uspokojenie

1
oswajam kolejnego
drapieżnika

czai się na
skraju pamięci

osacza wspomnienia

w chwili nieuwagi rysuje
kreskę bólu na policzku

tęsknota

nie odejdzie ale
zamieni smutek w piękno
gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

uspokojenie

3
Gosia, piękne.
„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

FB - profil autorski

uspokojenie

4
ithilhin pisze: w chwili nieuwagi rysuje
kreskę bólu na policzku
Bardzo wyraźnie to poczułam.

I tylko jedno podpowiem. Z doświadczenia.
Smutek zamieni w spokój, piękna poczuć nie da.

Dziękuję. Za te słowa. Dziękuję.
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

uspokojenie

5
Gosia :hug:
Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

Mąż mojej siostry Krystian jest nudny i śmierdzą mu stopy, smród jest do wytrzymania, nuda - nie.
Rozmawiać może tylko o sobie, osiągając szczyty erudycji. Co robi i jak, czy mógłby lepiej, albo inaczej.

uspokojenie

6
ithi, ładne to takie - i smutne...
A tego drapieżnika - taką skuloną, przyczajoną do skoku czarną panterę, albo tygrysa - w tych wersach wręcz da się zobaczyć...
Dobra architektura nie ma narodowości.
s

uspokojenie

7
Isabel pisze: ithi, ładne to takie - i smutne...
A tego drapieżnika - taką skuloną, przyczajoną do skoku czarną panterę, albo tygrysa - w tych wersach wręcz da się zobaczyć...
czarna pantera :D
Nie ma rzeczy bar­dziej niewiary­god­nej od rzeczywistości.

uspokojenie

8
iris, Sarah, Isabel, Rumcajs, brat_ruina, dziękuję :hug:
Sarah pisze: Smutek zamieni w spokój, piękna poczuć nie da.
Spokój to moje piękno. Stąd tytuł ;)
Isabel pisze: i smutne...
a miało wyjść pozytywnie...
gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

uspokojenie

11
Annarosa, dziękuję.
Jak się tęskni za czymś ładnym, to może być i piękno. Jak już tęsknota się uspokoi. Tak mi się wydaje.

Navajero, dziękuję.
gosia

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja biała”