Obrazek Weryfikatorium

Wiedźmin

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Babette
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Wiedźmin

Postautor: Babette » sob 20 lip 2019, 11:41

Ostatni post z poprzedniej strony:

Oj tam, oj tam. Nie ma doskonałego Wiedźmina, Idealny jest tylko w naszej wyobraźni :lol:

Podobają się panu moje kwiaty?
To są pierwsze słowa jakie wypowiedziała Małgorzata do Mistrza
.

Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Wiedźmin

Postautor: ravva » sob 20 lip 2019, 12:20

Ja sie tego zwyczajnie boję.
Mialam ogromne nadzieje związane z pierwszym wiedzminem, obsada swietna: zebrowski, zamachowski, dymna, olbrychski. Mozna bylo zrobic arcydzielo. Jak wyszlo, wszyscy wiedza, mi sie do dzis snia elfy na wzor indian w rezerwatach i chlosta geralta, gdy dzwiek przypominał jakby tym batem w deche walili.

Dlatego nie nastawiam sie na tak, podchodze do sprawy z pewna taka niesmialoscia. Niech sie objawi, wtedy ocenie.

Na ten moment klopocze mnie tylko superman w roli geralta, ale kto go tam wie, moze sie obroni.
Ostatnio zmieniony sob 20 lip 2019, 12:21 przez ravva, łącznie zmieniany 1 raz.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Wiedźmin

Postautor: szopen » sob 20 lip 2019, 12:21

Która blondi? Bo Ciri jest tam całkiem sporą nastolatką...

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Wiedźmin

Postautor: Misieq79 » sob 20 lip 2019, 12:41

szopen pisze:Source of the post Która blondi? Bo Ciri jest tam całkiem sporą nastolatką...

No właśnie mam zagwozdkę bo sporość i Force Wave w 1:13 sugeruje Pavettę.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
echO
Pisarz domowy

Wiedźmin

Postautor: echO » sob 20 lip 2019, 14:57

Teaser obiecuje tępego blockbustera - ale to tylko teaser; mógł zostać tak zaprojektowany, już tak bywało. Ta gadka o "chaosie" powala na kolana (inaczej). A Geralt, oprócz tego, że jest większy niż sądziłem, pokazany jest jako mruk i walczy stylem Conana, że tak powiem :D To, co tam kombinują z Yennefer, jest już taką profanacją, że przypomina mi się ekranizacja Mrocznej Wieży. Wyjdzie pewnie na to, że wezmą Ostatnie Życzenie, podziurawią, faszerując te dziury własnymi pomysłami (zupełnie od czapy) i zredukują dialogi do minimum. To ostatnie może wyjść produkcji nawet na dobre - w świetle tego faszerowania. Coś mi się widzi, że wyjdzie z tego przykra bida, choć oczywiście wróżę totalnie z fusów.

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Wiedźmin

Postautor: szopen » sob 20 lip 2019, 15:49

Misieq79 pisze:Source of the post
szopen pisze:Source of the post Która blondi? Bo Ciri jest tam całkiem sporą nastolatką...

No właśnie mam zagwozdkę bo sporość i Force Wave w 1:13 sugeruje Pavettę.

Force Wave tak, ale Freya na 100% ma grać Ciri

Awatar użytkownika
slavec2723
Dusza pisarza

Wiedźmin

Postautor: slavec2723 » sob 20 lip 2019, 16:27

i tak jest lepszy niż z Żebrowskim. Wiem, wiem, że dla Netflixa zrobić lepszy serial niż polski "Wiedźmin" to nie jest wielki wysiłek, myślę, że wyrobili by się w trzy miesiące, ale powiem tak - nie jest źle. Geralt ma trochę za dużego bicepsa, ale niech tam, nie można mieć Mikkellsena, albo Keanu Reevsa. Porównajcie sobie - z czystej ciekawości - trailer pierwszego sezonu GoT, tam również, nie było nie wiadomo czego. To taka typowa streamingowa migawka, mająca za zadanie wzbudzić zainteresowanie i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Nie robię sobie wielkich nadziei, ale jeśli nie schrzanią tego jakoś kompletnie, to moim zdaniem będzie do przyjęcia.

Choć te driady, to serio wyglądają jak Dzieci Lasu z "GoT" nie wiem, pojechali po bandzie, czy nie mieli pomysłu, w każdym razie, jaki jest koń każdy widzi. A Płotka, jako taka się broni :)

Dobra, cholera ja jestem excited, przecież ten wątek założono bite 5 lat temu, wreszcie mamy, wreszcie wyjdzie, i zamiast się cieszyć, to jakieś takie, łeeee, szału nie ma, łeee o co tyle hałasu, zadu nie urywa. Miało być mega, miał być cud nad Wisłą i Potomakiem jednocześnie...

Ostatnio ciężko być Weryfikatorianem :P

(...) zapoznam pana z moim wydawcą. To jest łajdak, jak wszyscy wydawcy. Ale uczciwy łajdak.
Paul Barz - "Kolacja na cztery ręce"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Wiedźmin

Postautor: Godhand » sob 20 lip 2019, 17:02

Dobrze, że zwróciłeś uwagę slavec2723.
Sukcesem jest już to, że wyjdzie, że został wzięty na tapetę, że pójdzie w świat (za grami).
A jaki będzie? Ja się z sentymentu kręciłem nawet pozycją z Żebrowskim, i tą też będę jakakolwiek by nie była. I Pół Wieku Poezji też będę. To po prostu cześć klimatu, który zawsze mnie kupi.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
echO
Pisarz domowy

Wiedźmin

Postautor: echO » ndz 21 lip 2019, 23:06

Godhand pisze:Source of the post Sukcesem jest już to, że wyjdzie, że został wzięty na tapetę, że pójdzie w świat (za grami).

