Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Giełda nicków

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Faraon » śr 22 sie 2018, 16:15

Ostatni post z poprzedniej strony:

B pisze:Możemy się kontaktować z partnerem, tak? No to, choć nie mamy jeszcze tematu, ale wiedząc, że będziemy pisać obyczaj, pozwolę sobie przekazać J pytanie: co sądzisz o uczynieniu bohaterką swojej opowieści tej policjantki, która oddała cztery celne strzały?
http://www.newsweek.pl/swiat/spoleczens ... 894,1.html
http://www.newsweek.pl/swiat/katalonska ... 816,1.html
Moja opowieść, niezależnie od tematu, będzie się działa w Barcelonie. Ten zamach nie będzie w centrum uwagi, ale pojawi się o nim wzmianka. Nasze historie mogłyby się w pewnym punkcie zazębić, uzupełnić, wejść w dialog. To jest to, co my, jako duet, możemy zrobić, a nasz przeciwnik – nie. W tym możemy szukać przewagi.

J pisze:Szczerze – mam wątpliwości. Sam koncept policjantki jako bohaterki – mógłbym zrobić. Ale:
– wolę pisać pod temat, ale jak spasuje to a nóż widelec...
– (najważniejsze) nie znam Barcelony, ROE hiszpańskiej policji itp., a czasu będzie tydzień. To solidny research do zrobienia, a ja nie chciałbym nasadzić bzdur. 
(: bo nie mogę podać jako przykładu mojego ...[CIACH! hahahaha – pozdrowił Faraon]...  bo się ujawnię, si? :P )
– takie podejście pachnie mi jednowątkowcem, na połowę objętości, a ja nie lubię wpisywać didaskaliów nieistotnych dla fabuły – vide Twój tekst z 1 rundy, gdzie osobiście gryzła mi się wzmianka o nocowaniu w  hotelach, spojrzeniach obsługi – bo była dobrze napisana, ale jak dla mnie na jej obecności lub braku nic nie traciła fabuła.

A poza tematem – to będzie de facto ujawnienie nas jako B i J jeśli napiszemy w jednym klimacie. Zagrywka taktyczna? myślisz ze Werybrać doda nam za to punkty? Jest to pewien argument :D

Ale nie stawiam decydującego "nie", poczekam na temat. I jak uchylisz więcej rąbka na temat swojego to mogę spróbować zazębić gdzie indziej.

B pisze:Cyt: "to będzie de facto ujawnienie nas jako B i J jeśli napiszemy w jednym klimacie".
Tak. To jest problem.

Ale:
"Zagrywka taktyczna?"
Właśnie. Czym możemy zagrać, jeśli nie tym, że jesteśmy w dwójce, a Patren jest sam? Możemy się kontaktować, czyli możemy wspólnie knuć, więc wykorzystajmy to! :)

Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to zazębić teksty. Policjantka się do tego nadaje (obyczaj, czyli ona ma jakieś życie poza pracą, męża, dzieci, babcię, bo ja wiem... aż pewnego dnia strzela celnie cztery razy). Czy katalońska policja bardzo się różni od innej dowolnej policji? Cholera wie. Może to problem, może nie. A gdyby się skoncentrować na samej kobiecie, nie na procedurach policyjnych? W końcu obyczaj ma być, nie sensacja.

Ja na razie nie mogę uchylić rąbka, no bo nie ma tematu... :) Z drobiazgów, o których wiem, że mogę je w tekst włożyć niezależnie od tematu, jest ten zamach i poezja Mandelsztama. Ty masz jakieś drobiazgi, ulubione motywy, symbole, etc. o których z góry wiesz, że możesz ich użyć? To by już można zobaczyć, czy one się z kolei w moim opowiadanku zgrabnie pomieszczą.

A może lepiej zrobić coś innego? Znasz książkę Patrena? Ja znam – może spróbować chytrze zazębić się z nim? Albo może masz inne pomysły?

J pisze:Ok, to mamy temat. Dzisiaj jestem w trybie zombie, jutro zaczynam myśleć.
Książek Patrena nie znam, zresztą zazębienie z nim może jedne/go z nas kopnąć rykoszetem :D
Pomysł który wpadł na szybko – nalot na Barcelonę 16-18 marca 1938, akcja w Katedrze św. Krzyża i św. Eulalii.

Edit: fabuła – bohater modli się w katedrze w trakcie nalotu. Scena otwarcia we włoskim bombowcu – a  makaroniarze przed wejściem nad cel redukowali moc silników do zera i nadlatywali ślizgiem, po cichu. A puenta – bohater jest głuchoniemy.
Tylko teraz muszę sprawdzić czy i jak funkcjonowała katedra pod czerwonymi, czy w ogóle dało się tam modlić, czy nie zrobili tam np. sztabu czy lazaretu.

B pisze:Pomysł super. Działaj! :)

Ja Patrena zazębię aluzyjnie*, policjantkę też. Moja Barcelona będzie współczesna, ale z Twoim nalotem powinna się też ładnie zazębić.

