Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Wiedźmin

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Jarppy
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Wiedźmin

Postautor: Jarppy » pn 01 gru 2014, 18:57

Jak się nastawiacie na „nowe Wiedźminy”? Serial od HBO i pełnometrażowy film od Bagińskiego, to całkiem niezła parka. Osobiście gorąco czekam na to i na to. Może nawet bardziej na serial, „Gra o tron” jakoś mi nie podeszła. Jestem ciekaw jak wyjdzie im ekranizacja naszej rodzimej prozy.
Jeśli był już taki temat to przepraszam, nie widziałem go nigdzie. ;)

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » pn 01 gru 2014, 19:54

Eee, serial od HBO? :lol:

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Dziewoja
Zarodek pisarza

Postautor: Dziewoja » wt 02 gru 2014, 00:22

Nawet nie wiedziałam, ze coś takiego ma wyjść. :shock:
Patrząc na to film, który powstał 2001 roku to lepiej nie komentować.
Zobaczymy co z tego będzie. :)

Jeżeli nie możesz latać to biegnij.
Jeżeli nie możesz biec to idź.
Jeżeli nie możesz iść to czołgaj się,
ale bez względu na wszystko nie przestawaj posuwać się na przód.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » wt 02 gru 2014, 00:42

Myślę, że Tomkowy "Wiedźmin" będzie ok :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Bron
Dusza pisarza

Postautor: Bron » wt 02 gru 2014, 12:31

Informacje o serialu od HBO zostały udostępnione przez strony 1 kwietnia, także nie łudźcie się ;) Film od Bagińskiego to też niepotwierdzone info, także lepiej odpuść sobie gorące czekanie i nastawianie, bo póki co nie ma na co.

"Laugh and the world laughs with you, weep and you weep alone." Ella Wheeler Wilcox

Awatar użytkownika
Jarppy
Pisarz domowy

Postautor: Jarppy » wt 02 gru 2014, 13:27

Ech, faktycznie serial to tylko żart, mogłem to lepiej sprawdzić na początku. :P
Ale mogę przysiądź, że gdzieś czytałem już o potwierdzeniu tego filmu, podobno będzie to animacja planowana na 2016 rok. Pewnie i tak jestem w błędzie, znając moje roztrzepanie. :evil:

Awatar użytkownika
Bron
Dusza pisarza

Postautor: Bron » wt 02 gru 2014, 13:40

Trochę poszperałem i znalazłem parę informacji nt. Tomkowskiego Wiedźmina.
"Oficjalna strona internetowa PISF ujawnia, że budżet całej produkcji wynosi obecnie 558 tys. zł"
Dla porównania powiem, że budżet gry Wiedźmin 3 wynosi 45 mln złotych, więc te pół miliona jeszcze niczego nie obiecuje. Lepiej podejść sceptycznie do tego projektu i później się mile zaskoczyć, niż odwrotnie ;p

"Laugh and the world laughs with you, weep and you weep alone." Ella Wheeler Wilcox

Awatar użytkownika
Jarppy
Pisarz domowy

Postautor: Jarppy » wt 02 gru 2014, 13:42

Bron, niby tak, ale ja się zawsze nakręcam. Zwłaszcza kiedy chodzi o Wiedźmina. :P

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » wt 02 gru 2014, 14:38

To jest na razie budżet developmentu nie całej produkcji, gdyż wniosek był składany w PISF na priorytet "Rozwój projektu" (wyniki tamtej sesji: http://www.pisf.pl/pl/dotacje/dofinanso ... sja-3-2014 ). Czyli wszystko jest w fazie konceptualnej na ten moment. Jak już będzie miało dojść do produkcji pewnie złożą kolejny wniosek o dofinansowanie produkcji właśnie. Ale wcześniej producent może trzy razy pod rząd starać się o kolejne dofinansowanie na rozwój projektu.

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » wt 02 gru 2014, 16:45

Nie martwcie się o budżet Bagińskiego, Tomek da sobie radę. A jego umiejętności obiecują, że film będzie dobry.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
DrVenkman
Pisarz domowy

Postautor: DrVenkman » pt 30 sty 2015, 20:14

Ja lubię oryginalny serial. Oglądam za każdym razem jak go dają w TV. Bawię się pierwszorzędnie. I te ballady Zamachowskiego na napisach, mm-m!