Ale powieść też poszła w świat i to wcześniej niż gry.

Co bym nie psioczył (a trochę psioczę na widok trailera i czuję w moczu, że słusznie; że będzie padaka) czekam na tę ekranizację prawie tak samo jak na diunę. A po nich niech świat się wali!

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wiedźmin

Postautor: Bartosh16 » wt 23 lip 2019, 10:06

Nie chce oglądać trailera, ponieważ z zasady tego nie robię. Zbyt wiele razy się rozczarowałem.

Ale mam pytania do tych, co oglądali:
- czy Yennefer naprawdę wygląda tak jak na memach?
- czy driady naprawdę są czarne?

Quick note do drugiego pytania - nie przeszkadza mi czarny kolor skóry, przeszkadza mi nie-zielony.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
echO
Pisarz domowy

Wiedźmin

Postautor: echO » wt 23 lip 2019, 11:37

Yennefer była, jak domyślił się Geralt, garbuską. Wygląda, że netflix rozwinął ten wątek :D Dodając łopatę szczegółów od siebie. Coś z nią nie tak; nie znam memów, ale no żuchwę ma krzywą, ma garb, ma jakieś otępienie w oczach. Reszty nie będę zdradzał, ani tego, co w trailerze widać (a jest jeszcze jeden strzegół) ani to, czego się domyślam.
Driady są chyba czarne, a brokilon jest chyba w pełni CGI.

Awatar użytkownika
MargotNoir
Dusza pisarza

Wiedźmin

Postautor: MargotNoir » wt 23 lip 2019, 11:48

- tak
I
- tak

A mimo, że pierwsze zdjęcia miały być ponoć ylko przymiarką kostiumu i nie uwzględniać charakteryzacji, która miala wiele zmienić Cavill nadal wygląda jak cosplayer, ktory źle dobrał odtwarzaną postać do własnego typu budowy/urody.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wiedźmin

Postautor: Bartosh16 » czw 25 lip 2019, 08:34

MargotNoir pisze:Source of the post Cavill nadal wygląda jak cosplayer, ktory źle dobrał odtwarzaną postać do własnego typu budowy/urody

Cavill jest wielkim fanem Wiedźmina, więc jestem skłonny mu wybaczyć to i owo. Jako aktor powinien oddać ducha postaci, nie odbiega szczególnie od mojego książkowego wyobrażenia.

Yennefer nie ma trójkątnej twarzy i fiołkowych oczu. Skucha.

Driady nie są zielone, kolejna skucha.

Są stereotypy i są archetypy.
Stereotyp jest np. taki, że to mężczyźni byli wojownikami. Ze stereotypem na swój na poły udany, na poły irytujący sposób walczą "Wikingowie". Lagertha jest twardą kobietą, która nie stroni od bitki. Niedawno bodaj gdzieś w Polsce znaleziono grób kobiety-wikinga, zgoda.
Ale zielone driady to nie stereotyp tylko archetyp, a z tym już walczyć trudniej.

Np. trudno mi sobie wyobrazić poważny film, w którym Achilles jest tchórzem. Albo czarodziej nie włada magią. Olbrzymy są niskie i krasnoludy wysokie. Najwidoczniej nie-zielone driady przyjdzie mi zobaczyć.

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Wiedźmin

Postautor: Misieq79 » czw 25 lip 2019, 09:29

Bartosh16 pisze:Source of the post Np. trudno mi sobie wyobrazić poważny film, w którym Achilles jest tchórzem

Widziałem film w którym Achilles (pamiętamy, tak piękny że ukryto go między córkami Likomedesa) był grany przez brzydkiego jak kupa łysola :D
BTW czy zieleń driad to nie był aby kamuflaż? Nie mam materiału źródłowego pod ręką.

Driady nie są czarne, szefowa się rzuca w oczy, w tle jest pełna paleta kolorów. Bardziej mnie rażą ich mundurki.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Wiedźmin

Postautor: szopen » czw 25 lip 2019, 10:28

Miały pomalowane twarze w zielone twarze. Gdyby były zielone, Geralt by raczej nie zobaczył pasów.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Wiedźmin

Postautor: Bartosh16 » pt 26 lip 2019, 14:54

Misieq79 pisze:Source of the post
Bartosh16 pisze:Source of the post Np. trudno mi sobie wyobrazić poważny film, w którym Achilles jest tchórzem

Widziałem film w którym Achilles (pamiętamy, tak piękny że ukryto go między córkami Likomedesa) był grany przez brzydkiego jak kupa łysola :D

To nie była jakaś komedia?

Z Sagi o Wiedźminie nie wynika jednoznacznie kolor skóry, przyznaję.

Ale faktem jest że jakaś część fan base to gracze, a tam driady już były zielone. Jeśli dodamy do tego nieszczęsny serial z wspomnianą K. Gruszką, możemy oczekiwać, że driady będą zielone. Sądzę, że znajdzie się więcej źródeł, które do poświadczą, ale przysiądę wieczorkiem, bo teraz mam mało czasu.

Mój blog "Otwórz oczy"

Wróć do „Filmy/seriale”