Marnie u mnie z czasem w tym tygodniu, ale jeśli zdążę, to zerknę do dzieła Patrenowego, czy jakaś drobna aluzyjka (jakiś smaczek stylistyczny czy powiedzonko np.) pasowałaby do Twojej fabułki. BTW: uważaj, żeby nie polec na modlitwie (głuchoniemi inaczej układają słowa, dawno temu głuchoniema dziewczyna porozumiewała się ze mną, pisząc na kartce, i wszystkich rzeczowników używała w mianowniku).

*Przypis od B: Bohaterka powieści Patrena „Śnieg widmo” (która skądinąd też ma na imię Laura, ale to akurat przypadek) jest alkoholiczką. Dlatego w tym cyklu opowieści pojawił się alkohol, bo inaczej by go nie było.

J pisze:Możesz wszak wrzucić aluzję co do Katedry.
PS. Już widzę że akcję przeniosę pod jej mur, ponieważ była zamknięta, arcybiskup Irurita zamordowany w grudniu 1936. Ale przynajmniej nie poszła z dymem jak inne kościoły w Barcy. Wnętrze będzie we wspomnieniach.
Dzięki za uwagę o głuchocie, myślę że pójdę na łatwiznę i odbiorę bohaterowi słuch w dzieciństwie. Mowy po prostu przestanie używać. Podrzutek albo wcześnie osierocony – co będzie linkiem do Katedry przez bidula.
Swoją drogą ten fragment historii Katedry na necie jest strasznie ubogi. Nawet nie wiem czy zrobili w niej skład, burdel, lazaret czy sztab. Skoro makaroniarze poświęcili jej bombę (albo kilka) to coś tam musiało być. Klops.
Na risercz sam nie mam dużo czasu, niestety robota i zawirowania rodzinne.
Powodzenia, zjedzmy Patrena :D

B pisze:Cudem się chyba udało, ale mam gotowy tekst (właściwie to jest dzieło częściowo multimedialne). Faraonie, czy to będzie zgodne z zasadami, żeby przed publikacją poznał go J? Może coś poprawi, zasugeruje albo zazębi? Potem będę w puszczy, bez kompa i bez zasięgu.

Faraon pisze:Podeślij :)

B pisze:Zapytaj jeszcze J czy chce, bo może nie? Załączam tekst. Uwaga: jest link (proszę, żeby był aktywny) oraz kursywy i zagramaniczne literki. ;)

J pisze:PW1: Ojojoj pani/e B, policjantka do wymiany. W Barcelonie był jeden sprawca, którego zastrzelono po 4 dniach w Subirats. Czterech zastrzelonych było w Cambrils. 
https://en.wikipedia.org/wiki/2017_Barc ... ils_attack

PW2: Drobne poprawki. I załączam też mój tekst, jestem otwarty na sugestie .
Policjantka przydała się, znalazłem jej babcię i dziadka. ;)

B pisze:Faraonie,
czy mógłbyś, zgodnie z sugestią J, podmienić w końcówce pierwszego akapitu mojego tekstu wrzask na harmider?
Zaraz przyślę tekst J z przecinkami, ogonkami i drobnymi komentarzami.

Do J:
Dzięki za uwagi. :)
1. Harmider zamiast wrzasku biorę z podziękowaniem, rzeczywiście dużo lepiej pasuje.
2. Odmiana nazw geograficznych: ogólnie obowiązuje zasada, że to, co można odmieniać według polskiej fleksji, to się odmienia. Nieodmienne są nazwy takie jak tu: https://sjp.pwn.pl/zasady/261-70-1-Nieo ... 29641.html
3. Pijana Arabka. Autentyk. Może i odbiorcy się przyczepią, przyczepili się już wcześniej do kilku autentyków, nie szkodzi.
4. A niech sobie policjantka strzela w Barcelonie. To czas przyszły, wizja narratora. Może się wydarzy, może nie.

U Ciebie brakuje kilku przecinków i kilku ogonków, ale to drobiazgi. Najwięcej wątpliwości budzi we mnie ten akapit:
[TU BYŁ AKAPIT, KTÓRY TERAZ WYGLĄDA INACZEJ]

To jest trochę za bardzo łopatologiczne. Dobrze by było zachować te dźwięki, ale nie mówić wprost, że cisza jest ich pełna. I że wyczekiwanie. Niech czytelnik sam wpadnie na tę myśl.

Bardzo, bardzo mi się podoba, że oba nasze teksty weszły w dialog. :) Nie wiem, czy odbiorcy to zauważą, ale to się udało – dwie opowieści rozmawiają ze sobą, uzupełniają się. Jest fajnie. Ciekawe, co na to Patren?

J pisze:Dzięki, poprawki wprowadzone (nie wszystkie :P).
A co myśli Patren? "O karwia, grupa śmierci..."
Zaząb wyszedł fajnie, o mały figiel nie pożeniłem tej dwójki, tylko zorientowałem się, że minie 80 lat do Twojego. No i przyszło dorzucić pokolenie.
Dobra, zjedzmy fioleta  3:-)

Faraon pisze:Pytanko: kolejność Waszych tekstów jest ważna? Czy mogę losowo?

