Obrazek
    :arrow: Zasady konkursu 18+

• duży słoik miodu porzeczkowego do wygrania!
  • na opowiadania z wątkiem erotycznym czekamy do 22 sierpnia

Pytania do Jacka Łukawskiego

Tu możesz zadać pytanie autorom udzielającym się na Weryfikatorium.

Moderatorzy: Weryfikator, Poetyfikator, Moderator, Zaufani przyjaciele

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 30 mar 2018, 16:45

Ostatni post z poprzedniej strony:

Eldil pisze:Source of the post Szczególne wrażenie zrobiła na mnie informacja o pisaniu równoległym dwu zupełnie różnych książek. Tym bardziej, że mam w pamięci słowa Marcina Przybyłka o tym, ile czasu zabiera mu wchodzenie w nastrój książki, jak łatwo go zburzyć kiedy np. rodzina wyrywa go do codziennych zajęć. A potem znów traci czas, by ten klimat odzyskać. A Ty utrzymujesz w sobie 2 odmienne światy na raz. Godne podziwu.

Nie wiem, czy to się uda. Na razie zaczynam i dopiero czas pokaże, czy dam radę.
Pierwotnie chciałem pisać tylko kryminał, ale nagły przeskok z fantastyki okazał się dość dołujący. Dołujący w takim sensie, że nie mogłem sobie poradzić z tak drastyczną zmianą klimatu, gdy ostatnie trzy lata myślałem "fantastycznie". Okazało się, że nie jestem tak elastyczny jak chciałbym być i potrzebuję dużo więcej czasu by sobie to poukładać w głowie.

Rozpoczęcie prac nad kolejną fantasy to forma złagodzenia skutków zmiany. Taki rodzaj higieny psychicznej. Wcale też się nie zdziwię jeśli "Śniadanie burzyciela światów" pojawi się jako pierwsze, a kryminał dopiero kilka miesięcy później.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » wt 03 kwie 2018, 08:23

skąd pomysł na kryminał? znaczy - pamiętam, krązył po głowie, etc.

nie sądzisz, ze to ryzykowne zagranie - pisarz 'fantastyczny', w sumie dość niedługo po debiucie, bierze sie za calkiem inny gatunek.
co na to fani?

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 03 kwie 2018, 09:03

ravva pisze:Source of the post skąd pomysł na kryminał? znaczy - pamiętam, krązył po głowie, etc.

Zawsze kręciły mnie kryminały i pomyślałem, że to dobry gatunek by podjąć próbę wyjścia poza fantastykę.

ravva pisze:nie sądzisz, ze to ryzykowne zagranie - pisarz 'fantastyczny', w sumie dość niedługo po debiucie, bierze sie za calkiem inny gatunek.

Każdy tekst uważam za ryzykowny więc to akurat nie problem. Udało się zadebiutować w fantasy to może (wierzę, że tak) uda mi się również zadebiutować jako pisarz kryminałów. Ale na to jednak muszę jeszcze poczekać, bo zmiana stylu i sposobu pisania okazała się trudniejsza niż się spodziewałem. Potrzebuję więc więcej czasu.

ravva pisze:co na to fani?

Oboje stwierdzili, że chętnie przeczytają.

Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pt 13 kwie 2018, 12:36

Kryminał i fantastyka, to jest fajne połączenie.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 13 kwie 2018, 19:29

Zostałem bohaterem szorta :D

http://szortal.com/node/14045

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Navajero » pt 13 kwie 2018, 19:35

Chwalipięta :)

Kruger pisze:Source of the post Kryminał i fantastyka, to jest fajne połączenie.

No jest. Mnie tam się podoba pisanie tekstów z obu tych obszarów.

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » śr 09 maja 2018, 21:02

Hej :)
Jeśli ktoś z Was jest z Kutna lub okolic i chciałby się spotkać to zapraszam w piątek o 18 do Biblioteki :)
Obrazek

Natomiast jeśli wybieracie się na Targi Książki do Warszawy za tydzień to będę tam 19 maja o 11.00
Obrazek
Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie zajrzeć :)

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » czw 24 maja 2018, 13:06

Zajrzalam. I nawet chlopak dal sie zaciagnac do znajomych :-)
Bardzo milo bylo cie znowu zobaczyc jacku ;-)

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 25 maja 2018, 21:15

Wzajemnie :)

Awatar użytkownika
Opar
Pisarz domowy

Postautor: Opar » czw 23 sie 2018, 20:47

Zakwalifikuję się tym postem do Złotej Łopaty, ale co tam, temat przebijania się do wydawców to przecież evergreen ;D Napisałeś, Jacku, przed dwoma laty:

Tekst rozesłałem do wszystkich wydawnictw z listy prosząc o potwierdzenie otrzymania maila. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie otrzymałem potwierdzenia to wysyłałem maila z prośbą o nie lub dzwoniłem.

