Obrazek
    :arrow: Zasady konkursu 18+

  • duży słoik miodu porzeczkowego do wygrania!
  • na opowiadania z wątkiem erotycznym czekamy do 22 sierpnia

Regulamin działu >Proza do weryfikacji<

Moderatorzy: Weryfikator, Poetyfikator, Moderator

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Posty: 4241
Rejestracja: pn 01 gru 2008, 21:13
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Regulamin działu >Proza do weryfikacji<

Postautor: Faraon » pn 09 maja 2011, 16:37

Regulamin działu „Proza do weryfikacji” z dnia 1.07.2020r.


Dział "Proza do weryfikacji" jest miejscem na forum, w którym autorzy dobrowolnie zamieszczają tekst w celu zasięgnięcia opinii, doskonalenia warsztatu i doskonalenia sztuki pisarskiej. Tym samym każdy użytkownik forum zamieszczający tekst w tym dziale, zezwala na cytowanie fragmentów lub całości tekstu szkoleniowego oraz rozumie fakt, że inni użytkownicy forum oraz weryfikatorzy będą komentować i cytować części lub całość tekstu szkoleniowego.
Autor tekstu przeznaczonego do celów szkoleniowych musi zdawać sobie sprawę z faktu, iż forum Weryfikatorium.pl jest miejscem publicznym, dostępnym dla każdego poprzez Internet i tym samym autor tekstu szkoleniowego rozumie pojęcie „ogólnodostępności” tekstu w celach czytelniczych lub opiniotwórczych.


1. Przedstaw się w przeznaczonym do tego dziale:

§ 1. Przed ukazaniem tekstu, przedstaw się w przeznaczonym do tego dziale – inaczej Twoje wypowiedzi będą usuwane, a Ty karany ostrzeżeniami – wszak nieładnie rozmawiać z kimś, kogo nie znamy.


2. Umieszczanie tekstu na forum weryfikatorium.pl w dziale „Proza do weryfikacji”:

§ 1. Użytkownik może zamieszczać teksty w "Proza do weryfikacji" dopiero po napisaniu trzech komentarzy do innych tekstów umieszczonych w ww. dziale.

§ 2. Użytkownik oświadcza, że zamieszczony tekst jest jego autorstwa i nie narusza niczyich praw autorskich.

§ 3. Teksty przeznaczone do weryfikacji i/lub interpretacji oraz upublicznione na naszym forum nie mogą być wcześniej publikowane w prasie i/lub czasopismach albo wydaniach elektronicznych (e-zine).


3. Co i gdzie wklejamy?

§ 1. Całe opowiadania o objętości do około 3000 znaków (liczonych ze spacjami) umieszczamy w sekcji Miniatury literackie. Teksty dłuższe, zarówno całe, jak też fragmenty, umieszczamy w sekcji Opowiadania i fragmenty powieści. Nie wstawiamy ani wierszy, ani piosenek (chyba że są częścią utworu prozatorskiego). Dla poezji jest osobny dział: Poetyfikatorium.

§ 2. Każde opowiadanie pozbawione polskich znaków zostanie usunięte.

§ 3. Jeżeli tekst zawiera wulgaryzmy lub treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich, należy koniecznie napisać to tuż nad samym tekstem, podczas umieszczania go na forum. Wzmiankę o tym (w samym temacie) należy pogrubić i zaznaczyć na CZERWONO (przed wysłaniem postu).

§ 4. W przypadku zamieszczenia tekstu nie swojego autorstwa, należy na początku podać imię i nazwisko autora oraz – jeśli to możliwe – adres źródłowy. Dotyczy to tylko osób, które nie mają możliwości założenia konta na Weryfikatorium.pl. Wszelkie plagiaty będą usuwane.


4. Nazywanie tematów:

§ 1. „Tytuł tekstu” +[gatunek] (np. opowiadanie fantasy) + ewentualnie dodatkowe informacje (np. że to jedynie fragment). Teksty bez opisu będą blokowane. (Nie dotyczy tekstów w dziale Miniatur)

§ 2. Nie wpisujemy tytułów w rodzaju: „Zobaczcie co napisałem” lub „Hej, może się Wam spodoba” oraz „Fragment nie wiem czego”. Tak oznaczone teksty mogą zostać usunięte bez powiadomienia autora.

§ 3. Wystrzegamy się wszelkich buziek, minek i emotek ogólnie.

§ 4. Zabrania się używania linków w nazwach tematów.

§ 5. Jeśli tekst był już publikowany w Internecie, Autor ma obowiązek oznaczyć go w formie „Tytuł tekstu”+[gatunek]+P. Znacznik literowy P jest wymagany dla wszystkich opublikowanych w sieci tekstów.


5. Ocenianie tekstów:

§ 1. Użytkownicy posiadający status Weryfikatora mogą oceniać dowolny tekst, komentować jego treść, wskazywać zauważone błędy oraz sugerować ich poprawę. Każda ocena Weryfikatora jest subiektywnym odczuciem czytelniczym. Weryfikator może również podzielić swoją ocenę na kilka etapów np.: styl, pomysł, strona techniczna.

§ 2. Weryfikatorzy nie mają obowiązku oceniania wszystkich tekstów. Tekst zostaje uznany za zweryfikowany, jeśli oceni go przynajmniej jeden Weryfikator. Teksty, które według opinii dwóch Weryfikatorów zasługują na wyróżnienie, mogą otrzymać dodatkowy komentarz od jednego z Pisarzy związanych z Weryfikatorium.

§ 3. Wszyscy inni użytkownicy mogą we własnym zakresie oceniać każdy opublikowany tekst. Liczy się każdy (kulturalny) komentarz.