Awatar użytkownika
siso
Pisarz domowy

Postautor: siso » sob 31 sty 2015, 17:49

Serial dawało się oglądać, gdy:
1) dysponowało się umiejętnością przymknięcia oka na rażące niezgodności z książką i niedopuszczalne w wiedźmińskim świecie rozszerzenia;
2) przeczytało się sagę wcześniej i dzięki temu kojarzyło z grubsza, co się właściwie dzieje;
3) nie obejrzało zawczasu filmu, który to był siekaniną losowych scen wyjętych z serialu w osnowie efektów "specjalnych", jakich nie powstydziłby się każdy średnio rozgarnięty student pośledniego kursu grafiki komputerowej;
4) nie widział się / nie grało w grę;
5) było się bezwzględnym fanem wiedźmińskiego uniwersum.

Oczywiście punkt 5 kasuje wszystkie poprzednie, więc też serial obejrzałem :D
I czasami doń wracam, choć uśmiech politowania powraca, a uczucie lekkiego zażenowania nie chce odejść...

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » sob 26 gru 2015, 14:02

No, to z braku więcej informacji na ten temat (poza budżetem, autorką scenariusza i tym, że nic więcej Bagiński nie może powiedzieć), może jakiś fanboying Witchera? Tzn. ja graczem nie jestem i nie grałem, ale patrząc na grafikę i muzykę, czuję się, jakbym był znowu 13 latkiem, który przeczytał pierwsze w życiu opowiadanie Sapka (to było w 1989...).

Żona nie lubi fantasy i s-f. Nie lubi gier komputerowych. Syn jest za młody. Córka czyta Sapka, ale jakoś nie zachwyca się...

Najgorsze w bycie starym, żonatym zgredem jest to, że nie ma komu pokazać filmiki z gry wiedźmina i powiedzieć "staaary! Widziałeś?"

Jak dla mnie, jakby film miał taki klimat, jak choćby ten filmik poniżej, to już by było dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=HeIPxf-fhjs

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » sob 26 gru 2015, 18:40

Już nie mogę się doczekać. :roll:
Staram się śledzić ten temat, Bagiński już powiedział, że aktor, którego on ma na myśli - już wie, że mają go na myśli. :D

Książki uwielbiam, stary serial też (z całego serca), gry komputerowe z serii grałam i teraz czekam na więcej.
Myślę, że film też przypadnie mi do gustu. Sezon Burz też polubiłam. ;)

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » sob 26 gru 2015, 19:44

A co sądzicie o ostatnich wprawkach Bagińskiego?

Smok - pisałem tą opinię już kilka razy na innych forach: składa się z kilku fajnych scen. W każdym miejscu reżyser/scenarzysta wiedzą, że "tutaj musi się znaleźć coś w rodzaju X" i wstawiają X. Każda scena z osobna nie jest zła. A jednak całość jest na poziomie amatorskich filmów, których na youtubie pełno.

Gra aktorska - jedyny, który się broni, to Stuhr (nawet go nie poznałem na początku). Reszta kiepsko. Niektórzy grają zbyt przesadnie.
Efekty - przeważnie porządne, chociaż czasami wstawione po to, by były.
Montaż - tutaj ktoś zdecydowanie zawiódł. Film się dłuży (!). Zabrakło kogoś, kto bezlitośnie wyciąłby 1/3 filmu; zamiast tego pewnie mówili: eeee, to taka fajna scena, żal ją wywalać... Jak dla mnie, 4/10. No, może 5/10

Twardowski: tutaj już zdecydowanie lepiej. Nie zgadzam się z jękami zachwytu, że to genialne, wspaniałe, i ach-szkoda-że-nie-pełnometrażowy. Ale tutaj widać już kawałek dobrego rzemiosła, w miarę porządną grę aktorską.. no i film się nie dłuży. Trochę mnie irytowały niektóre rzeczy (np. grawitacja na Księżycu), ale ogólnie dałbym 8/10.

Pamiętam inne, starsze utwory Bagińskiego (Katedra, Fallen Art) i nowsze (Ambition, Killing Monsters i inne kinametyki do wiedźmina) i mam wrażenie, że jak na razie nic nie przebiło "Fallen Art". Niepokoi mnie także postać scenarzystki (Thania St John - głównie seriale, a te, które znam, pochodzą sprzed 10 lat najwcześniej), producent (The Sean Daniel Company) i budżet (30 milionów - no wiadomo, że najwięcej idzie na gaże aktorów i prawa, ale mimo wszystko...)

Boję się jednak najbardziej amerykanizacji filmu. Że Yennefer będzie murzynką, Geralt Azjatą, a Jaskier gejem walczącym o prawa kobiet. Albo elfy będą wszyscy Afroamerykanami, wiedźmin nie będzie urpawiał przygodnego seksu i tak dalej.

Wróć do „Filmy/seriale”