Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Czarna Lista Wydawnictw

Tu dowiesz się więcej o wydawnictwach i ich zwyczajach

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
LordofGlory
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: LordofGlory » pt 01 lut 2013, 18:19

Ostatni post z poprzedniej strony:

Witam.

A co panowie sądzą o wydawnictwie Amber? :wink:

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » śr 20 lut 2013, 10:45

Dostałam dzisiaj maila z Wydawnictwa Prószyński Media Sp. z o.o.:

"Uprzejmie informuję, że ze względu na zlikwidowanie działu literatury fantastycznej, nadesłana propozycja wydawnicza została odrzucona.
Kłaniam się-Michał Nalewski."

Miło, że pan redaktor zechciał odpowiedzieć, bo z tego, co wiem, nie zawsze to tak wygląda.

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi

"tylko grafomani nie mają żadnych wątpliwości odnośnie swojej tfurczości" - Navajero

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » śr 20 lut 2013, 15:10

Magic, dobrze, że napisałaś. Zawsze to już jakaś wiadomość, żeby nic fantastycznego tam nie słać.

Ale z drugiej strony, czy to nadaje się aż na czarną listę? Odpowiedź, jak sama stwierdziłaś, raczej dobrze świadczy. A zawsze ktoś może spróbować z nie-fantastyką.

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » śr 20 lut 2013, 15:20

Właściwie to nie wiedziałam gdzie o tym napisać. Prószyński nie ma osobnego tematu, a w tym, w pierwszym poście, pan Pilipiuk o nich wspomniał, więc pomyślałam, że ja też wspomnę ;) Jeśli jednak jakiś moderator uważa, że moja wypowiedz tu nie pasuje, to proszę o przeniesienie.

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi

"tylko grafomani nie mają żadnych wątpliwości odnośnie swojej tfurczości" - Navajero

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » pt 22 lut 2013, 12:32

W sumie nadaje się na czarną listę, zdecydowali się nie podejmować trudu przeglądania setek propozycji miesięcznie, z których 90% to pulpa, a kolejnych 9% to ryzyko wydawnicze. Trudno się dziwić, mają przecież NF, spełniającą to zadanie w zakresie opowiadań.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 22 lut 2013, 12:34

Jeżeli fakt, że jakiś wydawca zrezygnował z naszego ulubionego gatunku, ma służyć za powód wciągnięcia go na czarną listę, to ja jestem za likwidacją takiej czarnej listy... :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » pt 22 lut 2013, 12:41

Przecież nie chcą dawać szansy młodym i zdolnym! :wink: Mój post był żartobliwy, rzecz jasna. Nie mam porównania, ale czy nie jest też przypadkiem tak, że w dziedzinie fantastyki spływa najwięcej propozycji? Wielu wychodzi z założenia, że "każden jeden umie napisać o elfach i smokach".

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 22 lut 2013, 12:52

Też w części żartuje, ale lepiej nie pisać takich rzeczy, bo jeśli ktoś weźmie je na serio... :)

Co do fantastyki, propozycji jest mnóstwo, owszem, ale to chyba zależy od popularności danego gatunku w danym kraju.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » pt 22 lut 2013, 15:09

Pewnie gdybyśmy czytali książki fantastyczne Prószyńskiego, a nie posty na Wery, to wyniki sprzedaży byłyby lepsze, a przez to dział nie zostałby zamknięty. No i wyszło, że to wszystko przez Weryfikatorium :P

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
MrXXX
Kmiotek

Postautor: MrXXX » pt 23 sie 2013, 14:04

A ja na czarną listę wydawnictw dodaję EVENART
Nie polecam, tylko ładnie obiecują. Reklamy zero, a jak się upominasz o swoje to urywają kontakt. Trzeba jechać do nich osobiście bo telefonu nikt nie ma zamiaru odebrać.

Awatar użytkownika
koleszkamieszka
Kmiotek
Kontaktowanie:

Re: Czarna Lista Wydawnictw

Postautor: koleszkamieszka » pn 02 wrz 2013, 11:32

Mam wrażenie, że ta lista - to wydawnictwa, które odmówiły publikacji.
Wydawnictwo literatura z Łodzi - cóż to za opinia. Proszę trochę ważyć słowa, bo narzekać i źle opiniować to żadna sztuka.
Jeżeli wydawnictwo odmawia współpracy to nie znaczy, że jest to złe wydawnictwo.
A swoją drogą - spotkaliśmy się w wydawnictwie Play-it. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » pn 02 wrz 2013, 16:57

Mam wrażenie, że przedmówca pracuje dla tego wydawnictwa.
Żadnych kontrargumentów notabene i dowodów na potwierdzenie ich rzetelności, ot "Literatura jest dobra i głupio źle na nią gadacie".