§ 4. Założenie wątku z tekstem nie oznacza, że zostanie on zweryfikowany natychmiast. Jeżeli tekst znajduje się na forum dłużej, niż 30 dni, a wciąż nie został zweryfikowany, można ubiegać się o weryfikacje, wybierając do tego weryfikatora i wysyłając mu prywatną wiadomość.

§ 5. Oceniamy tekst, a nie komentarze pod nim. Można wskazać błąd w czyimś komentarzu, lecz w sposób merytoryczny i konkretny – bez komentowania dalszej części opinii zawartej w poście.

§ 6. Autor powinien przyjąć krytykę z pokorą i godnością. Jeśli uważasz, że krytyka jest niesprawiedliwa, a twoja twórczość – genialna, najwidoczniej nie jest to miejsce dla ciebie. Tutaj doskonalimy warsztat, nie chwalimy samozwańczych geniuszy.

§ 7. Wystrzegamy się jednowyrazowych postów typu: „Thx”, „Fajne”. Niestosowanie się będzie karane ostrzeżeniem. Za pomoc można dziękować za pośrednictwem PW lub komentując tekst osoby, której chcemy podziękować.

§ 8. Komentarze tekstów w dziale powinny być dłuższe niż dwa zdania. Autor oczekuje opinii, nie tylko końcowej oceny.

§ 9. Wszelkie rozmowy niezwiązane z opowiadaniami prowadzone są w „Hyde Parku”. Moderatorzy mają prawo przenieść takie rozmowy do tego działu bez powiadamiania stron o tym kroku.

§ 10. Komentarz powinien być czytelny – jasno wyrażać myśli użytkownika i być zrozumiały dla autora tekstu, którego on dotyczy.

§ 11. Komentarze to nie czat, do rozmów prywatnych jest PW lub Czat, a do tematów niezwiązanych z tekstem „Hyde Park”.

§ 12. Jeśli któryś z Weryfikatorów uzna Twoją opinię za odpowiadającą weryfikacji, pojawi się pod nią odpowiednia informacja.


6. Częstotliwość wstawiania tekstów:

§ 1. Nie wstawiamy kilku tekstów na raz.

§ 2. Użytkownik może wstawić jeden tekst w ciągu 7 dni.

§ 3. Nie można doklejać kolejnych wątków codziennie.

§ 4. Nie można doklejać tych samych, lecz zmienionych fragmentów do danego wątku.
Wyjątek: w dziale Miniatur można pracować nad tekstem wklejając zmienione wersje w ten sam wątek, dotyczy TYLKO drabbli oraz miniatur do 1000 słów.

§ 5. Kolejne części dłuższych opowiadań wklejamy do nowego tematu, dodając link do poprzedniej części – nie jest to wymagane jednak bardzo mile widziane.

§ 6. Dodanie kolejnego fragmentu opowiadania jest równoznaczne ze wstawieniem kolejnego tekstu – wyczerpuje limit na 7 dni.


7. Sankcje za niezastosowanie się do regulaminu działu:

§ 1. Niestosowanie się do regulaminu będzie karane ostrzeżeniami i zablokowaniem tematu z tekstem.

§ 2. Jeśli naprawiłeś swoje błędy związane z niezastosowaniem się do regulaminu, możesz napisać prośbę do któregoś z Moderatorów, by odblokował Twój tekst.


8. Babol miesiąca:

§ 1. Jeżeli autor w momencie publikowania tekstu na forum nie zaznaczy, że nie życzy sobie, by fragmenty tego utworu brały udział w zabawie „Babol Miesiąca” obligatoryjnie uznaje się, że zgadza się, by go cytowano.


9. Ukazując tekst w dziale „Proza do weryfikacji” oznajmiasz, że:

§ 1. Jesteś autorem tekstu.

§ 2. Zgadzasz się na ewentualne wybranie tekstu do działu portalu „Tekst miesiąca”.

§ 3. Zgadzasz się, że tekst może zostać wybrany jako najlepszy i umieszczony w dziale „Najlepsze z najlepszych”.

§ 4. Zgadzasz się, że tekst może zostać wyróżniony/polecony i umieszczony w dziale „Wyróżnione”/"Polecalnia".

§ 5. Przed zamieszczeniem w ww. działach, Autor ma prawo dokonać redakcji utworu. Każdy wyróżniony ma 5 dni na dokonanie poprawek, może też zwrócić się do wybranego przez siebie Weryfikatora z prośbą o pomoc w edycji. Jeżeli we wskazanym czasie Autor nie dostarczy Redakcji portalu Weryfikatorium.pl poprawionego tekstu, utwór zostanie zamieszczony w odpowiednim dziale w formie oryginalnej.


10. Wycofanie tekstu z forum:

§ 1. Każdy tekst zamieszczony dobrowolnie przez autora pozostanie na forum zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem – w celach szkoleniowych dla autora jak i innych użytkowników.

§ 2. Administracja portalu nie ma obowiązku usuwać tekstów szkoleniowych.

§ 3. Ze względu na charakter forum, jego ogólnodostępność oraz naturę Internetu – każdy zamieszczony tekst szkoleniowy pozostanie wraz z komentarzami i/lub opiniami ogólnodostępny, a dokonana przez autora publikacja jest nieodwracalna w skutkach.

§ 4. Wycofanie tekstu wymagałoby zgody autorów komentarzy/opinii/weryfikacji pod danym tekstem, indywidualnie dla każdego użytkownika, który cytował tekst szkoleniowy w całości bądź jego fragmenty, jako że dokonane sugestie/poprawki/wskazówki stają się częścią procesu szkoleniowego i są bezpośrednio powiązane z tekstem.
Ostatnio zmieniony ndz 31 sty 2016, 14:36 przez Faraon, łącznie zmieniany 13 razy.Wróć do „Regulaminy działów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość