Martin Lechowicz

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
giacomo9
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Martin Lechowicz

Postautor: giacomo9 » pn 22 lis 2010, 21:33

Artysta znany dzięki serwisowi YouTube, gdzie umieszcza komponowane przez siebie, amatorskie utwory. Porusza w nich ważne tematy, opisuje Polskę i dziejące się w niej problemy z przymrużeniem oka, celnie i obiektywnie. Ba, książkę nawet wydał... Jak sam o sobie pisze: Martin to postać niepokojąca, chaotyczna i trudna do zdefiniowania..

Lubię go niezmiernie. Ma wielki talent, jego zawarte w piosenkach uwagi, jak pisałem wyżej, ukazują i bezlitośnie wytykają wady ludzkich zachowań, decyzji politycznych czy funkcjonowania sieci kolejowych. Za owy krytycyzm i poglądy po części zgadzające się z moimi cenię go najbardziej.

Był temat o Piotrze Lisieckim, jednak uważam, że warto poświęcić temat komuś, kto ma zdecydowanie większy talent :D

„Przekupić można każdego. Tyle, że jedni cenią się bardziej, drudzy zaś mniej.”

Awatar użytkownika
Jacek Fuchs
Zarodek pisarza

Postautor: Jacek Fuchs » ndz 05 cze 2011, 12:40

ostatnio w Warszawie miałem okazję przybić mu piątkę ;)

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » ndz 16 lis 2014, 18:11

Miałem kiedyś okazję nawiązać z nim internetową korespondencję. Bardzo fajny gość, mimo że w niektórych kwestiach oszołom. Bardzo lubię jego piosenki, większość z nich. A piątą część do "Obławy" śp. Jacka Kaczmarskiego uważam za małe arcydzieło.

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » ndz 16 lis 2014, 23:53

Fajnie śpiewa, ale piosenek to on pisać nie umie. xD Większość to arcydzieła, ale grafomanii i prostackiego pojmowania literatury jako medium.

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Jim Skalniak
Pisarz osiedlowy

Postautor: Jim Skalniak » pn 17 lis 2014, 04:34

Pitolicie, Sepryoicie. Refreny ma na ogół zgrabne. Ze zwrotkami gorzej, rymuje je i rytmizuje na siłę. Mimo to "grafomania" to zbyt mocne określenie dla twórczości kogoś, kto operuje satyrą budowaną na kliszach z mowy potocznej i internetowej. Taką sobie obrał dziedzinę i jest w niej niezły, raczej nie pretenduje z tym do miana "poety" czy "artysty", choć bywa tak nazywany (vide pierwszy post), a wydaje mi się, że taka pretensja jest dla kwalifikacji do półki "szczyt grafomanii" warunkiem podstawowym. Słowa "arcydzieło" użyłem w odniesieniu do jednej tylko piosenki, zabezpieczając się jeszcze "małym". :)

"Naucz się, że można coś innego roznosić niż kiłę. Można roznieść światło, tak?"
Robert Brylewski

Awatar użytkownika
mjut
Zarodek pisarza

Postautor: mjut » śr 25 lis 2015, 19:56

Jakiś tam talent ma i niektóre teksty całkiem nieźle ale tak jak ktoś kiedyś pod jednym z filmików napisał wiele jego piosenek wygląda bardzo podobnie. Jakby znał 3-4 akordy i nic więcej. W kwestiach światopoglądowych to już brzmi mocno sekciarsko.

Wróć do „Muzyka”