Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Doktor i gnój

Chcesz pokazać innym swój punkt widzenia? Tu możesz to zrobić

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Jason » sob 19 wrz 2015, 00:59

Ostatni post z poprzedniej strony:

A ja przypuszczałem, że celem eksperymentu było sprawdzenie, czy prawo karmy rzeczywiście działa :P

BTW, serio uważasz że zdołałbyś styl wygładzić tak bardzo, że przedstawione tezy stałyby się sensowniejsze?

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
Smoke
Pisarz pokoleń

Postautor: Smoke » sob 19 wrz 2015, 09:05

Czytaj ze zrozumieniem. Nie wymyślaj sobie czegoś, czego nie powiedziałem.

Jason pisze:BTW, serio uważasz że zdołałbyś styl wygładzić tak bardzo, że przedstawione tezy stałyby się sensowniejsze?

ani serio ani w żartach tak nie uważam, w ogóle nawet mi to do głowy nie przyszło. napisałem wszak:

Smoke pisze:okazało się, że nieuzbrojenie tekstu w lepszy styl odwróciło niepotrzebnie uwagę od treści, stąd też moje wątpliwości, czy styl nie powinien być przynajmniej neutralny jakościowo

czyli że gdyby styl był trochę lepszy, powiedzmy neutralny (czyli bez błędów i słabości jak teraz ale i nie olśniewający) to nad stylem nikt by się nie rozwodził, każdy powiedziałby tylko: błędów ni ma, szału ni ma, przejdźmy więc do treści. a wybierając styl jaki jest niepotrzebnie skupiłem na nim uwagę, choć gdybym wygładził go za bardzo wtedy gadaliby: świetny styl mający przesłonić denną treść. chodzi mi więc o to, że najlepszym stylem dla tego typu tekstu będzie taki który można określić jednym słowem: poprawny. ech, tłumaczyć takie rzeczy...

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » sob 19 wrz 2015, 09:45

Jason pisze:BTW, serio uważasz że zdołałbyś styl wygładzić tak bardzo, że przedstawione tezy stałyby się sensowniejsze?

Tracisz czas karmiąc trolla.

Awatar użytkownika
Smoke
Pisarz pokoleń

Postautor: Smoke » sob 19 wrz 2015, 10:01

aaa! teraz Cię kojarzę- jesteś ziomem pana ruiny :D

btw Jason na pewno ma świadomość, że teraz są tylko takie pomeczowe przepychanki w drodze do szatni, niemogące już zmienić wyniku meczu :)

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » sob 19 wrz 2015, 10:09

Smoke, chyba mi jest przykro, bo chcę traktować Twoje teksty i Ciebie poważnie. Takie "coś" staje się niesmaczne

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
DAF
Pisarz osiedlowy

Postautor: DAF » sob 19 wrz 2015, 10:11

Smoke pisze:btw Jason na pewno ma świadomość, że teraz są tylko takie pomeczowe przepychanki w drodze do szatni, niemogące już zmienić wyniku meczu :)

Wynik meczu był jasny od początku, bo przecież czarny rycerz zawsze wygrywa!

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » sob 19 wrz 2015, 10:12

Może by to zakończyć? Bo chyba wszystkie strony wyraziły swoje odczucia...

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Wróć do „Dziennikarstwo i publicystyka”