Bez powrotu (sfi-fi/fantastyka/postapo)

Tu wrzuć dopracowane fragmenty opowiadań, które chcesz poddać ocenie Weryfikatorów.
Potem tekst przechodzi do działu "Zweryfikowane"

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Kareen
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Kareen » ndz 01 lip 2018, 21:47

Ostatni post z poprzedniej strony:

Hmm, rozumiem Twoje rozkminy. Ja na Twoim miejscu chyba pisałabym dalej, starając się gdzieś tam wplatać opis sytuacji świata, dlaczego to się stało i ogólnie jak wygląda uniwersum, i tak będą wychodzić kolejne szczegóły podczas toczenia się akcji - naturalna kolej rzeczy. To nie zaszkodzi, a na pewno rozjaśni, bo szczerze ja i tak super dużo z tej monotonnej paplaniny starca nie zapamiętałam - jak jest za dużo informacji na raz, to też niedobrze, bo połowa wyleci z głowy. ;) Tym sposobem będziesz miała 2 w 1 - powoli będzie wyłaniać się obraz uniwersum podczas kolejnych rozdziałów, a wtedy prolog możesz zawsze w razie czego wyrzucić bądź zmodyfikować, na razie niech sobie jest, ja bym nie traciła na niego czasu w tej chwili. Taka moja luźna sugestia, a jak zrobisz, tak zrobisz. :)

Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
RebelMac
Pisarz osiedlowy

Postautor: RebelMac » sob 07 lip 2018, 19:28

Prolog świetny, podobał się bardzo. Z rozdziałem kolejnym jest problem, nie doczytałem, za sztampowy ten kapitan i pułkownik, ale doczytam i wypowiem się, na razie wstrzymuję ocenę, ale za prolog kudosy. :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RebelMac
Pisarz osiedlowy

Postautor: RebelMac » czw 19 lip 2018, 20:54

Doczytałem. Bardzo zgrabnie napisana rozmowa między żołnierzami. Jest ogólnie bardzo dobrze, nie przejmujcie się głosami krytyki, to kawał dobrej literatury. Biorę się za drugi fragment.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MargotNoir
Pisarz osiedlowy

Postautor: MargotNoir » sob 21 lip 2018, 09:12

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, opinię i entuzjazm :)

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz domowy

Postautor: Przemek » czw 26 lip 2018, 16:06

Długo miałem opory żeby to przeczytać, bo tematyka wojenna jest ciężka i trzeba się dobrze wgryźć i jak dotąd to nie była moja bajka.
I przekonałaś mnie. Może nawet polubię taką tematykę, zaszczepiłaś mi ciekawość w tym kierunku. Jest to na pewno wartościowe, pokazuje jakim piekłem, jaki dziadostwem, jest wojna.
Ludzie są mięsem armatnim. Wyłuszczyłaś tu jeden z paradoksów wojny: Największych bohaterów i najbardziej okaleczonych psychicznie przez wojnę, mami się pochwałami, manipulacjami i wysyła się na dalsze niebezpieczne akcje, bo są na tyle naiwni i z poczuciem misji, że na nie pójdą.

Osobowość głównego bohatera mi się podoba, to jego nieposłuszeństwo, ale też lekka naiwność + pragnienie samodzielnego myślenia i też jasności sytuacji, a także poczucie misji.
Na "literówki- składniówki" się nie rozdrabniam. Ogólnie jest ok.

„Nie pozwól światu, by mógł mieć coś do ukrycia.
Pamiętaj, że każdy błąd prowadzi do prawdy, a prawda zawsze jest źrenicą życia.”

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”