Antybabol

16

Latest post of the previous page:

Dobra, forumowi Pasjonaci!

Czy jest ktoś kompetentny w zakresie DNA? Mam na myśli genetykę w powiązaniu z genealogią.

Kogoś kto dobrze zrozumie jak napiszę moje pytanie: mam raw data z testu autosomalnego z FTDNA i w ancient calculatorze wyszło mi 21% powiązania z pochówkiem BR2 z Węgier i jak się to ma do tego, że podobno mamy ok 70%DNA takiego samego jak ślimaki?

Jak mi ktoś po ludzku wyłoży, to zapraszam na PW. :D Pozdrawiam!

Antybabol

17
Ja bym strzelał że to przez alternatywny splicing - człowiek posiada około 25 tysięcy genów kodujących białka albo ogólnie jakieś polipeptydy, właśnie przez alternatywne składanie można mieć na mRNA polipeptydy z "przepisanych" genów powiedzmy 1234 ale też 123, i tak dalej ( oczywiście jest dużo trójek nukleotydów i dużo więcej kombinacji). No i jeszcze introny w DNA i pre-m-RNA, które stanowią chyba 98-97% DNA a nie można ich tak sobie wywalić bo jakąś funkcję regulatorową pełnią (bakterie ich nie mają na przykład). Wydaje mi się że to może być przez to - albo biorą tylko te fragmenty "typowo ludzkie". Zdaję biologię rozszerzoną i to tyle co wiem. :roll:
Jak to mawia święta Ziuta - olej risercz, daj uczucia...

Antybabol

18
Begied21 pisze: [...] albo biorą tylko te fragmenty "typowo ludzkie"
Liczę, że właśnie to jest odpowiedź, ale będę jeszcze szukać potwierdzenia. :)
Begied21 pisze: Zdaję biologię rozszerzoną[...]
W tym roku matura? Powodzenia! :)

Antybabol

20
Nie jestem pewna, czy powinnam założyć nowy temat czy pisać tutaj, więc napiszę tutaj, gdzie są już jacyś ludzie :)
Jeśli ktoś miałby rozkminy okołomedyczne, chętnie pomogę. Bardziej w temacie patofizjologii różnych chorób i obrażeń albo sposobów na uśmiercanie/unieszkodliwianie bohaterów niż samych procedur.

Antybabol

21
Ode mnie możecie się troszkę dowiedzieć na temat leków, farmaceutyków, narkotyków i pracy w aptece.
Dodatkowo miałem przyjemność spędzić dużo czasu na oglądaniu filmów i seriali, a obecnie także i książek kryminalnych (tutaj dopiero raczkuję), a więc jakby ktoś potrzebował motywów, porady lub opinii to jestem do usług.

Antybabol

22
ancepa pisze: Dobra, forumowi Pasjonaci!

Czy jest ktoś kompetentny w zakresie DNA? Mam na myśli genetykę w powiązaniu z genealogią.
Znalazłaś już chętnego? Jeśli nadal nie, to mogę spróbować.

Ogólnie mogę pomóc w tematach biologii i biochemii, tego, jak od strony praktycznej wyglądają pewne techniki oraz generalnie praca w laboratorium biochemicznym/komórkowym, jak wygląda dzień pracownika life science etc.

Antybabol

24
Odświeżam ;) Temat, w którym mogę pomóc to szydełkowanie. Tak, wiem... Dla większości to śmieszne, ale jestem doświadczonym rękodzielnikiem i mogę doradzić w szeroko pojętym temacie szydełkowania. Wiecie, takim patyczkiem z haczykiem można wykonać naprawdę wiele rzeczy. Począwszy od serwetek, dywanów, koszyków, odzieży, dekoracji itd., kończywszy na zabawkach dla najmłodszych. Jeśli kogoś interesuje ta technika, zapraszam do kontaktu poprzez wiadomość prywatną. Zapewniam, że pokarzę niedowiarkom, w jaki sposób można sprawić przyjemność rodzinie i znajomym. Niepowtarzalne prezenty to moja specjalność, a ich samodzielne wykonanie to temat mojego poradnika, dla którego szukam wydawcy. ;)

Antybabol

25
Chętnie pomogę:
- krawiectwo ciężkie i lekkie. Budowa maszyn do szycia (z tych starszych): stębnówka, owerloc.
- haft richelie, krzyżykowy.
„Ludzie myślą, że ból zależy od siły kopniaka. Ale sekret nie w tym, jak mocno kopniesz, lecz gdzie”. - Neil Gaiman - Nigdziebądź

„Szczęknęły zdejmowane sztaby.
- Mógłbyś je trochę popchnąć? - odezwał się głos. - Wrota Wie¬dzy, Przez Które Nie Mogą Przejść Nie Znający Prawdy, strasznie się zacinają od wilgoci”.
Straż! Straż! - Terry Pratchet
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forumowi Specjaliści i Pasjonaci”