Miałeś na myśli, że zaznaczyłeś opcję ,,wyślij potwierdzenie odbioru" dostępną na części skrzynek mailowych czy też że ,,analogowo" pisałeś po prostu w treści maili prośbę o napisanie maila zwrotnego z potwierdzeniem? Pytanie zasadniczo głupie, ale odpowiedź może być probierzem faktycznego zainteresowania wydawnictw propozycjami i ich mocy przerobowych ;)

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » wt 04 wrz 2018, 20:40

Opar pisze:Source of the post Zakwalifikuję się tym postem do Złotej Łopaty, ale co tam, temat przebijania się do wydawców to przecież evergreen ;D Napisałeś, Jacku, przed dwoma laty:

Tekst rozesłałem do wszystkich wydawnictw z listy prosząc o potwierdzenie otrzymania maila. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie otrzymałem potwierdzenia to wysyłałem maila z prośbą o nie lub dzwoniłem.

Miałeś na myśli, że zaznaczyłeś opcję ,,wyślij potwierdzenie odbioru" dostępną na części skrzynek mailowych czy też że ,,analogowo" pisałeś po prostu w treści maili prośbę o napisanie maila zwrotnego z potwierdzeniem? Pytanie zasadniczo głupie, ale odpowiedź może być probierzem faktycznego zainteresowania wydawnictw propozycjami i ich mocy przerobowych ;)

Hej! Kurcze, wydawało mi się, że już odpisywałem, ale swojej odpowiedzi nie widzę :hm:
Opar to nie jest głupie pytanie ;) Skorzystałem z obu opcji właśnie po to, aby prośba trafiła również do wydawców, których skrzynka nie wyświetla próśb o potwierdzenie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek Łukawski » pt 03 sty 2020, 22:33

Melduję się, abyście nie myśleli, że nie zaglądam na Wery. Zaglądam, ale z braku czasu robię to rzadko.
W tym roku, w okolicach wakacji, pojawi się w księgarniach mój pierwszy kryminał. Gdy już ustalimy z wydawcą konkretną datę to dam znać (czyt. będę się chwalił) ;)
Uczestnicy dawnego "weryspaceru po Chęcinach" znajdą w nim znajome miejsca. Oczywiście o ile przeczytają ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ithulu
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithulu » sob 04 sty 2020, 00:24

o, jakie fajne wieści :)
nie lubię kryminałów, ale Twój mnie pewnie skusi ;)

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
qla
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: qla » wt 07 sty 2020, 15:41

Gratulacje za wejście do kryminalnego świata.

Wojciech Kulawski - strona autorska: http://wojciechkulawski.pl

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Tu się chwalimy publikacjami papierowymi (proza i inne)

Postautor: Jacek Łukawski » pt 15 maja 2020, 22:10

I ja, podobnie jak Cedrik, zaglądam do Was już tak rzadko, że chyba tylko po to, aby się pochwalić.
Ale proszę, nie miejcie mi tego proszę za złe. Nie jest to moja zła wola, a jedynie brak możliwości by brać czynny udział w życiu forum.

Ad meritum:
Ogrom pracy, wyrzeczeń, frustracji, utraconej i odzyskanej nadziej wreszcie urzeczywistnił się w postaci nowej książki. Kosztowała mnie bardzo dużo i dlatego cholernie się teraz boję o to, jak zostanie przyjęta. Zresztą większość z Was wie jak to jest: człowiek niby powinien się prężyć jak dumny rumak, a tak naprawdę drży jak zajechany koń. Cóż... Proza życia.

Przedstawiam Wam jako pierwszym (oficjalna wzmianka pojawi się dopiero w niedzielę na "lajwie" wydawnictwa) moją nową powieść, która (jeszcze nieoficjalnie) jest już w przedsprzedaży:
https://www.empik.com/odmet-lukawski-ja ... ,ksiazka-p

Od strony technicznej porwałem się na głęboką wodę. Z jednej strony pozwalam czytelnikowi śledzić prywatne, dziennikarskie śledztwo, a z drugiej dochodzenie prowadzone przez prokuratora i policję. Oba idą osobnymi torami, ale się przenikają i oddziałują na siebie wzajemnie.
Równocześnie postawiłem na jak największy realizm, a więc głęboki research. Korzystałem z pomocy kilku policjantów, historyków oraz kieleckiej prokuratury... Kilka razy byłem pewien, że to wszystko mnie przerośnie. Nie przerosło jednak. Udało się.
Proszę trzymajcie kciuki, aby czytelnicy nadali temu sens.

Awatar użytkownika
ithulu
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithulu » pt 15 maja 2020, 22:40

Jacek Łukawski pisze:Source of the post Przedstawiam Wam jako pierwszym (oficjalna wzmianka pojawi się dopiero w niedzielę na "lajwie" wydawnictwa) moją nową powieść, która (jeszcze nieoficjalnie) jest już w przedsprzedaży:
https://www.empik.com/odmet-lukawski-ja ... ,ksiazka-p

Gratualcje!
Świetna wiadomość.
A opis brzmi bardzo intrygująco.

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Wróć do „Strefa Pisarzy”