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
koleszkamieszka
Kmiotek
Kontaktowanie:

Postautor: koleszkamieszka » pn 16 wrz 2013, 10:41

Bartosh16,
Czyli rozumiem, że informacja o tym, że ktoś nie dostał odpowiedzi na list to wystarczający powód aby powiedzieć, że jest to wydawnictwo z "czarnej listy"?
A wydawnictwa, które nie wypłacają honorarium albo oszukują swoich autorów?

A nawet jeśli współpracuję z wydawnictwem?
To raczej duma a nie wstyd.

W każdym razie, ludzie kochani autorzy drodzy artyści wybitni - wydawnictwo to nie instytucja święta ani charytatywna!
Tam pracują normalni ludzi a nie czarodzieje słowa.
I ci ludzi dostają kilka gotowych powieści dziennie.
Przeczytać, zrecenzować i znaleźć taką, jaka nadaje się do publikacji to rzeźbienie w marmurze.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » pn 16 wrz 2013, 11:27

koleszkamieszka

koleszkamieszka pisze:narzekać i źle opiniować

Co to znaczy "źle opiniować"? Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do danej firmy wynikające z osobistego wydawnictwa, to jest oszczercą i paszkwilantem? Zła opinia to ta, która nie wielbi majestatu Twojego wydawnictwa?
A Twoja odpowiedź niemalże potwierdza moje przypuszczenia, że dla nich właśnie pracujesz.

Duma nie wstyd... Cieszę się, ale jeśli Twoja firma oszwabi autora, to nie widzę w tym powodów do dumy.

koleszkamieszka pisze:ludzie kochani autorzy drodzy artyści wybitni

Nie wiem, jak to rozumieć.

Kilka gotowych powieści dziennie...
Pozwolę sobie przytoczyć słowa pana Pilipiuka, który orzekł, że recenzowanie powieści w dużym tempie, to nie jest tak tytaniczny wysiłek, jak mogłoby się wydawać.
Jestem redaktorem, dostaję 10 tekstów:
- czytam pierwszą stronę, autor nie umie pisać, bach! do kosza,
- zostają 4 teksty, czytam pierwszy rozdział. Nudne pierdoły, bach! do kosza,
- zostaje jeden tekst (z reguły podobno 10% właśnie przechodzi dalej), czytam do końca. Fajne? Rzucam do fachowej redakcji, niefajne? bach! do kosza.

Jak na mój gust to jest to nieco nieetyczne -! wchodzić na forum z transparentem: "Wydawnictwo, w którym pracuję nie jest złe", bo tak to trochę wygląda. Oceniam zaistniały fakt z perspektywy użytkownika o wysokiej podejrzliwości w stosunku do innych osób.

Gdybym pracował w wydawnictwie, zalogowałbym się, jako nick podając imię i nazwisko. Następnie odnalazłbym posty szkalujące moją firmę, po czym zacząłbym je dementować.
- na stronie firmy jest wyraźna informacja o tym, że opowiadamy wyłącznie na pisma autorów, których publikujemy,
- to nieprawda, że nie wypłacamy honorariów publikowanym autorom,
- nie zgadzam się, że... etc.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Szczepko » pn 23 wrz 2013, 23:28

To się chyba kwalifikuje na czarną listę? ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Eviva
Pisarz
Pisarz

Postautor: Eviva » ndz 17 lis 2013, 11:07

Mnie się zdarzyło podpisać umowę z wydawnictwem FOSZE, które książki nie wydało, choć domagało się ode mnie załatwienia grafika, co zrobiłam, i obiecywało bez końca, że "już wkrótce". Z perspektywy lat nie mam jednak żalu, gdyż teraz widzę, że moja książka daleka była od ideału i dziś napisałabym ją zupełnie inaczej. Mnie odrzucanie powieści nie złościło w wydawnictwach tak jak nieodpisywanie na maile z propozycjami. Jeśli ktoś jest redaktorem i do niego należy weryfikacja tekstu, to jego pieska-niebieska odpisać cokolwiek. Wiem, ze ocena dziesiątków i setek tekstów to ciężka praca, ale nikt mu nie kazał być redaktorem. nie robi też tego za frajer. Bierze pensję za to że czyta i ocenia, i od wysłania maila, choćby ze standardową odmową, ręka by mu nie odpadła. To nie tylko kwestia kultury, ale przede wszystkim RZETELNOŚCI ZAWODOWEJ, której owym redaktorom wyraźnie brakuje.

Nie mówię, żem jest geniusz, lecz i nie dupa
Też bym napisał "Dziady", gdybym się uparł..
.

K.I.Gałczyński

Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze. Bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację

Michaił Bułhakow

Wróć do „Wydawnictwa”