie mają poniekąd rację, nawet bym wam polała :mrgreen:
Pożyjemy, zobaczymy. Może moje myślenie wynika z tego, że naczytałam się straszliwych rzeczy na temat debiutujących autorów i się trochę zraziłam. Tekst, który napisałam do tej pory, oczywiście nabliższym się bardzo podoba, ale to nie o to chodzi. Mi też się podobał dopóki nie weszłam na forum :) jeszcze raz przeczytałam i widzę, mase rzeczy do poprawy. A czy ktoś mam forum, że tak powiem „ jest w temacie” książek dla dzieci ?

Awatar użytkownika
Mrs Alistair
Dusza pisarza

Poligraf

Postautor: Mrs Alistair » pt 22 cze 2018, 08:47

Dla dzieci w jakim wieku?

Pisać może każdy, ale nie każdy może być pisarzem
Katarzyna Bonda

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: ithi » pt 22 cze 2018, 08:47

mrs.durst1 pisze:Source of the post A czy ktoś mam forum, że tak powiem „ jest w temacie” książek dla dzieci ?

Romek Pawlak vel Romecki

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
mrs.durst1
Debiutant
Debiutant

Poligraf

Postautor: mrs.durst1 » pt 22 cze 2018, 09:29

Mrs Alistair pisze:Source of the post Dla dzieci w jakim wieku?

7-10 lat.

Pana Romka prześwietliłam w internecie. Jestem pod wrażeniem.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: Romecki » pt 22 cze 2018, 10:51

Tu sobie nie panujemy :)

A za wrażenia dziękuję, niemniej tu jest sporo osób z bardzo dużym dorobkiem :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
D. Wiktorski
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: D. Wiktorski » sob 23 cze 2018, 07:56

http://www.poradniki24h.pl/2293/wydawnictwo-hybrydowe/

Zostawiam jako ostrzeżenie - w sieci można natknąć się na takie teksty, sugerujące, że wydawnictwa vanity są czymś lepszym niż vanity. Nie wierzcie w takie bzdury. :)

Awatar użytkownika
Kreator
Pisarz osiedlowy

Poligraf

Postautor: Kreator » ndz 24 cze 2018, 12:49

Nom, a jak ktoś chciałby wydać tomik wierszy to co mu pozostaje? Przecież prawie nikt w Polsce nie wyda poezji. 99% piszących poezję musi dokładać do tego 'interesu' i niestety nie dotyczy to tylko debiutantów.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: Romecki » ndz 24 cze 2018, 12:54

Niby tak, ale primo, miasta często to finansują.
Secundo: poeci mają wiele konkursów, w których nagrodą jest druk książki potem. Przykład pierwszy z brzegu: http://www.zamek.swidwin.pl/osrodek-kul ... skiej.html
No tylko trzeba być dobrym, żeby wygrać, nie? :)
Pomijam fakt, że czasem jednak bardzo porządne wydawnictwa typu Otwarte publikują poezję. A wreszcie, co z np. http://www.biuroliterackie.pl/ Tam to trzeba chyba być wschodzącym Herbertem, żeby wydać, ale...
Zatem nie jest tak, że się nie da. Tylko trzeba być cierpliwym i dobrym. Z naciskiem na to drugie :P

"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Kreator
Pisarz osiedlowy

Poligraf

Postautor: Kreator » ndz 24 cze 2018, 13:14

Romecki pisze:Source of the post No tylko trzeba być dobrym, żeby wygrać, nie?

Nie koniecznie. A za przykład posłużyłbym się pewnym nagrodzonym Nike tomikiem pewnej pani, o którym zbyt wiele dobrego nie napisano. Poza tym konkursów z możliwością druku uhonorowanej książki jest tylko parę, a piszących wielu i to dobrze piszących. Chciałem tylko dodać, że dla pewnych ludzi wydanie poprzez współfinansowanie swojej twórczości to naprawdę niekiedy jedyna droga i nie zawsze ma to cokolwiek wspólnego z próżnością. Oczywiście cały czas mam na mysli poezję. Co do prozy zgadzam się całkowicie, self bardziej krzywdzi niż pomaga, zwłaszcza przez kompletny brak opieki redaktorskiej i jakiejkolwiek promocji.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Poligraf

Postautor: Romecki » ndz 24 cze 2018, 13:19

Uściślijmy. Odniosłem się do słów: "Przecież prawie nikt w Polsce nie wyda poezji. 99% piszących poezję musi dokładać do tego 'interesu' i niestety nie dotyczy to tylko debiutantów."
Zwyczajnie nie jest to prawda :) a że 99% osób piszących poezję skazanych jest na finansowanie swego hobby - no wiesz, podejrzewam, że w prozie też jest to bardzo wysoki procent, a różnica wcale nie wynika z wyższej jakości prozy, tylko z banalnego faktu, iż szybciej napisze się dwadzieścia złych wierszyków niż równie złą dwustustronicową powieść :)

A przykład z panią od Nike fatalny :) bo zanim to Nike dostała, to ktoś ją wydał, n'est-ce pas? :)

Wróć do „Wydawnictwa”