Obrazek Weryfikatorium

[ZAKOŃCZONA] Wolha.Redna vs Godhand

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

[31 grudnia 2017] Wolha.Redna vs Godhand

Postautor: brat_ruina » czw 04 sty 2018, 15:52

Ostatni post z poprzedniej strony:

tekst1 pisze:oczami wyobraźni widziałam piękne V
V8
tekst pisze:i dotyk wiatru
mmm:)

tekst2 pisze:drącymi
ż - też mi czasami word paskudnik nie pokazuje tak jakbym chciał żeby było:/

tekst2 pisze:Mała przestrzeń każdego ranka pachnie świeżym chlebem o chrupiącej skórce i aromatycznym smalcem.
Ślinotok. Ała - nie rób mi tak na głodzie.

Bitewniaki to świetna zabawa piórem, gratuluję autorom. No i jaki ruch na Weryfikatorium:))
Pierwszy tekst ma dobry pomysł i pointę, ale technicznie ustępuje drugiemu. Wybaczcie że nie oceniam w punktach.

Czekam na kolejne pojedynki:)

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Iwar
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Iwar » sob 06 sty 2018, 09:57

Kategoria 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność
Tekst 1: 3
Tekst 2: 4
Uzasadnienie: Nie jakoś szalenie oryginalne teksty, ale ładnie przedstawione. W drugim podobało mi się, że zapach prowadził, a nie stał się głównym bohaterem opowieści.

Kategoria 2. Realizacja tematu
Tekst 2: 5
Uzasadnienie: W tym drugim jakoś bardziej czuję ten zapach przestrzeni. W pierwszym jest, ale ulotny.

Kategoria 3. Błędy
Tekst 1: 5
Uzasadnienie: Dziadki. No ale skoro jest o dziadku, to ciężko dziadka uniknąć.

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: Czepiam się Tekstu 1. Po pierwsze brakuje mi tu trochę pewnej ekonomi Czechowa. We wstępie jest o wszystkim - o windzie, o jakimś gościu, o studenckich orgiach i pyk! wszystko znika bez konsekwencji. Ja rozumiem, że zostało to wprowadzone, by pokazać lęk bohaterki, ale czy trzeba było tego aż tyle? Po drugie, od razu zainteresowałem się gdy zobaczyłem Fenrira i resztę mitu. I tu zawód. Bo wykorzystano to tylko dla dodania kolorku, przyprawienia rogów na hełm. Tak więc znów zdaje mi się to nadwyżką niepotrzebną. Ale to już czyste czepialstwo, bo autor trafił w czuły punkt.

W drugim zupełnie nie kupuję tej niewykrywalnej dla matczynych radarów rozwałki szopki.

Kategoria 5. Subiektywne wrażenia
Tekst 1: 4
Uzasadnienie: Drugi dostałby 5, ale nie lubię czytać smutnych, życiowych rzeczy :P

Ekstra punkt! dla: Tekst 1
Za: Za to, że pojawił się Fenrir. Tanie wino, ale wino.

Suma.
Tekst 1: 18+1
Tekst 2: 21

Awatar użytkownika
Chii
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Chii » ndz 07 sty 2018, 18:05

Uzasadnienie: trochę zbitka klisz, ale poprowadzona całkiem ciekawie, początek czy aby na pewno taki potrzebny?... Hm.
Uzasadnienie: może pomysł nie powala oryginalnością, ale jest na tyle zaciekawiający przez swoją uniwersalność, że można zacząć czytać od środka i poczuć, że powinno się od początku, bo coś fajnego umyka

Uzasadnienie: było wręcz łopatologicznie napisane
Uzasadnienie: były te zapachy w przestrzeniach

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie: nie widziałam
Uzasadnienie: nie widziałam

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: nudziłam się momentami, więc czegoś zabrakło; tekst w ogóle porządny, ale brakło tego czegoś
Uzasadnienie: też tekst porządny, było trochę tego czegoś, ale za mało

Uzasadnienie: ciekawa końcówka, która trochę wywraca wszystko... ALE jestem zła na autora/kę, bo jeżeli robimy fajną końcówkę, która jest wywrotowa, to po kiego grzyba ma wywracać pierdoły? Po co te nudne windy, po cholerę ta fantastyczna wiedźma (nie, czary nie muszą się dziać tylko wtedy, gdy jest postać magiczna, autorze drogi), po co opisy flaków z olejem? Po co? Warum? Por que? Whyyyyyyy?
Uzasadnienie: chyba za to, że każdy może w jakiś sposób się z tym utożsamić i przez to może nawet złapać lekko za gardło. Ładna końcówka. Ale szkoda, że sam tekst nie łapie za gardło, tylko przeniesienie sytuacji bohatera na sytuację czytelnika. Bo tekst mało emocjonalny, sensualny. Za mało tego zapachu chyba.

