Który wiersz uważasz za najlepszy?

Czas głosowania minął ndz 12 sie 2018, 22:14 Można wybrać tylko 1. opcję

Wiersz pierwszy
Liczba głosów: 19 (36%)
Wiersz drugi
Liczba głosów: 9 (17%)
Wiersz trzeci
Liczba głosów: 25 (47%)
Liczba głosów: 53

Fioletowy pojedynek na białe słowa

32
Bartosh16, Ty mi tu zamętu nie siej:)
Każdemu wolno typować i oceniać:)
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

34
Kurcze, gdyby nie to, że jest napisane, że fiolety to na trójkę typowałabym Nataszę. Dobry wiersz.
Dwójka mi się podoba, ale nie mam pojęcia kto napisał.
Jedynka - zgadzam się z Ju, że to facet.
Jak wymyślę kto, to wytypuję.
gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

35
Czytałem fioletowe wiersze, nie mogę odgadnąć nicków, ale charaktery i owszem: nr 1 to mężczyzna, samiec alfa, jakiś zapoznany women killer :) nr 2 wrażliwa dziewica z tendencjami do życia monastycznego, nr 3 starsza pani z psem ( a może chomikiem?) wygadana starsza pani ;)
Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

36
zmieniam zdanie, trudno:

1. uthModar
2. Łasic
3. Ithilin
"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."
"A jeśli nie uwierzysz,
żeś wolny, bo cię skuto
będziesz się krokiem mierzył
i będziesz ludzkie dłuto
i będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas — przeklęty."

39
Że i ja i wiersze? Miło mi, że się pojawiam w typowaniu, ale ja to wiersze pisuję zazwyczaj w tempie jeden na dekadę, a już ostatnio wrzuciłem taki zabawny produkcik :)

Moje typy:
1 - ładnie napisany, ale nieco zbyt dosłowny. Przez to stawiam na faceta. I ja Wam powiem: nikt nie podejrzewa, a to pewno Andrzej Pilipiuk robi nam psikusa :)
2 - kobieta, zdecydowanie kobieta, dobra wrażliwość, typowałbym Nataszę, Sarah albo Ithi. Skoro dwie pierwsze odpadają, a odcisk palca widać wyraźnie przez lupę, to Ithilhin. Albo Łasic?
3 - nuuuda :) wiersz narracyjny, całkiem inny w typie, ryzykowna jazda po bandzie, może się nie spodobać forma, może spodobać, że ramy rzeźbione, a nie proste. Facet? A bo ja wiem? Może zmyłka? Alicja Minnicka? Cerro? U kogoś w prozie przewijał się motyw zegarów, tylko nie pamiętam, u kogo :)
Ostatnio zmieniony pn 06 sie 2018, 10:39 przez Romecki, łącznie zmieniany 2 razy.
"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

42
Podjarałem się tymi zagadkami, kocham zagadki. Podywaguję sobie jeszcze.

Może rozwinę o co mi chodzi. Pierwszy wiersz czuję, że to kobieta, ponieważ nieraz w kobietach jest okropny głód mężczyzny i one sobie tworzą wyobrażenie mężczyzny i tamten wiersz jest raczej że tak powiem wyobrażeniem spragnionej miłości kobiety o mężczyźnie. Tam jest bardzo dużo zmysłowości kobiecej moim zdaniem i cholernie dużo samotności, która domaga się zaspokojenia. Ale ta dosłowna i dopełniaczowa "despera" nie podobają mi się po prostu.

Drugi dlatego typuję, że to facet bo jest tam jakaś taka męska urażona duma i chęć uwolnienia się, dążenia do wolności, do zachowania godności - to ty będziesz za mną płakać, teraz to ty zatęsknisz, laleczko, ja już się wypłakałem za tobą. Typ ala' Wokulski, bym powiedział. Bardzo piękny wiersz, szkoda, ze nie mogę głosować na dwa na raz.

Trzeci - ktoś, kto być może już pochował swoich rodziców, patrzy także inaczej, dojrzalej na życie, ceni je, ceni czas, ludzi. Tu raczej jestem pewien że to kobieta.

Mam nadzieję, że się nie mylę :p :p :p

Added in 11 minutes 46 seconds:
Ps. Ta jedynka... Czasem spotkałem się z takimi fazami, że niektórzy panowie poetyzują w prozie i wychodzi im to... niczym bokserowi w baletkach... No ewentualnie mogę dopuścić opcję, że to facet bardzo lubiący poetyzować i lubiący być docenianym przez kobiety, dla którego bardzo ważna jest jakaś kobieta(żona?) któremu bardzo zależy na bliskości z nią i pielęgnowaniu więzi.

Aczkolwiek ogólnie, jak miałbym obstawiać moją pewność w procentach: tak na 60 procent to kobieta, taka o której wspomniałem, a na 40 procent facet o którym też wspomniałem przed chwilą.

43
Przemek, zostaw rozważania psychologiczne na temat autorów :)
Spróbuj wytypować konkretne osoby :)
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

44
Romecki pisze: 1 - ładnie napisany, ale nieco zbyt dosłowny. Przez to stawiam na faceta. I ja Wam powiem: nikt nie podejrzewa, a to pewno Andrzej Pilipiuk robi nam psikusa
Godhand pn 06 sie 2018, 10:22 SB pisze: Przecież jedynka to Andrzej ;>
:)

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

45
A widzisz, bo ja najpierw tu wrzuciłem ocenę, a potem dopiero poczytałem archiwum :)
"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

46
Romecki pisze: A widzisz, bo ja najpierw tu wrzuciłem ocenę, a potem dopiero poczytałem archiwum :)
Chodziło mi o fakt, że obaj skojarzyliśmy, choć to śmiałe skojarzenie :)

G.
"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Wróć do „Konkursy różne”