Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

Romans z wnukiem ;)

Pomysły, inspiracje, fabuły i inne bolączki pisarzy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
paulina.itp
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: paulina.itp » wt 08 wrz 2015, 12:35

Ostatni post z poprzedniej strony:

A dziadek jeszcze żyje?

Nie no, raczej go zabiłam. To by było zbyt niezręczne.

Bo to daje więcej możliwości.

Np?

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » wt 08 wrz 2015, 12:38

paulina.itp pisze:Cytat:
Bo to daje więcej możliwości.

Np?

obserwacja zmian doświadczeń pokoleniowych w zakresie życia seksualnego?

Czyli: zachowania seksualne dziadka i wnuka jako materiał kreacyjny (tematyczny, konstrukcyjny i dramaturgiczny ;)

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » wt 08 wrz 2015, 14:30

paulina.itp, jeśli żyje, to odmładzasz dziadka. W sumie jeśli nie żyje, to zawsze możesz go wskrzesić i później odmłodzić.
I dopiero wtedy robi się ciekawie ;)

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
paulina.itp
Pisarz domowy

Postautor: paulina.itp » wt 08 wrz 2015, 21:21

obserwacja zmian doświadczeń pokoleniowych w zakresie życia seksualnego?

wspominałam, że to tekst fantasy skierowany do młodzieży? a nie nowe "50 twarzy załamania psychicznego autorki"? ;)

paulina.itp, jeśli żyje, to odmładzasz dziadka. W sumie jeśli nie żyje, to zawsze możesz go wskrzesić i później odmłodzić.
I dopiero wtedy robi się ciekawie ;)

rywalizacja o kobitkę? ;) to zalatuje każdym znanym mi paranormal romance. Chociaż w tej wersji mogłoby być zabawne ;)
lub jeszcze bardziej awkward

Awatar użytkownika
cru
Pisarz domowy

Postautor: cru » wt 08 wrz 2015, 21:53

Scena jak bohaterka rozmawia z dziadkiem, smarkanie "buu, ja cię zawsze kochałam, ale on jest młodszy i przystojniejszy" ;(((( a dziadek na to "W porządku, wybaczam, i tak niedługo umrę, niechaj ów kawaler godnie mnie zastąpi" ;((((
Byłoby pięknie i wzruszająco :) Dziadek odchodzi (dosłownie lub nie), a bohaterka czuje jeszcze większą więź z jego wnukiem i czuje się "rozgrzeszona".

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 08 wrz 2015, 23:26

cru pisze:Scena jak bohaterka rozmawia z dziadkiem, smarkanie "buu, ja cię zawsze kochałam, ale on jest młodszy i przystojniejszy" ;(((( a dziadek na to "W porządku, wybaczam, i tak niedługo umrę, niechaj ów kawaler godnie mnie zastąpi" ;((((
Byłoby pięknie i wzruszająco :) Dziadek odchodzi (dosłownie lub nie), a bohaterka czuje jeszcze większą więź z jego wnukiem i czuje się "rozgrzeszona".

Już widzę z jaką ochotą wnuczek ruszy w "przestrzenie", gdzie gościł dziadek. Oj dziewczyny, dziewczyny... ;)

Awatar użytkownika
cru
Pisarz domowy

Postautor: cru » śr 09 wrz 2015, 00:15

A wnuczek musi wiedzieć?
Oj chłopcy :D

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » śr 09 wrz 2015, 00:36

cru pisze:A wnuczek musi wiedzieć?
Oj chłopcy :D

Wreszcie odezwał się ktoś z doświadczeniem w tych sprawach ;)

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
badz
Pisarz domowy

Postautor: badz » śr 09 wrz 2015, 01:36

wspominałam, że to tekst fantasy skierowany do młodzieży?

Ludzie tak bardzo buntują się kiedy ktoś próbuje zakuć ich w kajdany, a jednocześnie sami nakładają na siebie kajdany każdego dnia.

Fantasy. Do młodzieży. W wieku od 12,5 do 16 i 2 miesiące. Ale dla chłopców czy dziewczynek? I jakiej rasy? Bo we mnie trochę Cygana płynie.

Powodzenia z dziadkiem.

ludzie cywilizują się nagminnie, a ja wciąż jestem dziki.

Awatar użytkownika
paulina.itp
Pisarz domowy

Postautor: paulina.itp » śr 09 wrz 2015, 12:02

wspominałam, że to tekst fantasy skierowany do młodzieży?

Ludzie tak bardzo buntują się kiedy ktoś próbuje zakuć ich w kajdany, a jednocześnie sami nakładają na siebie kajdany każdego dnia.

Fantasy. Do młodzieży. W wieku od 12,5 do 16 i 2 miesiące. Ale dla chłopców czy dziewczynek? I jakiej rasy? Bo we mnie trochę Cygana płynie.

chodziło mi tylko to, że pisząc tekst fantastyczny skierowany dla stosunkowo młodych czytelników (coś około mojego wieku) chciałam na pierwszym planie umiejscowić coś innego niż seksualność bohaterów.

Awatar użytkownika
godai
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: godai » śr 09 wrz 2015, 21:12

paulina.itp pisze:chodziło mi tylko to, że pisząc tekst fantastyczny skierowany dla stosunkowo młodych czytelników (coś około mojego wieku) chciałam na pierwszym planie umiejscowić coś innego niż seksualność bohaterów.

Jeśli celujesz w nastolatki płci męskiej to jest to bardzo błędne podejście. Nic tak nie sprzedaje im czegokolwiek jak cycki.

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » śr 09 wrz 2015, 22:25

Jak w jednym zdaniu obrazić mężczyznę i jednocześnie sprawić mu komplement? Jesteś lepszy w łóżku od swojego dziadka.

Pamiętacie Indiana Jones i ostatnia krucjata? Scena, gdy Indy całuje się z nazistką, potem ona mówi: Świetnie całujesz, a odpowiada ojciec: wiem. I mina Juniora, która mówi wszystko ;)

Dla mnie takie ustawienie postaci ma gigantyczny potencjał: wyobraź sobie scenę, gdy kobieta może sobie obejrzeć obu mężczyzn w jednej chwili, tu i teraz: starsza kopia młodszego, dłonie smukłe i naznaczone plamami pigmentacyjnymi, twarz gładka i zmęczona przebytą drogą, serce gówniarza i spokój przed nieskończonością, młodzieńcze ideały i to co z nich zostało, wcale nie gorsze, tylko inne.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
paulina.itp
Pisarz domowy

Postautor: paulina.itp » sob 19 wrz 2015, 19:44

To rzeczywiście ma spory potencjał :) I daje samej bohaterce szansę do zastanowienia się nad tym, jak ona się zmieniła przez ostatnie kilkadziesąt lat.
Dobra, wiem, jak ona ma zareagować na takie odkrycie. Teraz pozostaje mi kwestia młodeszego faceta. Zakładając, że w jakiś sposób pozna pikantny sekret z przeszłości dziewczyny (raczej sama mu nie powie) - jak mógłby zareagować? Jakie są opcje?
Dodam, że o jej długowieczności będzie wiedział.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » sob 19 wrz 2015, 20:21

paulina.itp, jedną z umiejętności pisarza, jest wczucie się w postaci bohaterów. Zastanów się, jakby Ty byś się czuła i jak byś zareagowała, gdyby okazało się, że Twój długowieczny chłopak spał z Twoją babcią.

Ten temat przypomina The Jerry Springer Show.

B.A. = Bad Attitude

Wróć do „Kreatorium”