Oficyna RW2010

106

Latest post of the previous page:

MaciejŚlużyński pisze: I niestety z mojego doświadczenia wynika, że - wbrew pozorom - nie każdy, nawet już z lekka zaawansowany w pisaniu, jest w stanie sobie z takim wyzwaniem poradzić.
Jak w "Limes inferior" - do niektórych prac nadmiar rozumu przeszkadza ;)
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Uśmiecham się :)
- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Oficyna RW2010

107
Jeśli ktoś wyznaje zasadę "umiałbym, ale mi się nie chce" to najpewniej znak, że... wcale by nie umiał ;-)
Eldil pisze: Jak w "Limes inferior" - do niektórych prac nadmiar rozumu przeszkadza
Ale brak rozumu też niespecjalnie musi pomagać :mrgreen:

A tak szczerze mówiąc to nie pamiętam, abym po lekturze "Limes inferior" odniósł takie wrażenie; tam chyba chodziło o coś zupełnie innego, czyli "liftowanie" tych bezrozumnych. Ale mogę się mylić, czytałem już jakiś czas temu.
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

Oficyna RW2010

108
MaciejŚlużyński pisze: A tak szczerze mówiąc to nie pamiętam, abym po lekturze "Limes inferior" odniósł takie wrażenie; tam chyba chodziło o coś zupełnie innego, czyli "liftowanie" tych bezrozumnych. Ale mogę się mylić, czytałem już jakiś czas temu.
Oprócz lifterów byli tam downerzy, którzy musieli mieć uczciwe, niskie IQ, i podstawiali się za tych, co wcale na etat nie chcieli iść, choćby najlepszy ;)
„Patrzyłem na Twoje lektury i byłem zdumiony, jaka przepaść dzieli je od Twoich shortów w Zamku i miniatur. Jeśli zechciałbyś przyjąć sugestię, to lepiej idź w kierunku tego, co piszesz, niż tego, co masz na półeczce z ulubionymi nad tapczanem.” L.P. 04.07.2020

- Tak właśnie należy zasypiać. Uśmiechnięte sny wędrują do uśmiechniętych dzieci :)

Oficyna RW2010

110
MaciejŚlużyński pisze: A, faktycznie :oops:

Sam Sneer musiał przecież skorzystać raz z pomocy takiego "specjalisty" :mrgreen:
To teraz wyobraź sobie "redaktora d.s. czasopism" o rozumie papużki, który pracuje z uznanym pisarzem, żeby jego zbyt wyszukane i inteligentne teksty ściągnąć do poziomu... khmm... prostych, życiowych historii, wzbudzających proste, pozytywne emocje ;)

Oficyna RW2010

111
Eldil pisze: To teraz wyobraź sobie "redaktora d.s. czasopism" o rozumie papużki, który pracuje z uznanym pisarzem, żeby jego zbyt wyszukane i inteligentne teksty ściągnąć do poziomu... khmm... prostych, życiowych historii, wzbudzających proste, pozytywne emocje
Na szczęście u nas to nie działa w ten sposób, a osoba odpowiedzialna za redakcję ma znacznie więcej rozumu :twisted:

Ale... reguły są, jakie są. Profil odbiorcy jest dość precyzyjnie określony, a więc teksty nie spełniające założeń są z reguły po prostu odrzucane. Tu raczej nie ma zmiłuj.

Ale odwróćmy sytuację - wyobraź sobie, że ten "uznany pisarz" nie potrafi napisać prostego tekstu, który będzie spełniał kryteria...
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

Oficyna RW2010

112
MaciejŚlużyński pisze: Ale odwróćmy sytuację - wyobraź sobie, że ten "uznany pisarz" nie potrafi napisać prostego tekstu, który będzie spełniał kryteria...
... a prosty w obyciu i siermiężny w tekście kolega pokaże mu swój tekst, odrzucający wszystkich poza targetem, i powie: tak to się robi! :)
Tekst jest towarem, rozumiem. Uprzedzając gromy w odpowiedzi - nie dla każdego, to też rozumiem ;)
Wiesz, że wspólnie ze mną zaspamowujesz sobie własne ogłoszenie? ;) Pewnie warto w skrócie je powtórzyć :)

Wróć do „Wydawnictwa”