Ostatecznie było losowanie jak we wszystkich ćwierćfinałach.

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Giełda nicków

Postautor: P.Yonk » czw 23 sie 2018, 10:36

Ja wiem, ja wiem, ale tak mnie dzisiaj najszło:
B - Thana
E - Godhand
J - Misieq79
S - oczywiście i niezmiennie Uniwers

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Kruger » czw 23 sie 2018, 11:07

P.Yonk pisze:Source of the post B - Thana

Popieram.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Giełda nicków

Postautor: Sarah » czw 23 sie 2018, 11:10

Kruger, jeśli nie jesteś B i nie jesteś J - to kim jesteś?:P

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Kruger » czw 23 sie 2018, 11:45

Smerfem marudą?

Pobieżna lektura moich nielicznych tekstów (o ile ktoś ma tyle samozaparcia) wykazałaby, że stylowo zwyczajnie nie mogę być jedną z literek B,E,J,S. Uważna lektura z dużym prawdopodobieństwem wyeliminowałaby dwie kolejne. Zostałaby jedna (w moim stylu), ale czy prawdziwa?
Czy to nie fejk, zmyła?
A może ja już tylko wiersze piszę?

Cóż, jak rozumiem, na zlocie wszystko się stanie jasne. Pertraktuję, może mnie puszczą.

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Giełda nicków

Postautor: Eldil » czw 23 sie 2018, 12:24

Stylowo, po lekturze moich tekstów, ja nie mogłem być F ;-)
TRUST NOONE :lol:

System crash down. Out of order.

System crash down. Out of order.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Giełda nicków

Postautor: Aktegev » czw 23 sie 2018, 13:21

P.Yonk pisze:Source of the post E - Godhand
J - Misieq79
S - oczywiście i niezmiennie Uniwers

Czy w takim przypadku nie wychodzi, że podpowiedź do listy Eldila jest ściemą? :P

Po cichu jednak liczę, że E lub B okaże się kobietą. Swoją drogą, B w przytoczonej korespondencji nieźle się pilnuje z ujawnieniem płci. Lub Faraon tak sprytnie zakręcił, ale wtedy pytanie, czemu nie zakręcił przy J ;)

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Faraon » czw 23 sie 2018, 13:36

Aktegev pisze:Source of the post Lub Faraon tak sprytnie zakręcił, ale wtedy pytanie, czemu nie zakręcił przy J

Co znowu ja... :roll:
;)

B:
O, w mordkę, no. Zobacz, post z Wery:

<autor: P.Yonk » pn 16 lip 2018, 15:51
Autorze B - prowadzisz warsztaty może?>

I co ja mam odpowiedzieć?!

Druga Połowa:
No, na przykład, że może prowadzisz. Albo prowadzić możesz. Albo, że akurat w tym momencie nie prowadzisz. A w ogóle, co to za maniera zadawania pytań autorom???

B:
Bo to jest Wery, a ono ma swoje maniery! Ech, najgorzej, jak człowieka tak zajdą chytrze zza winkla i łup między oczy! I jak tu sprostać takiemu pytaniu? Nie kłamliwie, nie oszukańczo, lecz sekretnie i dyplomatycznie?

Może odwrócę uwagę publiczności i skieruję ją na Admina? Bo to jego wina! Niech dźwiga!

Druga Połowa:
A nie złamie się pod ciężarem?

B:
E tam, on ma nadludzkie moce. Sześć rąk! Nie, sześć głów!

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Giełda nicków

Postautor: P.Yonk » czw 23 sie 2018, 14:01

Jeśli tekst nie jest fake'iem Faraona – oby żył wiecznie! – to czy tak może odpowiadać kobieta? :/

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Kruger » czw 23 sie 2018, 14:02

Kobieta może wszystko!

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Giełda nicków

Postautor: Godhand » czw 23 sie 2018, 14:04

Kruger pisze:Source of the post Kobieta może wszystko!

A ta kobieta tym bardziej :)

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Giełda nicków

Postautor: P.Yonk » czw 23 sie 2018, 14:14

Godhand pisze:Source of the post A ta kobieta tym bardziej
Uderz w stół, a smartfon podskoczy.

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Giełda nicków

Postautor: Godhand » czw 23 sie 2018, 14:21

P.Yonk pisze:Source of the post
Godhand pisze:Source of the post A ta kobieta tym bardziej
Uderz w stół, a smartfon podskoczy.

:P

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Faraon » czw 23 sie 2018, 16:01

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Giełda nicków

Postautor: P.Yonk » czw 23 sie 2018, 16:04

Hmm, Faraon (Obyś żył wiecznie!), czyżbyś szukał BOSKIEJ cząstki? ;> Do czego innego potrzebny byłby Ci LHC?
B = Godhand jednak...

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Giełda nicków

Postautor: Aktegev » czw 23 sie 2018, 16:10

Akceleratorem i to wielkim jest na forum tylko jedna osoba - czyli jednak Thana? :)

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Wróć do „Turniej o Puchar Administratora 2018”