Hobbit

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Galla
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Galla » ndz 02 lut 2014, 17:06

Ostatni post z poprzedniej strony:

Grimzon, tylko że biedny Faramir ma w sobie "to coś", co szkoda w filmie zmieniać. Ale może PJ uznał, że wystarczy już szlachetnych ludzi bez skazy?
Arweny się nie czepiam, bo ładna, trochę zbyt omdlewająca, ale w książce też wojowniczką nie była.
A co do żartów, krasnoludzkie kobiety miały brody :D I - wracając do Hobbita filmu - zafundowano im piękne baczki na wstępie pierwszej części. Duży plus :)

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » ndz 02 lut 2014, 17:33

Błędy w ekranizacjach zawsze będą. A to komuś błyśnie średniowieczny rolex, a to miecz nie zaświeci w obecności orków...

W Hobbicie 2 pobieżnie wyczaiłem kilka kwasów, które obniżają jakość filmu, a gdybym się przyjrzał, to pewnie byłoby ich więcej.

Co do sceny z gorącym złotem... Krasnoludy, mistrzowie hutnictwa i metalurgii chcieli płynnym metalem zabić smoka, który zieje ogniem o niewyobrażalnej temperaturze. To trochę naiwne jak dla mnie.

Dorapo, otóż nie chciałem zobaczyć wspaniałości Ereboru z tego prostego względu, że czytałem Hobbita i byłem ją w stanie sobie wyobrazić. Ponadto słowo "wspaniałość" powinno dotyczyć czasów zanim Smaug wybrał sobie Górę na rezydencję, ponieważ ze wspaniałości, zostały kości. Trupów.

Źle się nie oglądało, ale spodziewałem się czegoś więcej po tak szeroko reklamowanym filmie.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » ndz 02 lut 2014, 19:17

A szkoda, jedyną postacią we Władcy pierścieni która mnie bardziej zachwyciła niż Faramir jest... Boromir.

Sep, piątka!
Wg mnie Boromir to jedna z najciekawszych postaci z WP.
Sam też jest ciekawy i chociaż jest na drugim planie, to on staje się prawdziwym bohaterem.
No i Gollum zamyka moje top3 postaci z WP.

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Wróć do „Filmy/seriale”