Ekstra punkt! dla: tekstu 2
Za: prawdę

Suma.
Tekst 1: 19(?)
Podsumowanie: spoko, ale miałam wrażenie, że autor sam nie wie, co chce pisać, po co, dlaczego i że ta końcówka to przypadkowo wyszła... Albo nieprzypadkowo, gdy autor dowiedzial się wreszcie, o czym chciałby tak na serio napisać.
Tekst 2: 23(?)
Podsumowanie: ładny tekst, prawdziwy, lakoniczny, ale czegoś mi zabrakło, nie powiem, że jestem do końca usatysfakcjonowana, bo nie jestem. A, może dlatego nie jestem, bo jednak tekst średnio na jeża na temat bitwy.

Dzwoń po posiłki!

Awatar użytkownika
uniwers
Debiutant
Debiutant

Postautor: uniwers » ndz 07 sty 2018, 19:11

A idźcie wy z takimi depresyjnymi tekstami O_o

Uzasadnienie:
► Pokaż Spoiler

Uzasadnienie: Gdyby powtórzyć frazę "zapach przestrzeni" na początku jako klamrę, dałbym nawet 6/5.

Uzasadnienie: Temat potraktowany pretekstowo.
Uzasadnienie: Mistrzowska gra emocjami.

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie: Nie zauważyłem.
Uzasadnienie: Początek tekstu sugeruje, że rodzina mieszka w bloku ("mieszkanie", "mała przestrzeń"), więc późniejsza wzmianka o ogrodzie budzi zdziwienie. Dopiero potem klaruje się, że mieszkają w domu.

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: Szału nie ma.
Uzasadnienie: Zwięzły, bez zbędnych elementów, wręcz poziom druku.

Uzasadnienie: Tekst przegadany i stosunkowo nudny. Określenie "mój mężczyzna" przeraźliwie sztuczne. Porównanie z zaćmieniem słońca wg mnie nietrafione.
Uzasadnienie: Za grę emocjami, zdanie "dla mnie dziadek umarł wtedy, kiedy nie był już MOIM dziadkiem. " (so true. Kto tego nie przechodził, ten nie wie), rzeczy przemycone na poziomie meta (zwłaszcza końcówka).

Ekstra punkt! dla: Tekst 2
Za: trzy ostatnie zdania.

Suma.
Tekst 1: 18
Podsumowanie: depresja lvl 10
Tekst 2: 25
Podsumowanie: depresja lvl 100

Awatar użytkownika
G.P.
Pisarz domowy

Postautor: G.P. » ndz 07 sty 2018, 23:59

Uzasadnienie: Gdyby nie temat pracy i to:
ithilhin pisze:Source of the post 1. Pomysł i rozwinięcie/kreatywność (idea, podejście do tematu, potencjał, rozwój i wykorzystanie możliwości zamysłu)

to dałbym punkty odwrotnie - prawdopodobnie dlatego, że gatunkowo Tekst 1 jest mi znacznie bliższy.
Uzasadnienie: Lepsze podejście do tematu.

Uzasadnienie: Ujęcie tematu przez znaczną część opowieści mi się rozmywa (środkowa część) - zapominam, że historia jest/ma być o zapachu przestrzeni.
Uzasadnienie: Czułem zapach przestrzeni w opowieści przez większą jej część.

Kategoria 3. Błędy
Uzasadnienie: Odejmuję punkty za wizualne walory tekstu: brak wcięć akapitowych i prawidłowych myślników w dialogach.
P.S. Tekst dobry, sporo powyżej przeciętnej tu na Forum, wobec tego drobiazgi typu: przecinki, itp. w związku z tym, że jest ich niewiele - pomijam.

Tekst 2: 3
Uzasadnienie: Odejmuję punkty za wizualne walory tekstu: brak wcięć akapitowych i prawidłowych myślników w dialogach.
P.S. Tekst dobry, sporo powyżej przeciętnej tu na Forum, wobec tego drobiazgi typu: przecinki, itp. w związku z tym, że jest ich niewiele - pomijam.

Kategoria 4. Warsztat
Uzasadnienie: Niektóre opisy można było lepiej zrealizować, niektóre wymagają zdecydowanej przeróbki.

Uzasadnienie: Jak wyżej.

Uzasadnienie: Pomysł świetny i według mnie nadaje się na coś większego (500tys.), ale tu z realizacją techniczną trochę gorzej oraz realizacją zgodną z tematem - zapachu przestrzeni nie czułem przez znaczną środkową część tekstu.
Uzasadnienie: Dobre emocje, dobra realizacja tematu - przez większość tekstu czułem zapach przestrzeni aż do zakończenia.
Dobre niektóre zdania.

Ekstra punkt! dla: Tekst 2
Za: głównie za realizację tematu.

Suma.
Tekst 1: 18
Podsumowanie:
Tekst 2: 20+1
Podsumowanie: Oba teksty uważam za dobre.

P.S. Proszę sprawdzić podliczone punkty.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

[ZAKOŃCZONA] Wolha.Redna vs Godhand

Postautor: ithi » pn 08 sty 2018, 00:21

Ocenianie zakończone!

Wyniki:
Tekst 1: 268pkt Średnia: 20,62
Tekst 2: 304pkt Średnia: 23,38

Wygrał: Godhand!

Ogromne gratulacje dla obu uczestników!

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Wróć do „Nowa bitwa!”