Kill Bill (volume 1 & 2)

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Navajero » wt 15 paź 2013, 21:06

Ostatni post z poprzedniej strony:

Czyli jest i teoretyczne uzasadnienie tego, co napisałem :) Nb. pierwsze słyszę o campie ( wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten link), znaczy czegoś się dziś nauczyłem :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 15 paź 2013, 21:06

Sontag. <3 Mistrzyni, jeśli chodzi o postmodernistyczną estetykę.

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » wt 15 paź 2013, 21:23

Nie kupuję tego :) Pojmowanie tekstu jako pre - tekstu, albo "erotyczne" traktowanie wykładni tegoż? To koncepcje zrodzone z umysłu mistrza zen spitego do nieprzytomności ruską wódką :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 15 paź 2013, 21:28

Bierz pod uwagę, że czytasz ułomne streszczenie myśli z wikipedii. :P Kant też wychodzi wtedy do kitu.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Postautor: Navajero » wt 15 paź 2013, 22:27

Nie, nie, to nie wiki, zapoznałem się swego czasu z teoriami postmodernizmu. Po prostu jakoś umknął mi ten camp. Albo wyleciał z głowy :)

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Alicja Minicka
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Re: Kill Bill (volume 1 & 2)

Postautor: Alicja Minicka » śr 16 paź 2013, 07:08

W "Pulp Fiction" i "Kill Bill" można dotrzec fascynację komiksem. Chyba stąd przerysowania. Efekt jest wspaniały. Tarantino zaliczam do moich ulubionych reżyserów.

Awatar użytkownika
Lukaszpunk
Pisarz domowy

Postautor: Lukaszpunk » śr 16 paź 2013, 09:52

Ja również uwielbiam wszystkie dzieła Tarantino. Moim ulubionym jest Pulp Fiction. Za to Kill Bill jest świetny właśnie przez te przerysowania, tryskającą krew rodem z filmów klasy b i m fascynacje starym dobrym kinem kung fu. Oczywiście to moje skromne zdanie z którym można się nie zgodzić.

Awatar użytkownika
Magic
Dusza pisarza

Postautor: Magic » czw 17 paź 2013, 09:21

Navajero pisze:film przekracza barierę kiczu, wchodząc w obszar wizualnej poezji. Jednak odbiór wymaga od widza pewnej giętkości kręgosłupa

Nic dodać, nic ująć :)

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi

"tylko grafomani nie mają żadnych wątpliwości odnośnie swojej tfurczości" - Navajero

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » pt 25 paź 2013, 00:22

No ludzie, popatrzcie na to, jakbyście oglądali obraz, a nie film - przecież to jest estetyczne arcydzieło wszech czasów. :<

Awatar użytkownika
BMF
Dusza pisarza

Postautor: BMF » pt 25 paź 2013, 22:20

Sepryot pisze:No ludzie, popatrzcie na to, jakbyście oglądali obraz, a nie film - przecież to jest estetyczne arcydzieło wszech czasów. :<

No ale dlaczego wy macie inne zdanie niż ja ;)

you get me closer to god

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » pt 25 paź 2013, 22:25

Oj tu nie chodzi o inne zdanie, po prostu mi przykro, że nie możecie się zachwycić tak jak ja. ;)

Awatar użytkownika
BMF
Dusza pisarza

Postautor: BMF » pt 25 paź 2013, 23:01

Współczuję <przytul> ;)

you get me closer to god

Awatar użytkownika
Alicja Minicka
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Alicja Minicka » sob 26 paź 2013, 07:52

Sepryot pisze:Oj tu nie chodzi o inne zdanie, po prostu mi przykro, że nie możecie się zachwycić tak jak ja. ;)

W pełni podzielam Twój zachwyt,

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » sob 26 paź 2013, 11:01

Dla mnie QT jest mistrzem pojedynczej sceny - podziwiam sposób, w jaki je rozgrywa (napięcie, dialog, prowadzenie (również aktorów)). Ma też niesamowity dar do wyboru aktorów, nawet w epizodach. Nawet w scenariuszach, które tylko pisał (Prawdziwy romans), lub poprawiał (Karmazynowy przypływ) w pojedynczych scenach aktorzy grają koncertowo. Fakt, że większość kluczowych scen QT robi wg jednego wzoru nie ma znaczenia - za każdym razem się na to łapię ;)
I tyle. Jako całość jego filmy średnio do mnie przemawiają - tzn robią wrażenie w chwili oglądania, lecz szybko o nich zapominam. Lubię natomiast wracać do pojedynczych scen, żeby coś podpatrzeć ;)
Podobnie z Kill Bill - świetne epizody, całość średnia.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
Bron
Dusza pisarza

Postautor: Bron » sob 26 paź 2013, 11:09

Dla mnie to świetny film, zresztą jak praktycznie każde dzieło Tarantino. No i co może wydawać się zabawne, fabuła nie gra tutaj dla mnie najważniejszej roli. Sposób w jaki przedstawiona jest ta historia i estetyka (choć moja znajomość w tym temacie jest zbyt uboga, bym mógł w pełni się nią zachwycić) nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Same postacie, choć stereotypowe, są świetnie i szczegółowo odegrane. Jako że kultura japońska nie jest mi obca to najbardziej mi się podobały sceny z Hattori Hanzo, Yakuzą, rzeźnia z samurajami w "tawernie", no i walka na końcu w śnieżnym klimacie (<3).

"Laugh and the world laughs with you, weep and you weep alone." Ella Wheeler Wilcox

Awatar użytkownika
Vercenvard
Pisarz domowy

Postautor: Vercenvard » wt 27 maja 2014, 18:21

Obok PF i Reservoir Dogs najlepszy Tarantino. Jego późniejsze filmy jednak już do mnie tak nie trafiały. Co do samego KB to preferuję część drugą, niedawno sobie strzeliłem powtórkę na blu-ray i bawiłem się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak co HD to HD.

Siedzący na ławeczce dziadunio spojrzał w kierunku łowców, mrużąc oczy i jednocześnie, uniósłszy dłoń w niemal czarnoksięskim geście, zaczął dłubać w nosie.

http://narreweid.blogspot.com/

Wróć do „Filmy/seriale”